60 kpl lasipurkkeja 315 ml hillolle, hunajalle, hillolle + korkki Fi66
48,47 €
48,47 €
To, 1 loka - ma, 5 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
60 kpl lasipurkkeja 315 ml hillolle ja hunajalle + Fi66-korkki
315 ml:n purkkia käytetään hillojen, hunajan ja pienten pikkelsien säilytykseen. Ne on varustettu kierrekorkilla eli kätevällä kierrekorkilla. Korkean kestävyytensä ansiosta ne voidaan steriloida ja pastöroida.
Tekniset tiedot:
- ✅Tilavuus: 320 ml
- ✅Korkeus: 11,5 cm
- ✅Leveys: 7 cm
- ✅Korkin halkaisija: 66 mm
- ✅Kansikoukkujen lukumäärä: 4
Kannet FI 66 saatavilla väreissä:
- ✅ Punainen
- ✅ Valkoinen
- ✅ Kulta
- ✅ Musta
- ✅ Vihreä
- ✅ Punavalkoinen Pilkku
- ✅ Hunajakenno
- ✅ Sienet
- ✅ Paprikat
- ✅ Hedelmät
♦️ Ilmoitathan oston jälkeen kannen värin.
Jos tietoja ei ole annettu, kansi valitaan satunnaisesti ♦️
❇️ Lasipurkin kätevyys ja toimivuus ❇️
315 ml:n purkki on kapean rakenteensa ja suhteellisen pienen kokonsa ansiosta erittäin helppo säilyttää. Se sopii keittiön hyllyille, jääkaapin oven hyllyille, tavarahyllyille ja muille paikoille. Purkille on saatavilla oma Fi 66 -kansi yksivärisinä tai valitsemallasi painatuksella. Tarjontaamme kuuluu myös 66 mm:n halkaisijaltaan olevia kansia ja purkkietikettejä, joiden avulla voit merkitä tuotteesi ja antaa niille ainutlaatuisen ilmeen.
315 ml:n purkki on valmistettu erittäin vahvasta ja korkealaatuisesta lasista. Tämä tekee siitä täydellisen kaikenlaisten kotitekoisten tuotteiden valmistukseen pastöroinnin avulla. Purkki voidaan myös steriloida useita kertoja korkean lämpötilankestävyytensä ansiosta. 315 ml:n tilavuus tekee siitä erittäin monipuolisen purkin kotitekoisille säilykkeille. Se sopii täydellisesti hedelmäsäilykkeille, kuten hilloille ja säilykkeille, vihanneksille, kaikenlaisille pikkelöidyille tai säilötyille vihanneksille ja salaateille, mutta myös hunajalle tai talven lihatarvikkeille, kuten lihalle hyytelössä, pateessa tai muissa ruoissa.
Kuvassa olevan kaltaisella 315 ml:n lasipurkilla on laaja käyttöalue, erityisesti kotona. ruokakomero:
- ✨ Hunaja: Ihanteellinen hunajan säilytykseen tiiviytensä ja lämpötilaerojen kestävyytensä ansiosta. Läpinäkyvyyden ansiosta voit ihailla hunajan väriä.
- ✨ Säilykkeet: Purkki sopii kotitekoisten hedelmä- ja vihannessäilykkeiden säilytykseen ja varmistaa pitkäkestoisen tuoreuden.
- ✨ Hillot: Täydellinen kotitekoisille hilloille, sillä levite on helposti saatavilla ja sen ulkonäkö on esteettinen.
- ✨ Kurkut: Suolakurkut tai säilötyt kurkut voidaan sulkea tiiviisti, eikä lasi eivät vaikuta niiden makuun, mikä on tärkeää pitkäaikaisen säilytyksen kannalta.
- ✨ Sienet:Säilytettyjä tai kuivattuja sieniä voidaan säilyttää turvallisesti, jolloin ne ovat suojassa kosteudelta ja homeelta.
- ✨ Hillot: Aivan kuten hillot, myös siirappeihin upotetut hedelmähillot voidaan helposti sulkea ilmalta, mikä estää käymisen.
- ✨ Säilytys: Voidaan käyttää monenlaisten elintarvikkeiden ja muiden kuin elintarvikkeiden säilyttämiseen mausteista pieniin keittiövälineisiin ja askarteluesineisiin.
Käytännön arvonsa lisäksi tämän tyyppisiä purkkeja käytetään usein sisustuksessa, kynttilöiden ja lamppujen säilytysastioina tai koriste-elementteinä juhlissa nauhoilla tai etiketeillä koristeltuna.
Paino, kilo
29
Tuotenro
3587e159-36a8-5f5e-b0b8-25f2d71c0010
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Kunto | Uusi |
Pakkauksen kunto | alkuperäinen |
Kapasiteetti | 315 |
Tuotteen paino yksittäispakkauksen kanssa | 9 |
Halkaisija | 66 |
Tyyppi | purkki kannella |
Kappalemäärä pakkauksessa | 48 |
Tuottaja | Pontikka |
60 kpl lasipurkkeja 315 ml hillolle, hunajalle, hillolle + korkki Fi66
48,47 €
48,47 €
To, 1 loka - ma, 5 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja