Godox TT350 Sonyn salama
110,02 €
110,02 €
Ti, 20 loka - to, 22 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Speedlite-salama Sonyn kameroille, joka tukee TTL- ja HSS-salamaa
Godox TT350 on pieni ja kevyt salama, jonka ohjeluku on 36 ja joka sopii erinomaisesti peilittömiin ja kompaktikameroihin. Se painaa vain 200 g ja on kameraan pää eteenpäin asennettuna vain 95 mm korkea. Kompaktista koostaan huolimatta sen salamapää kääntyy 270º vaakasuunnassa ja 97º pystysuunnassa. Tämä mahdollistaa suuren vapauden heijastaa salamavalon katosta ja seinistä kameran suunnasta riippumatta sekä muoto- että maisemakuvissa.
Salamassa on sisäänrakennettu Navigator X -lähetin, joten sitä voidaan käyttää ohjaimena (master) muille Navigator X -järjestelmää käyttäville salamavaloille. On myös mahdollista vaihtaa orjatilaan, jossa sitä voidaan ohjata etänä lähettimestä. Navigator X.
Godox TT350 on varustettu kolmella toimintatilalla. Ensimmäinen (TTL) mahdollistaa kuvaamisen automaattisella salamatehon valinnalla ja kaikkien kameroissa saatavilla olevien automaattisten ja puoliautomaattisten tilojen kanssa. Toinen vaihtoehto on manuaalitila, jossa on valittavana S1- ja S2-tilat. Kolmas tila – stroboskooppinen (Multi) – sopii erinomaisesti vaikuttavien kuvien ottamiseen pidemmillä valotusajoilla.
Salama tarjoaa mahdollisuuden synkronoida salaman erittäin lyhyiden suljinaikojen kanssa, jopa 1/8000 s (HSS). Tätä vaihtoehtoa arvostavat erityisesti ne, jotka haluavat käyttää salamaa ulkokuvauksissa, joissa heidän on usein taisteltava voimakkaan ympäröivän valaistuksen kanssa.
Sisäänrakennettu zoom toimii sekä manuaali- että automaattitilassa 24–105 mm:n alueella. Jos sinun on valaistava laajempaa kohtausta, voit käyttää pään sisäänrakennettua laajakulmahajotinta, joka vastaa noin 15 mm:n polttoväliä. Salama sisältää myös heijastimen. Pakkaus sisältää myös ylimääräisen valoa pehmentävän lisäosan, josta on hyötyä esimerkiksi kuvattaessa suoraan eteenpäin suunnatulla taskulampulla. Tehdaskokoonpanoon kuuluu jalusta ja kätevä kotelo.
Akkulokerossa on micro-USB-portti, jota käytetään salaman laiteohjelmiston päivittämiseen.
Mukana:
- Godox TT350 -salama
- jalusta
- kotelo
- hajotin
Tekniset tiedot:
- Kameroille: Sony
- Ohjeluku: 36 (ISO100@105mm)
- HSS: kyllä
- Värilämpötila (K) +/- 200K: 5600
- Salaman kesto: 1/350 - 1/20 000 s
- Liipaisin: hot shoe, testipainike, X-järjestelmä
- Tehonsäätö: TTL, X-järjestelmä, lampusta.
- Välosalama (Moni): /Tli /1 S-vaihtoehdot /Tri /2 Isäntä / Slave
- Ryhmät/kanavat: 3/16
- Pän kallistus pystysuunnassa: -7° - +90°
- Vaakapään kallistus: 0° - 270°
- Näyttö: LCD
- Zoomaus: 24-105 mm >
- Power time inMaxs:
- syöttö: 2xAA (R6), ei sisälly
- Akun paikka: ei
- Tehon hyötysuhde: min. 200 täyttä välähdystä
- Varusteet: jalka, hajotin, suojus
- Mitat senttimetreinä: 14x6x3,5
- Paino kg: 0,21
Väri
Musta
Paino
210
Paino, kilo
0.207
Tuotenro
39b8751f-524c-52b6-94e7-1904f4c1fdf3
Ominaisuudet | |
|---|---|
Malli | Kompakti salama |
Tuotteen väri | Musta |
Värilämpötila | 5600 K |
Arvioitu kierrätysaika | 2,2 s |
Kuvausetäisyys | 0.6 - 4 m |
Valaistuksen kulma (vaakasuora) | 270° |
Valaistuksen kulma (pysty) | 97° |
Lampun teho | 210 W |
Salamaohjainten määrä | 36 m |
Kanavien määrä | 16 kanavaa |
Ryhmän asetukset | 3 |
Tuotemerkkikohtaiset salamat | TTL |
Salaman peitto | 24 - 105 mm |
Flash kesto (min teho) | 1/350 s |
Flash kesto (max teho) | 1/20000 s |
Salaman valotuksen kompensointi | Kyllä |
Multi flash | Kyllä |
Kameran tuotemerkin yhteensopivuus | Sony |
Virranhallinta | |
Tuettu paristojen lukumäärä | 2 |
Akkutyyppi | AA |
Paino ja mitat | |
Tuotteen leveys | 140 mm |
Tuotteen syvyys | 35 mm |
Tuotteen korkeus | 60 mm |
Paino | 210 g |
Pakkauksen sisältö | |
Kantokassi | Kyllä |
Jalusta sisältyy | Kyllä |
Diffuusori sisältyy | Kyllä |
Godox TT350 Sonyn salama
110,02 €
110,02 €
Ti, 20 loka - to, 22 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja