Jauhettu piparkakku-makuinen kahvi joululainen mausteinen piparkakku 200 g Green Touch
29,01 €
29,01 €
Pe, 30 loka - ti, 3 marras
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin perustana ovat 100% arabica -pavut, jotka ovat peräisin maailman parhaista kahvialueista, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
kahvin tyyppi: jauhettu
Piparkakkumausteinen kahvi
Tutustu lämpöön ja joulumuistojen tuoksuun Green Touchin 100% arabica -kahvissa, joka on maustettu piparkakulla! Tämä ainutlaatuinen sekoitus vie sinut mausteisten mausteen maailmaan, joissa kaneli, inkivääri, neilikka ja muskotti ovat täydellisessä harmoniassa kahvin rikkaan maun kanssa. Jokainen kulma tämän tuoksuvan sekoituksen lämmittää sinut miellyttävällä, mausteisella lämmöllä, luoden täydellisen tunnelman talvipäiville.
Jokainen kuppi tämän kahvin on ainutlaatuinen rentoutumisen hetki, joka antaa sinulle energiaa ja tuo joulunnelman. Täydellinen aamuisin, kun tarvitset hieman makeutta, tai iltaisin hetkinen tulisijan ääressä. Green Touch - lämmitä aistisi jokaisessa pisarassa!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
Paino: 200 g
- kahvin tyyppi: jauhettu
- pakkaustyyppi: doypack-alumiini painettu
Keskimääräinen paistotaso korostaa ideaalista tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti tuoksusta, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja tekee arkisesta kahvinjuontirituaalistasi vieläkin ainutlaatuisemman.
Mausteseoksemme takaavat ainoastaan korkeimman laatuisien turvallisten öljyjen käytön.
100% arabica sekoitus, eli sydän maustettujen kahvien
- alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnan yläpuolella
- käsittelymenetelmä: märkä / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 maun intensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paistotaso
Täydellinen sekoitus maustetuille kahville
Esittelemme huippuluokan maustettujen kahvien sarjan, vuosien työn ja kokemuksen tuloksen. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta luotettavista 100% arabica -laaduista.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen perusta eri makuisille kahville. Brasilialaisten pavun perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut mm. Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, joten syntyy hienostunut koostumus, jossa on alhainen happamuus, keskimääräinen intensiteetti ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät maustetun kahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Maustetut kahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovainen, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa myllyn puristumiseen tai jopa sen vaurioitumiseen.
Tästä syystä ei suositella usein maustettujen kahvien käyttöä automaattisissa kahvinkeittimissä.
Pakkaus doypack-alumiini
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty painetulla kiiltävällä kerroksella
- ainutlaatuinen painatus koristeellisilla elementeillä
- pakkaus sisältää suljinnauhan, joka on saatavilla irrotettua painettua yläosaa
- ammattimainen pakkaus, jolla on korkea barjera
Mitat
- korkeus ~230 mm
- leveys ~130 mm
- syvyys ~70 mm
Paino, kilo
0.33
Tuotenro
a9a29147-37c0-5ee6-a754-da1014939de9
Jauhettu piparkakku-makuinen kahvi joululainen mausteinen piparkakku 200 g Green Touch
29,01 €
29,01 €
Pe, 30 loka - ti, 3 marras
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja