DC 0-100V 50A kaksois-LED-näytöllinen digitaalinen volttimittari-ampeerimittari, jännitteen ja virran testauslaite punaisella ja sinisellä näytöllä
18,99 €
18,99 €
To, 22 loka - pe, 23 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tervetuloa kauppaamme!
Tämä digitaalinen volttimittari-ampeerimittari on suunniteltu tarjoamaan selkeät ja tarkat lukemat sekä jännitteestä että virrasta samanaikaisesti. Kaksois-kolminumeroinen LED-näyttö takaa helpon luettavuuden, punaisilla ja sinisillä väreillä nopeaa erottelua varten. Se tarjoaa useita aluevaihtoehtoja erilaisiin sovelluksiin, elektronisista laitteista piirisuojaukseen ja huoltotehtäviin. Laitteessa on korkea tarkkuus, jännitteen virhe ±0,1% ja virran virhe ±1%, mikä takaa luotettavan suorituskyvyn. Sen nopea päivitysnopeus, noin 300 ms, mahdollistaa nopean muutosten tunnistamisen. Kompakti ja kevyt muotoilu tekee siitä kannettavan ja kätevän käyttää milloin tahansa. Asennus on suoraviivaista ja käyttö on käyttäjäystävällistä, mikä tekee siitä sopivan sekä ammattilaisille että harrastajille.
Tekniset tiedot:
- Tuotetyyppi: Digitaalinen volttimittari-ampeerimittari
- Materiaali: PCB
- Mittausalue: 0V-100V
- Testialue: 0-10A, 0-50A, 0-100A
- Virtalähdealue: DC 4-30V
- Jännitteen virhe: ±0,1%
- Virran virhe: ±1%
- Ulkoisen shunttivastuksen tekniset tiedot: 75 milliohmia
- Käyttövirta: Alle 20mA
- Päivitysnopeus: Noin 300ms per päivitys
- Näyttötila: Kaksois-kolminumeroinen 0,28 tuuman LED-digitaaliputki
- Näytön väri: Punainen ja sininen
- Tarkoitus: Näyttää jännite- ja virta-arvot
- Soveltuvat skenaariot: Elektroniset laitteet, piirisuojaus, johdotus, huolto ja paljon muuta
Pakkausluettelo:
- 1 x digitaalinen volttimittari-ampeerimittari
- 2 x ohjausjohto
Tärkeitä huomautuksia:
1. Mittarin virtalähteen jännitteen on oltava 4V ja 30V välillä. Jos se ylittää 30V, tarvitaan erillinen virtalähde. Kytke laite mukana toimitetun kaavion mukaisesti. Shunttivastuksen neljää pistettä ei saa muuttaa.
2. Digitaalinen näyttömittari ja shunttivastus on käytettävä yhdessä. 1A tai 10A nimellisvirran mittaria ei voi käyttää 50A tai 100A shunttivastusten kanssa. Varmista yhteensopivuus.
3. Mittareille, joiden alue on 50A tai 100A, shunttivastus on pakollinen, vaikka mitattu virta olisi alle 10A. Jos shunttivastusta ei kytketä, mittaripää palaa.
4. Huomaa, että tämä tuote voidaan toimittaa joko uutena tai vanhana tyyppinä, valitaan satunnaisesti. Varmista, että tämä sopii sinulle ennen tilaamista.
Tyytyväisyys: Asiakkaamme ovat meille ensisijaisia. Jos löydät tuotteesta ongelmia tavaroiden vastaanottamisen jälkeen, kuten vaurioita tai virheellisen määrän, ota välittömästi yhteyttä myyjään. Pyrimme parhaamme mukaan tarjoamaan sinulle tyydyttävää jälkimyyntipalvelua.
Tuotenro
dc2ec211-49d4-50cb-af32-4801511d4130
DC 0-100V 50A kaksois-LED-näytöllinen digitaalinen volttimittari-ampeerimittari, jännitteen ja virran testauslaite punaisella ja sinisellä näytöllä
18,99 €
18,99 €
To, 22 loka - pe, 23 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja