Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Kirjallisuuden loppu (Kirja / Nidottu)
-2 %

Kirjallisuuden loppu (Kirja / Nidottu)

23,40 €

23,40 €

Aiempi alin hinta

23,86 €

Muutama jäljellä

Ke, 14 loka - ti, 20 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

Onko kirjallisuus lopussa? Onko se siinä tapauksessa jotain, mitä pitäisi surra? Sven Anders Johanssonilla on vastaukset.

Kirjallisuuden loppu on harkittu ja vakuuttava puolustus kirjallisuuden itseisarvolle. Kirja antaa selkeän kuvan nykytilanteestamme. (Mikaela Blomqvist GP:ssä)

Mutta minulla ei ole mitään ongelmaa olla eri mieltä monesta asiasta Kirjallisuuden lopussa, sillä en ole pitkään aikaan pitänyt niin hauskaa kirjan parissa. Sen lukeminen on kuin istuisi juttelemassa jonkun kanssa juhlissa, vaikka juhlat tapahtuvatkin kokonaan pääni sisällä ja marginaalimerkinnöissäni, mutta näinä päivinä saa todella olla iloinen niistä juhlista, joita saa. (Therese Bohman Expressenissä)

Sven Anders Johansson (1968) on kirjallisuustieteen professori Mittuniversitetetissä ja vastikään nimitetty kirjallisuustoimittaja Aftonbladetissa. Vuonna 2018 hän julkaisi teoksen Det cyniska tillståndet.



MUUTA:
Mediatyyppi: Kirja
Sidosasu: Nidottu
Kirjoittaja: Sven Anders Johansson
Kustantaja: Glänta Produktion
Kieli: Ruotsi
Sivumäärä: 234 sivua
Mitat (lxkxs): 124x174x20 mm
Paino: 270 grammaa
Kuvitettu: Ei
Sarja: Glänta Hardcore

Viivakoodi: 9789198485196
SKU: 754508

Tuotenro

47f370f4-ddd0-5a94-8d73-a05a18c06df8

Kirjallisuuden loppu (Kirja / Nidottu)

23,40 €

23,40 €

Aiempi alin hinta

23,86 €

Muutama jäljellä

Ke, 14 loka - ti, 20 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja