Kahvi jauhettu maustettu kirsikoilla suklaassa arabica 1 kg Green Touch
42,08 €
42,08 €
Ti, 16 kesä - to, 18 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin pohjana ovat 100% arabica -pavut, jotka tulevat maailman parhaista kahvialueista, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
kahvilaji: jauhettu
Suklaakirsikan makuinen kahvi
Sukduu erityiseen makuyhdistelmään kahvin 100% Arabica kanssa Green Touch -brändiltä, suklaakirsikan aromilla! Tämä ylevä sekoitus yhdistää syvän, intensiivisen kahvin maun hellän suklaan makeuden ja voimakkaan mehevien kirsikoiden nuotin, luoden sävellyksen, joka herättää aistit. Kirsikoiden hedelmällinen tuoreus toimii täydellisesti samana aikana samettisen suklaan maun kanssa, tarjoten aitoa makuelämyksen.
Jokainen tämän kahvin kuppi on idealinen tapa nauttia hetki, joka antaa sinulle energiaa ja saa sinut hyvälle mielelle. Täydellinen iltapäivän rentoutumiseen tai päivän aikana makeana taukona. Green Touch – tunne kirsikoiden ja suklaan intensiteetti jokaisessa kuppissa!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
paino: 1 kg
- kahvilaji: jauhettu
- pakkauksen tyyppi: flat bottom -pakkau
Keskimääräinen paistotaso korostaa ideaalista tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromista, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja saa arkisen kahvin juontirituaalista vieläkin erityisemmän.
Meidän makusekoituksemme takaavat ainoastaan korkeimman laatuisten turvallisten öljyjen käytön.
100% arabica sekoitus, eli sydän meidän makukahvimme
- alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnan yläpuolella
- käsittelymenetelmä: märkä / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 maun intensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paistotaso
Ideaalinen sekoitus makukahville
Esittelemme huimaa makukahvisarjaa, vuosien työn ja kokemuksen tulosta. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta tarkistettuja 100% arabica -pavuista.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen perusta eri makuisille kahville. Brasilialaisten pavun perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut mm. Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, joten syntyy hienostunut koostumus, jossa on alhainen happamuus, keskimääräinen intensiteetti ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät makukahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Makukahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovainen, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa myllyn kivien tukkeutumiseen tai jopa vaurioitumiseen.
Tästä syystä ei suositella makukahvien usein käyttöä automaattisissa kahvinkeittimissä.
Flat bottom -pakkau
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty paperikerroksella
- poikkeuksellinen painatus paperikerroksella makun visualisoinnilla
- pussi sisältää venttiilin*
- pakkauksessa on sivulanka, joka on sinetöity
- ammattimainen pakkau korkealla esteellisyydellä
Mitat
- korkeus ~330 mm
- leveys ~150 mm
- syvyys ~100 mm
*venttiili kahvipussissa on tarkoitettu hiilidioksidin poistamiseen, joka vapautuu luonnollisesti tuoreesti paistetusta kahvista, samalla estäen ilman pääsyn sisälle. Täten kahvi säilyttää tuoreutensa, arominsa ja makunsa ilman riskiä pakkauksen paisumisesta tai repeytymisestä.
Paino, kilo
1.3
Tuotenro
26bb8e8e-c977-5176-9005-a48f7bf4fa1f
Kahvi jauhettu maustettu kirsikoilla suklaassa arabica 1 kg Green Touch
42,08 €
42,08 €
Ti, 16 kesä - to, 18 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Samanlaisia myydyimpiä
Lymfakiertoa Aktivoiva Kasvoharja - Kasvojen Hoitoharja Ilman Kantta, Kasvohierontaan ja Lymfaterapiaan
8,69 €
Aiempi alin hinta
14,09 €
Korvatyynyt Bose QC35 I/II, QC25, QC15, QC 2 AE 2, AE 2i, AE 2w, SoundTrue, SoundLink Black
8,99 €

SCART–HDMI-sovitin 1080P HD -videoäänisignaalin skaalainmuunnin
9,00 €

Retkipatja SUV Tesla Model Y -malliin (2021–2025) Itsetäyttyvä Langaton Pumppu valolla
89,99 €
Aiempi alin hinta
149,99 €
Aurinkolasit silmälasien päällä – Polarisoidut Suncovers UV400, vaaleanpunaiset peilisilmälasit, läpinäkyvän vaaleanpunainen kehys
13,99 €

ClimaSet 2 R134a-tölkkiä + kaapeli
54,90 €

Wii HDMI-adapteri, 1080p Full-HD Nintendo
7,00 €
Beck Box 14 (53-54) (2 DVD)
25,72 €
RCA AV - HDMI-muunnin / -sovitin 1080P Universal Musta
9,00 €

Laturi Kärcher-ikkunanpesurille
9,00 €
Suosituksia sinulle

42V 2A pikalaturi akulle – Sopii sähköpotkulautoihin ja sähköpyöriin
13,00 €

Garmin Kellojen Laturi Pikalaturi Universal 1 kpl
6,90 €

2 kpl vaihtoterät Philips OneBladelle
15,99 €

Koiratrimmeri / Tassutrimmeri - Trimmeri Tassuille
19,99 €

Kattokoukku - Harjakoukku - Tikkaat - Yleiskäyttöinen - 44x90 cm - Alumiini
75,64 €

PS3 langaton ohjain
13,00 €

VASAGLE datorbord, L-format hörnskrivbord, 138 x 138 x 76 cm, spelbord, svart med träfibrer
86,00 €

Yleiskaukosäädin Samsung Smart TV:lle
6,90 €

Korvatyynyt JBL Live - 650BTNC/660NC Kuulokkeisiin
9,99 €
Aiempi alin hinta
11,99 €

Korvatyynyt Sony WH-1000XM3 Kuulokkeisiin
10,99 €