5x ATENA-lasipurkki 225 ml + korkea kansi FI66 hillolle, kynttilöille, hunajalle
20,77 €
20,77 €
Ti, 16 kesä - to, 18 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
5X ATENA-LASIPURKKI 225ML + KORKEA KANSI FI66 hillolle, kynttilöille, hunajalle
5x ATENA-purkki, tilavuus 225ML
Purkki 225ml ATENA on pieni purkki säilöntään, kuten hilloille, marmeladille, majoneesille, hedelmä- ja vihannessoseille tai hunajalle. Paksu kannen ansiosta säilöntäsi pysyvät tuoreina pidempään, ja niiden avaaminen on paljon helpompaa! Paksu lasi tekee purkeista kestäviä vaurioille ja korkeille lämpötiloille!
Erittely:
- ✅ Nimi: ATENA
- ✅ Kokonaistilavuus: 225 ml
- ✅ Korkeus 80 mm
- ✅ Halkaisija 70 mm
- ✅ Korkeat kannet fi 66
- ✅ Kierteen halkaisija: 66 mm
ATENA 225ml purkkia käytetään useimmiten pienten hillo-, marmeladi-, sose-, vihannes- ja hedelmäsosetölkkien sekä esimerkiksi pienten säilykkeiden tai muiden vihannesten säilytykseen.
Purkki on sovitettu tiiviiseen twist-tyyppiseen sulkemiseen, jossa on kätevä 66 mm:n halkaisijaltaan oleva kansi. Korkeiden Fi 66 -kansien käyttö takaa lisäsuojan tiiviyden menetykseltä ja samalla helpomman avaamisen. Kansi on saatavana mustana tai punaisena. ATENA:n valmistuksessa käytetyn lasin suuri kestävyys mahdollistaa sen altistamisen sekä steriloinnille että pastöroinnille korkeissa lämpötiloissa toistuvasti. Lasi kestää myös halkeamia, mikä helpottaa sekä kuljetusta että varastointia.
ATENA sopii erinomaisesti myös jälkiruokien valmistukseen purkeissa, koska se on erittäin esteettinen ja huolellisesti viimeistelty. Yksinkertainen ja esteettinen muotoilu tekee siitä paitsi erinomaisen lasipakkauksen elintarvikkeille myös tyylikkään koriste-elementin. Jos pidät yksinkertaisesta, modernista tyylistä, pieni ATENA-purkki on paras valinta.
- ✅ MUSTA
- ✅ KULTA
♦️ Ilmoita kansi väri oston jälkeen.
Jos tietoja ei ole, kansi valitaan satunnaisesti ♦️
ATENA-lasipurkki, jonka tilavuus on 225 ml ja korkea kansi FI66, on monipuolinen tuote, jota käytetään eri aloilla. Tässä muutamia esimerkkejä sen mahdollisista käyttökohteista:
❤️ Hillo ja marmeladi:
Täydellinen kotitekoisen hillon, marmeladin ja marmeladin säilytykseen. Purkki varmistaa tiiviyden, mikä mahdollistaa tuotteiden pidemmän säilytyksen menettämättä tuoreutta.
❤️ Kynttilät:
Voidaan käyttää tyylikkäänä kynttilän säiliönä. Lasipurkki korkealla kannella ei ainoastaan suojaa kynttilää pölyltä, vaan lisää myös esteettistä ilmettä.
❤️ Hunaja:
Erinomainen hunajan säilytykseen, mikä mahdollistaa sen helpon säilytyksen ja tarjoilun. Tiivis sulkeminen suojaa hunajaa kosteudelta ja epäpuhtauksilta.
❤️ Mausteet ja yrtit:
Voidaan säilyttää erilaisia mausteita ja kuivattuja yrttejä siinä. Lasipurkit eivät reagoi kemiallisesti sisällön kanssa, mikä on tärkeää mausteiden aromin ja maun säilyttämiseksi.
❤️ Kotitekoinen kosmetiikka:
Sopii erinomaisesti kotitekoisen kosmetiikan, kuten voiteiden, balsamin ja kuorintojen säilytykseen. Lasisäiliö ei reagoi kosmetiikan kanssa, mikä on tärkeää niiden ominaisuuksien säilyttämiseksi.
❤️ Tuotenäytteet:
Voidaan käyttää erilaisten tuotteiden, sekä elintarvikkeiden että kosmetiikan, näytteiden säilytykseen mainostarkoituksiin.
❤️ Koristeet ja pikkutavarat:
Sopii pienten esineiden, kuten nappien, helmien, lankojen jne. säilytykseen. Voi toimia myös osana kodin sisustusta, esimerkiksi täytettynä kuivatuilla kukilla tai värillisellä hiekalla.
ATENA-purkki 225 ml korkealla kannella FI66 on käytännöllinen ja esteettinen ratkaisu, jota käytetään jokaisessa keittiössä, kylpyhuoneessa tai harrastustilassa.
Paino, kilo
5.0
Tuotenro
4fc97edf-b6c3-59a9-9f51-0f3e293fdc70
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Kapasiteetti | 5-5 |
Väri | väritön |
Tyyppi | sarja |
5x ATENA-lasipurkki 225 ml + korkea kansi FI66 hillolle, kynttilöille, hunajalle
20,77 €
20,77 €
Ti, 16 kesä - to, 18 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Samanlaisia myydyimpiä
Lymfakiertoa Aktivoiva Kasvoharja - Kasvojen Hoitoharja Ilman Kantta, Kasvohierontaan ja Lymfaterapiaan
8,69 €
Aiempi alin hinta
14,09 €
Aurinkolasit silmälasien päällä – Polarisoidut Suncovers UV400, vaaleanpunaiset peilisilmälasit, läpinäkyvän vaaleanpunainen kehys
13,99 €
Korvatyynyt Bose QC35 I/II, QC25, QC15, QC 2 AE 2, AE 2i, AE 2w, SoundTrue, SoundLink Black
8,99 €

SCART–HDMI-sovitin 1080P HD -videoäänisignaalin skaalainmuunnin
9,00 €

ClimaSet 2 R134a-tölkkiä + kaapeli
54,90 €

Wii HDMI-adapteri, 1080p Full-HD Nintendo
7,00 €
Beck Box 14 (53-54) (2 DVD)
25,72 €
RCA AV - HDMI-muunnin / -sovitin 1080P Universal Musta
9,00 €
3-pack ersättningsblad för Philips OneBlade
18,99 €
Aiempi alin hinta
19,99 €

Laturi Kärcher-ikkunanpesurille
9,00 €
Suosituksia sinulle

42V 2A pikalaturi akulle – Sopii sähköpotkulautoihin ja sähköpyöriin
13,00 €

Retkipatja SUV Tesla Model Y -malliin (2021–2025) Itsetäyttyvä Langaton Pumppu valolla
89,99 €
Aiempi alin hinta
149,99 €

Korvatyynyt Sony WH-1000XM3 Kuulokkeisiin
10,99 €

HomeWizard P1 Meter – Älykäs P1-mittari Wi-Fi-yhteydellä ja reaaliaikaisilla sähkötiedoilla
30,00 €

Garmin Kellojen Laturi Pikalaturi Universal 1 kpl
6,90 €

2 kpl vaihtoterät Philips OneBladelle
15,99 €

Kattokoukku - Harjakoukku - Tikkaat - Yleiskäyttöinen - 44x90 cm - Alumiini
75,64 €

VASAGLE datorbord, L-format hörnskrivbord, 138 x 138 x 76 cm, spelbord, svart med träfibrer
86,00 €

Yleiskaukosäädin Samsung Smart TV:lle
6,90 €

Korvatyynyt JBL Live - 650BTNC/660NC Kuulokkeisiin
9,99 €
Aiempi alin hinta
11,99 €