Jauhettu kahvi maustettu valkoinen suklaa suklaainen 200 g Green Touch
26,94 €
26,94 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin perustana ovat pavut 100% arabica, jotka ovat peräisin maailman parhaista kahvialueista, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
Kahvin tyyppi: jauhettu
Kahvi valkoisen suklaan mausta
Nauti kahvin 100% arabica pehmestä mausta Green Touch -brändiltä, joka on aromisoitu valkoisella suklaalla! Tämä kermamainen sekoitus yhdistää kahvin rikkaan maun valkoisen suklaan hienoiseen makeuteen, luoden harmonisen kokonaisuuden, joka ympäröi aistit. Suklaan samettinen korostus sopii täydellisesti syvään kahvin aromaattisuuteen, tarjoten poikkeuksellisen nautinnon jokaisesta puraisusta.
Jokainen tämän kahvin kuppi on erinomainen tapa hetkeksi rentoutua ja saada hieman makeaa nautintoa päivän aikana. Ideaalinen rauhallisille aamuisille tai iltapäivän tauoille, kun kaipaat jotain erityistä. Green Touch - nauti hienoisesta makeudesta jokaisessa kuppissa!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
Paino: 200 g
- Kahvin tyyppi: jauhettu
- Pakkauksen tyyppi: doypack-alumiini painettu
Keskimääräinen paahtoaste korostaa ideaalista tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromasta, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja tekee arkisesta kahvin juontirituaalista vieläkin erityisemmän.
Meidän makuyhdistelmämme takaavat ainoastaan korkeimman laatuisien turvallisten öljyjen käytön.
100% arabica sekoitus, eli meidän makukahvimme sydän
- Alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- Alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- Viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnan yläpuolella
- Käsittelymenetelmä: märkä / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 maun intensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paahtoaste
Idealinen sekoitus makukahveille
Esittelemme huimaa makukahvisarjaa, vuosien työn ja kokemuksen tulosta. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta tarkistettuja 100% arabica -pavuista.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen perusta eri makuisille kahveille. Brasilialaisten pavun perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut muun muassa Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, jolloin syntyy hienostunut koostumus, jossa on alhainen happamuus, keskimääräinen intensiteetti ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät makukahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Makukahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovainen, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa myllyn kivien tukkeutumiseen tai jopa vaurioitumiseen.
Tämän vuoksi ei suositella makukahvien useaa käyttöä automaattisissa kahvinkeittimissä.
Pakkaus doypack-alumiini
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty painetulla kiiltävällä kerroksella
- poikkeuksellinen painatus koristeellisilla elementeillä
- pakkaus sisältää suljettavan zip-suljettimen, joka on käytettävissä irrotettuaan yläosan
- ammattimainen pakkaus korkealla barrieroivuudella
Mitat
- korkeus ~230 mm
- leveys ~130 mm
- syvyys ~70 mm
Paino, kilo
0.33
Tuotenro
4992032b-902e-54ae-a70b-064c44b6e3e1
Jauhettu kahvi maustettu valkoinen suklaa suklaainen 200 g Green Touch
26,94 €
26,94 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja