Kahvipavut maustettu kookos ja mansikka 1 kg Green Touch
43,92 €
43,92 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin pohjana ovat 100% arabica -pavut, jotka tulevat maailman parhaista kahvialueista, kuten Parana Brasiliassa, Junin Perussa, Montecillos Hondurasissa ja Bugisu Ugandassa.
kahvilaji: kokonainen
Kookos-mansikka-maustettu kahvi
Tutustu ainutlaatuisen makuyhdistelmään kahvissa 100% arabica yritykseltä Green Touch aromilla kookos-mansikka! Tämä ainutlaatuinen sekoitus yhdistää eksoottisen makeuden kookoksesta hedelmällisen tuoreuden mansikasta, luoden harmonisen kokonaisuuden, joka yllättää ja viehättää aisteja. Hellävarainen kookos sopii täydellisesti mehevään mansikan sävyyn, tarjoten nautintoa jokaisesta puraisusta.
Jokainen tämän kahvin kuppi on erinomainen tapa hetkeksi rentoutua ja saada hieman makeaa nautintoa päivän aikana. Ideaalinen aamuisin, kun tarvitset hellävaraista heräämistä, tai iltapäivän tauoille, jotka lisäävät energiaa. Green Touch - tunne tuoreus ja eksoottisuus jokaisessa puraisussa!
Ainesosat: kahvi (arabica 100%) 98%, aromi 2%.
paino: 1 kg
- kahvilaji: kokonainen
- pakkauksen tyyppi: flat bottom -pakkaus
Keskimääräinen paahtoaste korostaa ideaalista tasapainoa intensiteetin (3/5), alhaisen happamuuden (2/5), keskimääräisen makeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä, luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromasta, joka vie sinut poikkeuksellisten makujen maailmaan ja tekee arkisesta kahvin juomisen rituaalista vieläkin ainutlaatuisemman.
Meidän makuyhdistelmämme on takuu ainoastaan korkeimman laatuisten turvallisten öljyjen käytöstä.
100% arabica -sekoitus, eli sydän meidän maustetuista kahveistamme
- alkuperämaa: Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- alueet: Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- viljelykorkeus: 800-1350 m merenpinnan yläpuolella
- käsittelymenetelmä: märkä / luonnollinen
Peruskahvin profiili:
- 3/5 makuintensiteetti
- 3/5 makeus
- 2/5 happamuus
- 3/5 katkeruus
- 3/5 paahtoaste
Idealinen sekoitus maustetuille kahveille
Esittelemme huippuluokan maustettujen kahvien sarjan, vuosien työn ja kokemuksen tuloksen. Kahvit on valmistettu ainutlaatuisesta koostumuksesta tarkistetuista 100% arabica-pavuista.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen perusta eri makuisille kahveille. Brasilialaisten pavujen perusta antaa harmoniaa ja pehmeyttä. Kokonaisuutta täydentävät pavut mm. Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, joten syntyy hienostunut koostumus, jossa on alhainen happamuus, keskimääräinen intensiteetti ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Kahvi valmistettu intohimolla.
Suositellut menetelmät maustetun kahvin valmistamiseen:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Maustetut kahvit voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi on täysin imeytynyt ja pavun pinta on matta. On kuitenkin oltava varovainen, koska aromit voivat kerääntyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa myllyn kivien tukkeutumiseen tai jopa vaurioitumiseen.
Tästä syystä ei suositella usein käytettäviä maustettuja kahveja automaattisissa kahvinkeittimissä.
Flat bottom -pakkaus
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty paperikerroksella
- poikkeuksellinen painatus paperikerroksella makun visualisoinnilla
- pussi sisältää venttiilin*
- pakkaus sisältää sivulangan, joka on sinetöity
- ammattimainen pakkaus korkealla esteellisyydellä
Mitat
- korkeus ~330 mm
- leveys ~150 mm
- syvyys ~100 mm
*venttiili kahvipussissa on tarkoitettu hiilidioksidin poistamiseen, joka vapautuu luonnollisesti tuoreesti paahdetusta kahvista, samalla estäen ilman pääsyn sisälle. Täten kahvi säilyttää tuoreutensa, arominsa ja makunsa ilman riskiä pakkaus pullistua tai repeytyä.
Paino, kilo
1.3
Tuotenro
9f84d35f-69a1-5972-bb6e-3a2649238007
Kahvipavut maustettu kookos ja mansikka 1 kg Green Touch
43,92 €
43,92 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja