

Resident Evil 5 HD (PS4)
30,99 €
30,99 €
Ma, 30 kesä - pe, 4 heinä
Turvallinen maksu
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
TP E-commerceTuotteen kuvaus
Vanhojen konfliktien tuhkasta nousee uusi kauhu. Umbrella Corporation ja sen tappavat virukset on tuhottu ja saatu kuriin. Mutta uusi, vaarallisempi uhka on ilmaantunut. Vuosia sen jälkeen, kun Chris Redfield on selvinnyt Raccoon Cityn tapahtumista, hän on taistellut bio-orgaanisten aseiden vitsausta vastaan kaikkialla maailmassa. Nyt BSAA:n (Bio-terrorism Security Assessment Alliance) jäsenenä Chris lähetetään Afrikkaan tutkimaan biologista ainetta, joka muuttaa väestön aggressiivisiksi ja häiritseviksi olennoiksi. Yhdessä toisen paikallisen BSAA:n agentin, Sheva Alomarin, kanssa heidän on työskenneltävä yhdessä selvittääkseen totuuden häiritsevän käänteen takana.
Resident Evil 5 tuo pelisarjaan mullistavan uuden co-op-pelitilan, jossa pelaajat voivat kokea pelkoa yhdessä, kun kauhu siirtyy varjoista päivänvaloon.
Ominaisuudet:- Kaikki aiemmin julkaistut DLC:t - Sisältää asuja, pelitiloja, hahmoja ja bonustarinaskenaarioita Lost in Nightmares ja Desperate Escape.
- Pisteet korkealle Mercenariesissa - The Mercenaries Unitedissa voit taistella ikonisten vihollisten ja pomojen aaltoja vastaan rajoitetussa ajassa saavuttaaksesi korkean pistemäärän. Tässä tilassa on 8 pelattavaa hahmoa, kuten Albert Wesker ja Jill Valentine, joista jokaisella on valittavana erilaisia asuja ja varusteita. Jos haluat lisää haastetta, valitse No Mercy -tila ja kohtaa vieläkin suurempi määrä Mercenaries-pelaajia.
- Kaksi pelattavaa hahmoa - Chris Redfield, alkuperäisen Resident Evilin ja Resident Evil Code: Veronica, palaa ja saa rinnalleen uuden pelattavan hahmon Sheva Alomarin, afrikkalaisen BSAA:n agentin, jonka tehtävänä on tutkia epidemiaa.
- Kahden pelaajan paikallinen/verkkopeli - Yhteistyöhön keskittyvä pelattavuus mullistaa Resident Evil -pelien pelaamisen. Chrisin ja Shevan on työskenneltävä yhdessä selviytyäkseen erilaisista haasteista ja taistellakseen vaarallisia vihollislaumoja vastaan.
- Quick-Select Inventory System - Parannettu inventaariojärjestelmä mahdollistaa esineiden vaihtamisen hahmojen välillä. Intensiivisyyden lisäämiseksi kaikki inventaarion hallinta tapahtuu reaaliajassa, ja esineitä voidaan jopa määrittää ohjauspainikkeelle, jotta ne ovat välittömästi käytettävissä.
- Haastavat viholliset ovat uusia uhkia - Viholliset ovat nopeampia ja älykkäämpiä kuin sarjan aiemmissa peleissä, joten ne ovat yhtä vaarallisia yksin kuin ryhmissä.
- Tehokas asearsenaali - Asevariaatioiden määrää on lisätty huomattavasti sarjan aiemmista osista, mikä tarjoaa uusia tapoja pitää viholliset loitolla.
- Pelkää valoa yhtä paljon kuin varjoja - Valaistustehosteet luovat intensiivistä jännitystä, kun pelaajat yrittävät selviytyä sekä kovassa auringonvalossa että äärimmäisessä pimeydessä.
Kannen kieli: Englanti
Artikkelin numero
d2450218-f15f-51ee-9a3d-1d022647d146
Ominaisuudet | |
---|---|
Pelipainos | Reissue |
Pelisarja | Resident Evil |
Kieli | Saksa, Englanti, Ranska, Italia, Japani |
Tekstityksen kieli | Saksa, Englanti, Ranska, Italia, Japani |
Jakelumuoto | Fyysinen media |
Mediatyyppi | Blu-ray |
Käyttöalusta | PlayStation 4 |
Pelityyppi | Toiminta |
Kehittäjä | Capcom |
Julkaisupäivä | 18-12-2016 |
ESRB-luokitus | M (Mature) |
PEGI-luokitus | 18 |
PEGI-sisällönkuvaajat | Sopimaton kielenkäyttö, Väkivalta, Verkossa |
USK-luokitus | 18 |
Moninpelitila | Kyllä |
Offline-pelaajien vähimmäismäärä | 1 |
Offline-pelaajien enimmäismäärä | 4 |
Online-pelaajien vähimmäismäärä | 2 |
Online-pelaajien enimmäismäärä | 4 |
Kustantaja | Capcom |
ESRB-sisällönkuvaaja | Blood and gore, Intense violence, Voimakasta kieltä |
Järjestelmävaatimukset | |
Virtuaalitodellisuus (VR) kuulokkeet vaaditaan | Ei |
Tekniset tiedot | |
(cdm) Last updated | 31-01-2017 |
(cdm) Collection (games) | Action |
(cdm) Release date set | 18-12-2016 |
(cdm) Full developers | Capcom |
(cdm) Primary distributor mame | Capcom |
(cdm) Publishers name set | Capcom |
(cdm) Menu languages | DE, EN, FR, IT, ja |
(cdm) Spoken languages | EN |
Muut ominaisuudet | |
Tuetut materiaalityypit | Blu-ray |
Resident Evil 5 HD (PS4)
30,99 €
30,99 €
Ma, 30 kesä - pe, 4 heinä
Turvallinen maksu
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
TP E-commerceSamanlaisia myydyimpiä

Pop Mart Labubu Big into Energy 17 cm blind box
21,90 €

Labubu Exciting Macaron 17 cm Pop Mart sokea boxi
21,90 €

Makita DHW180Z Paineensäädin LXT 18V 24 Bar LXT 18V 24 Bar - SOLO
137,00 €

Digiboksi DVB-T2
35,88 €

Korvatyynyt Bose QuietComfort - QC35/QC25/QC15/AE2 Kuulokkeisiin Svart
8,99 €

Bright Beauty Vanity Namira - hollywood peili - meikkipeili - peili valaistus - kolme valotilaa
79,95 €

Akkupainepesuri 2000W, 21V 3.0Ah, 100 Bar, 6-in-1 suutin, 1 akku, 5m letku – Ihanteellinen auton, puutarhan ja terassin puhdistukseen
52,15 €
Aikaisempi alin hinta:
59,18 €

6x60ml = 360ml - Kirkland Extra Strength 5% Men Hair Regrowth 60ml Hair Loss
109,00 €

BEETLEJUICE, BEETLEJUICE
17,90 €

Dune: Part Two (Blu-ray)
12,95 €
Suosituksia sinulle

FENCHILIIN Hollywood meikkipeili Valaistu peili kolme valotilaa pöytälevy seinäkiinnitys valkoinen 58 x 46cm
77,19 €
Aikaisempi alin hinta:
82,39 €

Itse Ilkimys 4 (Blu-ray)
17,95 €

The Fall Guy (Blu-ray)
16,95 €

G4 Halogeenilamput / Nastalamput – Halogeeni 10W (10-Pack)
9,99 €

94 CM 3 X ruohonleikkurin terät varten Husqvarna RIDER R213 R214 R215 R216 R316 R318 R320 AWD
37,99 €

Indiana Jones And The Dial Of Destiny (Blu-ray)
9,95 €

Pikalaturi Garmin Watches - yleislaturi
5,49 €

Bestway-peite soikea 427x250 cm - 58425
39,80 €

Universal Philips smart TV-fjärrkontroll med Netflix-ersättning
6,90 €

Mielen Sopukoissa 2 (DVD)
14,95 €