Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Kahvirunoja - Heräämisen taito (Kirja / Nidottu)
-2 %

Kahvirunoja - Heräämisen taito (Kirja / Nidottu)

22,49 €

22,49 €

Aiempi alin hinta

22,94 €

Muutama jäljellä

To, 29 loka - ke, 4 marras


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

Kahvirunoja on kuudentoista runon kokoelma, joka käsittelee kahvia monipuolisesti, vaikkakaan ei tyhjentävästi. Tämä sisältää kahvin alkuperän, perinteet, pakkomielteet tai rituaalit, yleiset assosiaatiot (ja epätavalliset), hieman tiedettä, miksologiaa, metaforia ja muita. Kokoelma esittelee myös erilaisia muotoja tavallisten rivitettyjen vapaamuotoisten runojen lisäksi: proosarunoja, henkilökohtainen essee/didaktinen runo, Duplex Sonetti proosarunomuodossa, Erasure-runo (esitetty kahdella tavalla), Fibonacci-sarjan runo, runo, jonka synty on peräisin \"vastakohtien pelistä\", ja Golden Shovel Cento-epigrammilla. Joissakin runoissa on taustatarina tekstin alla.

Piditpä kahvistasi kerman kera tai mustana ja katkerana, nautit tämän John C. Mannonen uusimman kirjan tarjoamista antimista. Kolumbian vuorten rinteiltä, missä alkuperäinen Juan Valdez kasvatti kahvipapujaan, Etiopian munkkeihin, jotka saatuaan tiedon kahvimarjoja syöneiden vuohien tempuista, joivat sitten nestettä samoista marjoista ja pystyivät siten pysymään hereillä pitkien iltarukousten ajan, ja läpi historian aina kirjailijan oman höyryävän kupin ääreen, hänen kauan sitten kuolleen isänsä kasvojen katsoessa häntä takaisin \"tumman altaan nestemäisistä poimuista\", tässä pienessä kokoelmassa on paljon nautittavaa ja opittavaa. Runot ovat todisteita juoman taikuudesta ja mystiikasta runoilijalta, jonka \"sormet kietoutuvat . . . kupin ympärille / kuin pyhän esineen\". Mannone tuo elinikäisen kokemuksensa makuaistinsa jalostamisesta ja kielenkäyttönsä hiomisesta tuottaakseen ihastuttavan 16 runon kokoelman, sopivan lukemisen ensimmäisen aamukuppisi tai viimeisen iltapäiväkuppisi ääressä \"välttämätöntä eliksiiriä\".
-Connie Jordan Green, Nameless as the Minnows -kirjan kirjoittaja


Niin erinomainen valikoima runoja, jotka toimivat valikoituina juomina ja tuovat esiin jokaisen parhaat puolet vaativalle asiantuntijalle! Kuka meistä kahvinjuojista ei olisi kokenut hiljaisen palvonnan hetkiä kerroksellisessa heräämisessä? Tämän kokoelman lukeminen on opetus sekä runollisista muodoista että kahvipavun taikavoimasta. Takaan, että nautit siitä ja pidät sen hyllyssäsi.
-Marge Simon, suurmestarirunoilija, SF Poetry Association, ja Cast from Darkness -kirjan toinen kirjoittaja

MUUTA:
Mediatyyppi: Kirja
Sidosasu: Nidottu
Kirjailija: John C. Mannone
Kustantaja: Island of Wak-Wak
Kieli: Englanti
Sivumäärä: 36 sivua
Painos: 1
Mitat (lxkxs): 170x220x3 mm
Paino: 80 grammaa
Kuvitettu: Ei

Viivakoodi: 9789198959918
SKU: 701881

Tuotenro

de0e4092-56d9-5c04-adaf-e820a2e28a26

Kahvirunoja - Heräämisen taito (Kirja / Nidottu)

22,49 €

22,49 €

Aiempi alin hinta

22,94 €

Muutama jäljellä

To, 29 loka - ke, 4 marras


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja