Tuotetiedot
Valmistajan tuotenumero | 30762423 |
---|
ATV Revenger on ronski ATV-sähköauto (ATV = all terrain vehicle, eli mönkijä) kahdella 35W-sähkömoottorilla, iskunvaimentimilla ja kiinteällä EVA-renkailla. Tästä hienosta sähköautosta löytyy kaksi nopeusvaihdetta, peruutusvaihde, hienot äänitehosteet ja Mp3-liitin. Lisäksi siinä on toimivat ajovalot, ääniefektejä ja sen mukana tulee digitaalinen 2,4G kaukoohjain
ATV on varustettu kahdella sähkömoottorilla, joiden avulla takarenkaat vetävät eteenpäin. Kahden moottorin ansiosta autossa on enemmän voimaa ja parempi pito. ATV Revenger:issa on myös kaksi nopeusvaihdetta ja peruutusvaihde. Autolla voi ajaa eteenpäin korkeintaan 5-6 km/h ja peruuttamalla noin 3 km/h. Kaikkia auton toimintoja voi hallita ATV:n "ohjauspaneelista", mistä löytyy myös painike äänitehosteiden aktivoimiseen sekä MP3-liitin musiikin kuuntelua varten. Yksi lataus riittää noin 60-90 minuutin ajelulle, eli juuri sopivan "leikkiajan" verran. Akku latautuu täyteen 8 tunnissa ja sen voi ladata pakkauksessa mukana tulevalla laturilla.
Sähköautoa on erittäin helppo käyttää käynnistä auto painamalla kaasupoljinta ja pysäytä auto vapauttamalla jalka polkimelta. Suositellaan 3-7 vuotiaille lapsille, mutta myös pienemmät lapset voivat käyttää autoa aikuisen valvonnan alaisena.
PIKATIEDOT:
HUOM!
Sähköauto toimitetaan pahvilaatikossa ja se tulee koota ennen käyttöönottoa. Englanninkieliset okoamisohjeet mukana.
Valmistajan tuotenumero | 30762423 |
---|