Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
AudioCircle FL-C6.2 - 2-tiekaiutinsetti

AudioCircle FL-C6.2 - 2-tiekaiutinsetti

341,62 €

341,62 €

Muutama jäljellä

Ti, 20 loka - to, 22 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

AudioCircle FL-C6.2 – 165 mm:n erillinen kaiutinsetti

AudioCircle FL-C6.2 on 2-tieinen erillinen autokaiutinsetti, jossa on 165 mm:n keskibassokaiuttimet. Tämä malli kuuluu saksalaisen AudioCircle-merkin Frankfurt Line -sarjaan.

Tämä setti on luotu ihmisille, jotka haluavat parempaa ääntä kuin tavallinen tehdasasenteinen äänentoistojärjestelmä. AudioCircle FL-C6.2 tarjoaa luonnollisen keskiäänialueen, miellyttävät diskanttiäänet ja hyvin hallitun matalan keskiäänialueen. Se voidaan yhdistää hyvään autostereoon, mutta se paljastaa täyden potentiaalinsa, kun se on kytketty ulkoiseen vahvistimeen.

Frankfurt Line -sarja – Parempi ääni autossasi

Frankfurt Line -sarja on luotu kuuntelijoille, jotka odottavat merkittävää parannusta auton äänenlaadussa. Se on hyvä valinta tehdasasenteisen äänentoistojärjestelmän päivittämiseen tai yksinkertaisen mutta hyvin kuulostavan auton äänentoistojärjestelmän rakentamiseen.

AudioCircle FL-C6.2 käyttää klassista ja hyväksi havaittua muotoilua: silkkiset diskanttikaiuttimet, keskibassokaiuttimet strukturoidulla paperikartiolla ja ulkoiset HP-jakosuotimet diskanteille. Tämän ansiosta setti soi musikaalisesti, selkeästi ja miellyttävästi jokapäiväisessä kuuntelussa.

AudioCircle FL-C6.2:n tärkeimmät edut

  • 2-tie autokaiutinsetti,
  • Frankfurt Line -sarja,
  • saksalainen AudioCircle-merkki,
  • 165 mm:n keskibassokaiuttimet DIN-koossa,
  • 20 mm:n silkkikalottidiskantit,
  • strukturoidusta paperista valmistetut keskibassokaiutinkartiot,
  • teräksinen keskibassokaiuttimen kori,
  • kuminen ylätuki,
  • ulkoiset HP 12 dB/okt. jakosuotimet. diskanttikaiuttimille,
  • diskanttitason säätö 0 / -3 / -6 dB,
  • RMS-teho 65 W,
  • maksimiteho 120 W,
  • impedanssi 3,2 ohmia,
  • taajuusvaste 50–22 000 Hz,
  • 24 kuukauden maahantuojan takuu.

FL-T20-diskanttielementit silkkikalotilla

FL-T20-diskanttielementit vastaavat korkeista äänistä. Niissä on 20 mm:n silkkikalotti. Silkkidiskantti varmistaa pehmeän, luonnollisen ja miellyttävän korkean äänen.

Tämä ratkaisu toimii hyvin autoissa, koska se vähentää terävien ja väsyttävien korkeiden äänien riskiä. Korkeat äänet pysyvät yksityiskohtaisina, mutta mukavan tuntuisina pitkäaikaiseen kuunteluun.

FL-W6 165 mm:n keskibassokaiuttimet

FL-W6-keskibassokaiuttimien halkaisija on 165 mm. Niissä on teräskori, strukturoitu paperikartio ja kuminen yläreunus.

Paperikartiota arvostetaan sen luonnollisen ääniluonteen, hyvän impulssivasteen ja miellyttävän keskiäänten toiston ansiosta. Tämän ansiosta järjestelmä toistaa tarkasti laulun, kitarat, akustiset soittimet ja musiikin rytmisen perustan.

Kumireunus parantaa kartion vakautta ja lisää kaiuttimen kestävyyttä autoympäristöissä.

HP:n jakosuotimet diskanttikaiuttimien tasonsäädöllä

Setti sisältää kaksi ulkoista HP:n passiivista jakosuotinta diskanttikaiuttimille. Jakosuodin toimii 12 dB/oktaavi jyrkkyydellä varmistaen, että diskanttikaiutin vastaanottaa oikein suodatetun signaalin.

Diskanttikaiuttimen tasonsäätö 0 / -3 / -6 dB-alueella mahdollistaa diskantin määrän säätämisen asennuspaikan ja kuuntelijan mieltymysten mukaan. Tämä on erityisen hyödyllistä, kun diskanttikaiuttimet on asennettu korkealle, lähelle kuuntelijaa tai suunnattu suoraan ohjaamoon.

Yhteensopiva radion ja vahvistimen kanssa

AudioCircle FL-C6.2 -laitetta voidaan käyttää useimpien hyvien autostereoiden kanssa. Vahvistimen suositeltu vähimmäisteho RMS on 15 W, joten laite sopii myös yksinkertaisempiin asennuksiin.

Parhaan tuloksen saat kuitenkin kytkemällä laitteen ulkoiseen vahvistimeen. Näin kaiuttimet voivat tuottaa paremman dynamiikan, paremman bassokontrollin ja täyteläisemmän ääniluonteen.

Laitteen tekniset tiedot

  • Valmistaja: AudioCircle
  • Malli: FL-C6.2
  • Sarja: Frankfurt Line
  • Tyyppi: auton kaiutinsarja:
  • Design:
  • Koko: DIN 165 mm / 6,5 tuumaa
  • Tweeter: FL-T20, 20 mm silkkikupu
  • Keskibassokaiutin: FL-W6, 165 mm
  • Keski-woo>
  • Keskibassokaiuttimen kalvo: strukturoitu paperi
  • Jousitus: kumi
  • Jakotaajuus: ulkoinen HP 12 dB/okt. diskanttikaiuttimille
  • Diskanttitason säätö: 0 / -3 / -6 dB
  • RMS-teho: 65 W
  • Suurin teho: 120 W
  • Vahvistimen vähimmäisteho RMS: 15 W
  • Impedanssi: 3,2 ohmia
  • Taajuusvaste: 50–22 000 Hz
  • Hyötysuhde: 89 dB / 1 W / 1 m
  • Asennussyvyys: 62 mm
  • Maahantuojan takuu: 24 kuukautta

Käyttökohde AudioCircle FL-C6.2

  • tehdasasennetun auton vaihto kaiuttimet,
  • etuäänijärjestelmän päivitys,
  • autot, joissa on tilaa 165 mm:n kaiuttimille,
  • asennukset autoradiolla,
  • järjestelmät, joissa on lisävahvistin,
  • luonnolliseen ja musikaaliseen ääneen keskittyvät mallit.

Pakkauksen sisältö

  • 2 x 20 mm:n FL-T20-diskanttielementtiä,
  • 2 x 165 mm:n FL-W6-keskibassokaiutinta,
  • 2 HP:n passiivista jakosuodinta diskanttikaiuttimille,
  • kiinnitystarvikkeet,
  • ohjeet,
  • AudioCircle-logotarra.

Tärkeitä tietoja jakosuojista

Tällä hetkellä tarjotussa AudioCircle FL-C6.2-pakkauksen versiossa passiiviset jakosuotimet saattavat näyttää erilaisilta kuin tuotekuvissa. Ero on komponentin ulkonäössä, ei sarjan ensisijaisessa toiminnassa.

Tärkeitä asennustietoja

Ennen ostamista kannattaa tarkistaa asennussyvyys ja asennuspaikan halkaisija autossa. Keskibassokaiuttimet vaativat 62 mm:n asennussyvyyden.

Jakosuotimet tulee kytkeä aiotulla tavalla. Diskanttien oikea kytkeminen jakosuotimien kautta on tärkeää äänenlaadun ja diskanttikaiuttimien turvallisuuden kannalta.

Asennuksen jälkeen kannattaa säätää diskanttien tasoa 0 / -3 / -6 dB:n säätöjen avulla. Näin voit sovittaa diskantin paremmin auton sisustukseen.

Miksi valita AudioCircle FL-C6.2?

AudioCircle FL-C6.2 on hyvä valinta niille, jotka haluavat parantaa tehdasasenteista äänentoistoa ja saavuttaa luonnollisemman äänen. Setti tarjoaa silkkiset diskanttikaiuttimet, 165 mm:n paperiset keskibassokaiuttimet, diskanttitason säädön ja jokapäiväiseen kuunteluun sopivat parametrit.

Tämä on käytännöllinen vaihtoehto autoihin, joissa musikaalisuus, äänen selkeys, miellyttävä diskanttialue ja mahdollisuus laajentaa järjestelmää vahvistimella ovat tärkeitä.

Paino, kilo

2.4

Tuotenro

43034c2d-6813-515d-8f60-9f2455530ac3

AudioCircle FL-C6.2 - 2-tiekaiutinsetti

341,62 €

341,62 €

Muutama jäljellä

Ti, 20 loka - to, 22 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja