2-johtiminen sähköinen liukurengas 30A 250RPM 360° pyörivä liitin, korkkityyppinen johtava rengas, 22mm halkaisija moottoreille
32,99 €
32,99 €
Ma, 2 marras - ti, 3 marras
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tervetuloa kauppaamme!
Tämä sähköinen liukurengas on valmistettu ensiluokkaisista materiaaleista luotettavan suorituskyvyn takaamiseksi monenlaisissa sovelluksissa. Siinä on edistyksellinen kuituharjateknologia tehokkaaseen virran ja signaalin siirtoon, mikä varmistaa vakaan virran ja minimaalisen signaalihäviön. Kotelo on valmistettu tuoduista teknisistä muoveista, jotka tarjoavat poikkeuksellisen kestävyyden ja pidennetyn käyttöiän.
Liukurengas sisältää 90 asteen V-muotoisen urarakenteen, joka edistää tasaista pyörimistä alhaisella vääntömomentilla ja vähentää sähköistä kohinaa. Tämä varmistaa hiljaisen ja sujuvan toiminnan, mikä tekee siitä sopivan tarkkuuslaitteisiin.
Monipuolisuutta varten suunniteltu liukurengas tukee jatkuvaa 360 asteen pyörimistä sekä myötä- että vastapäivään ilman vääntymistä tai sotkeutumista. Se käsittelee tehokkaasti suuritehoista siirtoa jopa 30A per johto, samalla kun se soveltuu myös pienempiin virrantarpeisiin, kuten 10A tai 15A, tarjoten joustavuutta erilaisiin kokoonpanoihin. Jalometalliset kosketusmateriaalit parantavat johtavuutta ja pitkäikäisyyttä varmistaen tasaisen suorituskyvyn ajan mittaan.
Tämä liukurengas sopii ihanteellisesti lukuisiin sovelluksiin, mukaan lukien pan-tilt-yksiköt, sähköiset testauslaitteet, levysoittimet, suljetun kierron television turvajärjestelmät, robotit, näyttelyt, valmistuksen ohjaukset, pienet tuuligeneraattorit, antennit ja paljon muuta. Sen kompakti muotoilu ja alhainen vääntömomentti tekevät siitä käytännöllisen valinnan monipuolisiin teollisiin ja kaupallisiin käyttötarkoituksiin.
Staattorin ja roottorin johdoissa käytetään PTFE-eristettyjä johtoja, mikä yksinkertaistaa piirikytkentöjä ja parantaa luotettavuutta. Rakenne on kompakti ja vakaa, tukien sujuvaa toimintaa vaativissa ympäristöissä. Asennus on yksinkertaista: aseta liukurengas holkkiin, kiinnitä se ruuveilla ja kytke johdot.
Tekniset tiedot:
Tuotetyyppi: Sähköinen liukurengas
Materiaali: Kotelo PBT:tä; Johto 4mm² PTFE-kaapelia
Tekniset parametrit: 2 johtoa
Virta: 30A per johto
Kosketusmateriaali: Jalometalli
Nopeus: 0-250rpm
Lämpötila-alue: -40℃ - +80℃
Suojaustaso: IP51
Halkaisija: Noin 22mm / 0.87in
Pakkausluettelo:
1 x Sähköinen liukurengas
Tyytyväisyys: Asiakkaamme ovat meille ensisijaisia. Jos löydät tuoteongelmia tavaroiden vastaanottamisen jälkeen, kuten vaurioita tai virheellisen määrän tavaroita, ota välittömästi yhteyttä myyjään. Pyrimme parhaamme mukaan tarjoamaan sinulle tyydyttävän myynnin jälkeisen palvelun.
Tuotenro
497bd53f-f0ff-5e75-9273-32144a38677b
2-johtiminen sähköinen liukurengas 30A 250RPM 360° pyörivä liitin, korkkityyppinen johtava rengas, 22mm halkaisija moottoreille
32,99 €
32,99 €
Ma, 2 marras - ti, 3 marras
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja