Drip-pussi jauhettu kahvi Kolumbia Excelso Medellín 10 g suodattimella säkeissä
23,12 €
23,12 €
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
100% Arabica • tuorepaistettu • 10 g pussit • pakattu suojakaasussa
Tutustu makuun, joka on kolumbialaisen täydellisyyden synonyymi – Kolumbia Excelso Medellin kätevissä drip bag -pussimuodoissa Green Touchilta.
Tämä ainutlaatuinen kahvi on peräisin alueilta Tolima ja Popayan, joissa korkea sijainti, rikkaat maaperät ja erinomainen ilmasto luovat ihanteelliset olosuhteet korkealaatuisen arabican viljelyyn. Voit keittää sen missä tahansa oletkin – ilman espressokonetta, ilman jauhinta, ilman kompromisseja.
Viljeltynä korkeuksilla 1200–2000 m merenpinnan yläpuolella, se on parhaiden kolumbialaisten lajikkeiden – Typica, Caturra, Bourbon ja Tabi – yhdistelmä, jotka tunnetaan eleganssistaan ja tasapainoisesta makuprofiilistaan.
Kolumbian ainutlaatuinen maku jokaisessa kupissa
Kolumbia Excelso Medellin on kahvi, jolla on harmoninen maku ja monimutkainen aromi, yhdistäen kolumbialaisten tilojen klassisuuden ja hienovaraisuuden.
Sen profiilista löydät suklaan sävyjä, sitruksisia aksentteja sekä herkkiä pähkinäisiä sävyjä, jotka luovat elegantin ja tasapainoisen komposition.
Keskipaistettu (medium roast) korostaa kohtuullista happamuutta, lempeää makeutta ja hienoarkaista katkeruutta, tehdäen tästä kahvista ihanteellisen jokaiseen päivän aikaan.
Tämä on erinomainen valinta henkilöille, jotka arvostavat klassista harmoniaa, rikasta makua ja kolumbialaista hienostuneisuutta kupissa.
Kahvin profiili:
- Happamuus: [3/5]
- Makeus: [2/5]
- Katkeruus: [2/5]
Jokainen drip bag Green Touch -pussi on pakattu suojakaasussa, täytetty typellä, mikä säilyttää kahvin tuoreuden, aromin ja eteeriset öljyt aina keittämishetkeen asti.
Täten saat kahvin kuin vasta jauhetuista pavuista, valmiina keitettäväksi milloin tahansa.
Kätevyys jokaisessa tilanteessa
Drip bag on ihanteellinen ratkaisu niille, jotka rakastavat kahvia, mutta eivät aina pääse käyttämään espressokonetta.
Riittää kuppi ja kuumaa vettä – avaa pidikkeet, kaada, odota hetki ja nauti täydellisestä keittimestä.
- kodissa tai toimistossa – nopea kahvi ilman laitteita
- matkalla tai leirissä – kahvin aromi jopa metsässä
- asuntovaunussa – aamurituaali vuorinäköalalla
Joskus riittää hetki – kuppi, tuorejauhatun kahvin tuoksu ja lämmön nuolaus.
Drip bag Green Touch on sinun pieni rituaalisi, riippumatta sijainnista ja päivän ajasta. Aamu toimistossa, iltapäivä matkalla, ilta asuntovaunussa – kaikkialla, missä haluat nauttia Kolumbian mausta.
Aitous ja yksinkertaisuus parhaassa mahdollisessa muodossa
Pavut alueilta Tolima ja Popayan kypsyvät vuoristo-olosuhteissa, antaen kahville luonnollisen makeuden ja elegantin, puhtaan aromin.
Tämä on kahvi, joka yhdistää perinteen, laadun ja makuharmonian – ihanteellinen niille, jotka arvostavat kolumbialaista klassisuutta.
Tuotetiedot
- Kahvin laji: 100% Arabica
- Alkuperä: Kolumbia, alueet Tolima ja Popayan
- Lajike: Typica, Caturra, Bourbon, Tabi
- Käsittelymenetelmä: märkämenetelmä (washed)
- Paisteen aste: keskimäinen (medium roast)
- Makuprofiili: suklaa, sitrushedelmat, pähkinät, herkka makeus
- Viljelykorkeus: 1200–2000 m merenpinnan yläpuolella
- Muoto: jauhettu kahvi drip bag -pussimuodoissa
- Grammamäärä: 10 g (1 annos)
- Pakkaus: suojakaasu (typpi)
- Valmistaja: Green Touch
- Valmistettu Puolassa
Miten keittää drip bag?
Paino, kilo
0.28
Tuotenro
6a1e217d-2487-5c66-b4cb-b7edee92eff4
Drip-pussi jauhettu kahvi Kolumbia Excelso Medellín 10 g suodattimella säkeissä
23,12 €
23,12 €
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja