Jauhettu kahvi maustettu pistaasi arabica 200 g Green Touch
26,94 €
26,94 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin pohjana ovat 100% arabica -pavut, jotka tulevat maailman parhaista kahvialueista, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
kahvilaji: jauhettu
Pistaasikahvi
Nauti ainutlaatuisesta 100% Arabica -kahvin mausta Green Touchilta, jossa on pistaasinaroma! Tämä herkkä sekoitus yhdistää syvän kahvin maun hienoihin, kremaisiin pistaasin sävyihin, luoden harmonisen kokonaisuuden, joka hellii suulakkoa. Voimakas pistaasin maku sopii täydellisesti rikkaaseen kahvin aromaattisuuteen.
Jokainen tämän kahvin kuppi on idealinen tapa hetkeksi rentoutua ja saada hieman pähkinäistä nautintoa päivän aikana. Idealinen rauhallisille aamuille tai iltapäivän tauoille, kun haluat tuntea jotain erityistä. Green Touch - nauti kremaisesta pistaasin mausta jokaisessa kuppissa!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
paino: 200 g
- kahvilaji: jauhettu
- pakkauksen tyyppi: doypack-alumiini painettu
Keskimääräinen paahdusaste korostaa ideaalista tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromasta, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja tekee arkisesta kahvin juomisen rituaalista vieläkin erityisemmän.
Meidän makuyhdistelmämme on takuu ainoastaan korkeimman laadun turvallisista öljyistä.
100% arabica sekoitus, eli meidän makukahvimme sydän
- alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnasta
- käsittelymenetelmä: märkä / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 maun intensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paahdusaste
Idealinen sekoitus makukahville
Esittelemme huimaa makukahvisarjaa, vuosien työn ja kokemuksen tulosta. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta tarkistetuista 100% arabica -pavuista.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen perusta eri makuisille kahville. Brasilialaisten pavun perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut mm. Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, joten syntyy hienostunut koostumus, jossa on alhainen happamuus, keskimääräinen intensiteetti ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät makukahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Makukahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovaisia, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa kahvimyllyn jauhinkivien tukkeutumiseen tai jopa vaurioitumiseen.
Tästä syystä ei suositella usein käyttämään makukahveja automaattisissa kahvinkeittimissä.
Pakkaus doypack-alumiini
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty painetulla kiiltävällä kerroksella
- poikkeuksellinen painatus koristeellisilla elementeillä
- pakkaus sisältää suljinnauhan, joka on käytettävissä revittyä yläosan
- ammattimainen pakkaus korkealla barrieroivuudella
Mitat
- korkeus ~230 mm
- leveys ~130 mm
- syvyys ~70 mm
Paino, kilo
0.33
Tuotenro
38fb1cf5-8be7-56f2-85a1-c70209c71c0c
Jauhettu kahvi maustettu pistaasi arabica 200 g Green Touch
26,94 €
26,94 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja