Anycubic PLA+ vaihtofilamentti harmaa 1kg
37,57 €
37,57 €
Ke, 30 syys - pe, 2 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Valmistaja: Anycubic
Sarja: PLA+ vaihtofilamentti
Väri: Harmaa, Harmaa
Paino: 1 kg
Ekologinen ja kätevä vaihtofilamentti – filamentti toimitetaan ilman klassista kelaa, mikä vähentää jätettä ja helpottaa säilytystä.
Sileät ja puhtaat tulostuspinnat – ei kuplia, yhtenäinen rakenne ja korkea raaka-aineen puhtaus takaavat tarkan kerrosten kiinnittymisen, mikä antaa malleille täysin sileän pinnan.
Intensiiviset ja tasaiset värit – korkealaatuisilla pigmenteillä värjätty filamentti varmistaa kylläisen, toistettavan värin koko kelan pituudelta.
Anycubic Refill on puolaton filamentti, joka on suunniteltu helppokäyttöiseksi ja vähentämään jätettä. Sen vakaat virtausominaisuudet ja korkea mittatoistettavuus tekevät siitä ihanteellisen pitkille ja vaativille tulostuksille. Se on käytännöllinen valinta niille, jotka arvostavat luotettavuutta ja ympäristöystävällisempää lähestymistapaa 3D-tulostukseen.
- Valmistaja: Anycubic
- Sarja: PLA+ täyttöpakkaus
- Väri: Harmaa
- Paino: 1 kg
- Halkaisija: 1,75 mm
- Pituus: 330m
- Tiheys: 1,23g/cm³
- Suositeltu tulostusnopeus: 50-100mm/s
- Suositeltu tulostuslämpötila: 190-230℃
- Suositeltu alustan lämpötila: 50-60℃
Aseta materiaali puolattomalle langanpitimelle tai uudelleenkäytettävälle kelalle.
Leikkaa langan pää kartiomaiseksi ja pujota se ekstruuderin ja syöttöputken läpi.
Syötä lankaa manuaalisesti syöttöputken läpi suuttimeen, kunnes se sulaa suuttimen läpi.
Kun asennat ja vaihdat lankaa, varmista, että tulostuspää on lämmitetty (yli 200 °C), muuten se voi tukkeutua.
Ilmoitetut tulostusnopeudet voivat vaihdella. Noudata aina valmistajan suosituksia.
Väri ja ominaisuudet materiaali voivat vaihdella tulostus- ja pesuprosesseista riippuen .
filamenttien ominaisuudet voivat muuttua säilytysolosuhteista riippuen. Filamentin säilyttäminen viileässä ja kuivassa paikassa auttaa säilyttämään sen ominaisuuksien vakauden. Ominaisuudet riippuvat voimakkaasti tulostusparametreista, kuten suuttimen lämpötilasta, kerroksen lämpötilasta, tulostusnopeudesta ja täyttötiheydestä.
filamentteja on monenlaisia, kuten ABS, PETG, nailon ja elastomeerit. Jokaisella on ainutlaatuiset ominaisuudet, kuten lujuus ja joustavuus.
Filamentteja on saatavana laajassa värivalikoimassa , minkä ansiosta voit luoda erilaisia projekteja. On kuitenkin syytä muistaa, että ___HtM1P14CEhO1D3R__ värin intensiteetti voi vaihdella valmistajan ja tuote-erän mukaan
. Parametrit-osiossa on pienimmät arvot tulostuslämpötiloille ja alustan lämpötiloille.
Paino, kilo
1
Tuotenro
3c508012-e427-53f7-b57e-4a2d396d3adc
Anycubic PLA+ vaihtofilamentti harmaa 1kg
37,57 €
37,57 €
Ke, 30 syys - pe, 2 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja