Jauhettu kahvi joululainen appelsiini mausteinen glögi 1 kg Green Touch
42,08 €
42,08 €
Ti, 16 kesä - to, 18 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin perustana ovat pavut 100% arabica, jotka ovat peräisin maailman parhaista kahvialueista, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
kahvilaji: jauhettu
Kahvi jouluisan appelsiinin mausta
Koe joulun taika kahvilla 100% arabica yritykseltä Green Touch maustettuna jouluisalla appelsiinilla - glögillä! Tämä ainutlaatuinen sekoitus yhdistää kahvin rikkaan maun mehevä appelsiini -aromaan, rikastettuna mausteisilla sävyillä kanelia, neilikoita ja muskottipähkinää. Joka kulma tästä kahvista ympäröi lämmöllä ja herättää muistoja talvi-iltoja, jotka viettivät savupiipun ääressä.
Joka kuppi tästä kahvista on idealinen tapa hetkeen rentoutumiseen ja joulun tunnelman luomiseen. Loistava talvisiin aamuihin, iltapäivän taukoihin tai iltoihin, kun haluat tuntea joulun tunnelmaa. Green Touch - lämmitä aistisi joka kupissa!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
paino: 1 kg
- kahvilaji: jauhettu
- pakkauksen tyyppi: flat bottom -pakkau
Keskimääräinen paistotaso korostaa ideaalista tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromasta, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja saa arkisen kahvin juomisen rituaalin vieläkin erityisemmäksi.
Meidän makusekoituksemme takaavat ainoastaan korkeimman laatuisien turvallisten öljyjen käytön.
100% arabica sekoitus, eli sydän meidän makukahvejamme
- alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnan yläpuolella
- käsittelymenetelmä: märkämenetelmä / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 maun intensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paistotaso
Idealinen sekoitus makukahveille
Esittelemme huippukerran makukahveja, vuosien työn ja kokemuksen tuloksena. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta luotettavista 100% arabica -pavuista.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen perusta eri makuisille kahveille. Brasilialaisten pavujen perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut mm. Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, joten syntyy hienostunut koostumus, jossa on alhainen happamuus, keskimääräinen intensiteetti ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät makukahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Makukahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovainen, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa myllyn kivien tukkeutumiseen tai jopa vaurioitumiseen.
Tämän vuoksi ei suositella usein käyttämään makukahveja automaattisissa kahvinkeittimissä.
Pakkau: flat bottom
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty paperikerroksella
- poikkeuksellinen painatus paperikerroksella makun visualisoinnilla
- pussi sisältää venttiilin*
- pakkau sisältää sivulangan, joka on sinetöity
- ammattimainen pakkau, jossa on korkea esteellisyys
Mitat
- korkeus ~330 mm
- leveys ~150 mm
- syvyys ~100 mm
*venttiili kahvipussissa on tarkoitettu hiilidioksidin poistamiseen, joka vapautuu luonnollisesti tuoreesti paistetusta kahvista, samalla estäen ilman pääsyn sisälle. Tämän ansiosta kahvi säilyttää tuoreutensa, arominsa ja makunsa ilman riskiä pakkauksen paisumisesta tai repeämisestä.
Paino, kilo
1.3
Tuotenro
abed55f4-8760-5bc5-9ff3-72578aa52350
Jauhettu kahvi joululainen appelsiini mausteinen glögi 1 kg Green Touch
42,08 €
42,08 €
Ti, 16 kesä - to, 18 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Samanlaisia myydyimpiä
Lymfakiertoa Aktivoiva Kasvoharja - Kasvojen Hoitoharja Ilman Kantta, Kasvohierontaan ja Lymfaterapiaan
8,69 €
Aiempi alin hinta
14,09 €
Korvatyynyt Bose QC35 I/II, QC25, QC15, QC 2 AE 2, AE 2i, AE 2w, SoundTrue, SoundLink Black
8,99 €

SCART–HDMI-sovitin 1080P HD -videoäänisignaalin skaalainmuunnin
9,00 €
Aurinkolasit silmälasien päällä – Polarisoidut Suncovers UV400, vaaleanpunaiset peilisilmälasit, läpinäkyvän vaaleanpunainen kehys
13,99 €

ClimaSet 2 R134a-tölkkiä + kaapeli
54,90 €

Wii HDMI-adapteri, 1080p Full-HD Nintendo
7,00 €
Beck Box 14 (53-54) (2 DVD)
25,72 €
RCA AV - HDMI-muunnin / -sovitin 1080P Universal Musta
9,00 €

Laturi Kärcher-ikkunanpesurille
9,00 €

Retkipatja SUV Tesla Model Y -malliin (2021–2025) Itsetäyttyvä Langaton Pumppu valolla
89,99 €
Aiempi alin hinta
149,99 €
Suosituksia sinulle

42V 2A pikalaturi akulle – Sopii sähköpotkulautoihin ja sähköpyöriin
13,00 €

HomeWizard P1 Meter – Älykäs P1-mittari Wi-Fi-yhteydellä ja reaaliaikaisilla sähkötiedoilla
30,00 €

Garmin Kellojen Laturi Pikalaturi Universal 1 kpl
6,90 €

2 kpl vaihtoterät Philips OneBladelle
15,99 €

Koiratrimmeri / Tassutrimmeri - Trimmeri Tassuille
19,99 €

Kattokoukku - Harjakoukku - Tikkaat - Yleiskäyttöinen - 44x90 cm - Alumiini
75,64 €

VASAGLE datorbord, L-format hörnskrivbord, 138 x 138 x 76 cm, spelbord, svart med träfibrer
86,00 €

Yleiskaukosäädin Samsung Smart TV:lle
6,90 €

Korvatyynyt Sony WH-1000XM3 Kuulokkeisiin
10,99 €

Korvatyynyt JBL Live - 650BTNC/660NC Kuulokkeisiin
9,99 €
Aiempi alin hinta
11,99 €