




Gardena 2000/2 18V P4A -uppopumppu, puhtaalle vedelle, akku ja laturi
168,99 €
168,99 €
Ma, 2 kesä - pe, 6 kesä
Turvallinen maksu
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
e-ville.com
Tuotteen kuvaus
Gardenan kevyt, kestävä akkukäyttöinen kirkkaalle vedelle tarkoitettu uppopumppu 2000/2 18V P4A pystyy pumppaamaan vettä paikasta riippumatta, vaikka sähköä ei olisikaan saatavissa - olitpa sitten puutarhassa, veneessä tai muualla ulkona.
Pumpussa on kolme tehotasoa ja sen nostokorkeus on jopa 20 metriä, joten se on käytössä erittäin monipuolinen. Pumpun maksimipaine on 2 baaria ja se pystyy pumppaamaan 2000 litraa vettä tunnissa. Yhdellä akun latauksella voidaan siirtää jopa 1100 litraa vettä. Käyttöaika on 18-65 minuuttia riippuen siitä, mikä toimintatila/teho on valittuna. Uppopumppu sopii erinomaisesti myös pienten vesimäärien siirtämiseen, kun esimerkiksi kahluualtaan vesi pitää vaihtaa tai vene tyhjentää vedestä. Kun pumpun jalusta irrotetaan, pumpulla voidaan poistaa vesi aina viiden millimetrin tasoon saakka. Voit liittää pumppuun letkuja, joiden halkaisija on 19 mm (3/4”) ja 25 mm (1”).
Pumpun käyntiaika voidaan asettaa ajastimella (5, 10 tai 15 minuuttia). Sen jälkeen pumppu kytkeytyy pois päältä automaattisesti. Jos pumpattavaa ei enää ole, AutoStop huolehtii siitä, että pumppu ei käy kuivana. Pumpun jalustan integroitu suodatinjärjestelmä estää likahiukkasten pääsyn pumppuun. Akkupumppu kestää käytössä pitkään ja toimii erittäin luotettavasti myös ilman valvontaa.
Gardenan käyttövalmiin, akkukäyttöisen kirkkaalle vedelle tarkoitetun uppopumpun 2000/2 mukana tulee laturi ja 18 V:n POWER FOR ALL -akku. POWER FOR ALL ALLIANCE on yksi suurimmista johtavien akkutuotevalmistajien välisistä alliansseista. Akku on siten yhteensopiva kodin ja puutarhan monien muiden laitteiden kanssa, joten säästät rahaa, kun voit käyttää samaa akkua eri laitteissa.
Ominaisuudet:
- Tehokas ja monipuolinen: Tarvitsetko pumpun puutarhasuihkua varten tai haluatko tyhjentää pienen altaan tai veneen? Ei ongelmaa. Kirkkaalle vedelle tarkoitettua uppopumppua voidaan käyttää kolmella eri teholla, joten se sopii moneen käyttöön.
- Kaikki mitä tarvitset: Kirkkaalle vedelle tarkoitettu akkupumppu 2000/2 18V P4A toimitetaan laturin ja 18 V:n POWER FOR ALL -akun kanssa. Pumpun maksimikäyttöaika on jopa 65 minuuttia valitusta toimintatehosta riippuen.
- Ei kuivakäyntiä: Integroitu AutoStop-kuivakäyntisuoja varmistaa, että pumppu pysähtyy eikä vahingoitu, jos säiliössä on liian vähän vettä.
- Turvallinen käyttää: Pumpun jalustan integroitu suodatinjärjestelmä ehkäisee likahiukkasten pääsyä pumppuun ja varmistaa pumpun sujuvan toiminnan.
- Ajastintoiminto: Kukapa haluaisi seisoa pumpun vieressä koko päivää? Ajastimella voit valita pumpun käyntiajaksi 5, 10 tai 15 minuuttia ja keskittyä muihin puuhiin. Kun aika on kulunut pumppu kytkeytyy pois päältä automaattisesti.
- Matala imu: Kun irrotat pumpun jalustan, voit pumpata altaan lähes kokonaan tyhjäksi aina 5 mm:n tasoon saakka.
- 18 V:n POWER FOR ALL -akku - enemmän kuin pelkkä akku: POWER FOR ALL ALLIANCE on yksi suurimmista johtavien akkutuotevalmistajien välisistä alliansseista. Samoja akkuja voidaan käyttää lukuisiin eri laitteisiin. Säästät rahaa ja laitteiden käyttö on joustavaa!
Tekniset tiedot:
- Suurin tuotto 2000 l/h
- Suurin paine 2.0 bar
- Suurin upotussyvyys 1.8 m
- Suurin nostokorkeus 20 m
- Suurin nesteen lämpötila 35 °C
- Johdon pituus 2 m
- Turvallisuustiedot
- Valmistajan nimi: Gardena Germany AB
- Valmistajan postiosoite: "PO BOX 16089 SE-10392 STOCHOLM"
- Valmistajan sähköinen osoite: www.gardena.com
Artikkelin numero
7c20da5a-7e57-5641-8720-ea742b32c4cd
Ominaisuudet | |
---|---|
Oikeaoppinen käyttö | Lampi |
Ulkokäyttöön sopiva | Kyllä |
Soveltuu ulkokäyttöön | Kyllä |
Tuotteen väri | musta, Sininen |
Suorituskyky | |
Suurin sallittu käyttöpaine | 2 bar |
Suurin syöttökorkeus | 20 m |
Virtausnopeus | 2000 l/h |
Syöttöveden suurin lämpötila | 35 °C |
Virranhallinta | |
Virtalähteen malli | Akku |
Liitettävyys | |
Johdon pituus | 2 m |
Gardena 2000/2 18V P4A -uppopumppu, puhtaalle vedelle, akku ja laturi
168,99 €
168,99 €
Ma, 2 kesä - pe, 6 kesä
Turvallinen maksu
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
e-ville.com
Samanlaisia myydyimpiä

POP MART Labubu The Monsters Macaron 17 cm
18,90 €

The Bikeriders (Blu-ray)
4,95 €
Aikaisempi alin hinta:
16,95 €

Twisters (Blu-ray)
4,95 €
Aikaisempi alin hinta:
17,90 €

Anchorman (4K Ultra HD)
11,95 €
Aikaisempi alin hinta:
27,95 €

Dune: Part Two (Blu-ray)
12,95 €

POP MART Labubu Hirviöt Big into Energy 17 cm
20,90 €

Godzilla x Kong: The New Empire (Blu-ray)
17,95 €

The Fall Guy (Blu-ray)
16,95 €

Joker: Folie À Deux (Blu-ray)
17,95 €

Itse Ilkimys 4 (Blu-ray)
17,95 €
Suosituksia sinulle

Bad Boys: Ride or Die (Blu-ray)
16,95 €

ADDAMS FAMILY VALUES
11,95 €
Aikaisempi alin hinta:
27,90 €

Ihmeotukset: Dumbledoren salaisuudet - Limited Steelbook (4K Ultra HD + Blu-ray)
11,95 €
Aikaisempi alin hinta:
32,95 €

SE PÄÄTTYY MEIHIN
4,95 €
Aikaisempi alin hinta:
17,90 €

Akusoli Akupainepohjalliset, Koko 40-43 – Ortopediset pohjalliset kivunlievitykseen
19,90 €

FENCHILIIN Hollywood meikkipeili valoilla 360° käännettävä pöytälevy peili valkoinen 65 x 49 cm peili suurennuslasilla
75,49 €

Pulp Fiction (4K Ultra HD)
27,95 €

Gladiator II (Blu-ray)
17,95 €

3x Kirkland Extra Strength 5% Men Hair Regrowth 60ml Hair Loss
69,90 €

Various Artists - Eurovision Song Contest Basel 2025 (CD)
26,00 €