Jauhettu kahvi maustettu Kesäinen virkistys vadelma ja minttu 250 g Green Touch
28,29 €
28,29 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin pohjana ovat parhaista kahvialueista peräisin olevat 100% arabica -pavut, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
kahvilaji: jauhettu
Kahvi maustettu kesäinen virkistys
Tutustu ainutlaatuisen makuyhdistelmään kahvissa 100% arabica yritykseltä Green Touch, nimeltään Letnie Orzeźwienie! Tämä virkistävä sekoitus yhdistää meheväns makeuden mansikasta happaman aksentin limetista ja tuoreuden mintusta, luoden täydellisen harmonian, joka herättäa aistit ja lisää energiaa. Jokainen kulaus tästä kahvista on tuulahdus kesäistä virkistystä, tuo jäähtymistä ja virkistystä.
Jokainen kuppi tästä kahvista on erinomainen tapa lisätä energiaa ja parantaa mielialaa kuumina päivinä. Ideaalinen aamuisin, kun tarvitset kevyttä heräämistä, tai iltapäivän taukoja täynnä makua. Green Touch - nauti kesän mausta jokaisessa kupissa!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
paino: 250 g
- kahvilaji: jauhettu
- pakkauksen tyyppi: flat bottom -pakkau
Keskimääräinen paahtoaste korostaa täydellistä tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromasta, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja tekee arkisesta kahvin juomisen rituaalista vieläkin ainutlaatuisemman.
Meidän makuyhdistelmämme on takuu ainoastaan korkeimman laadun turvallisista öljyistä.
100% arabica sekoitus, eli sydän meidän maustetuista kahveistamme
- alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnan yläpuolella
- käsittelymenetelmä: märkä / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 makun intensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paahtoaste
Idealinen sekoitus maustetuille kahveille
Esittelemme huimaa sarjaa maustettuja kahveja, vuosien työn ja kokemuksen tuloksena. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta tarkistettuja 100% arabica -papuja.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen pohja eri makuisille kahveille. Brasilialaisten pavun perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut mm. Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, joten syntyy hienostunut yhdistelmä, jossa on alhainen happamuus, keskimääräinen intensiteetti ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät maustetun kahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Maustetut kahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovaisia, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa myllyn kivien tukkeutumiseen tai jopa vaurioitumiseen.
Tästä syystä ei suositella usein käyttämään maustettuja kahveja automaattisissa kahvinkeittimissä.
Flat bottom -pakkau
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty paperikerroksella
- poikkeuksellinen painatus paperikerroksella makun visualisoinnilla
- pussi sisältää venttiilin*
- pakkauksessa on sivulankka, joka on sinetöity
- ammattimainen pakkau korkealla esteellisyydellä
Mitat
- korkeus ~215 mm
- leveys ~110 mm
- syvyys ~70 mm
*venttiili kahvipussissa on tarkoitettu hiilidioksidin poistamiseen, joka vapautuu luonnollisesti tuoreesti paahdetusta kahvista, samalla estäen ilman pääsyn sisälle. Täten kahvi säilyttää tuoreutensa, arominsa ja makunsa ilman riskiä pakkauksen paisumisesta tai repeämisestä.
Paino, kilo
0.38
Tuotenro
0009d0ac-1ec8-5553-9d93-c3a3d69aa1f4
Jauhettu kahvi maustettu Kesäinen virkistys vadelma ja minttu 250 g Green Touch
28,29 €
28,29 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja