Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä
Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä
Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä
Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä
Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä
Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä
Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä

Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä

132,22 €

132,22 €

Muutama jäljellä

Pe, 16 loka - ti, 20 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

LANBERG KYTKIN RÄKKITELINE 19 16X 100MB POE /2X YHDISTELMÄ

VIRTALÄHDE EI OLE SILLE ONGELMA: YKSINKERTAINEN JA TOIMINNALLINEN LANBERG POE -KYTKIN PoE-kytkin on välttämätön aktiivilaite missä tahansa verkkorakenteessa, joka käyttää virransiirtoa strukturoidun kaapeloinnin kautta. RSFE-16P-2C-150 on tarkoitettu kaikkiin asennuksiin: kotiin, yrityksiin, heikkovirta-, valvonta-, IP-, VoIP- ja kaapelitelevisioverkkoihin, ja se on erityisen hyödyllinen hälytys-, palontorjunta- ja kulunvalvontainfrastruktuurissa. Kytkimen ensisijaisen toiminnon, eli porttien välisen Ethernet-kehysliikenteen käsittelyn, lisäksi se syöttää virtaa jokaiselle laitteelle PoE/PoE-standardin – 802.3af ja at – mukaisesti. Tämä mahdollistaa jopa 150 W:n tehon toimittamisen laitteille samalla, kun niihin lähetetään dataa. Tämä säästää resursseja, tilaa ja aikaa, joka muuten kuluisi erillisten sähkö- ja verkkoasennusten asentamiseen. Tämä on erityisen tärkeää, jos verkko on hajautettu eikä sen päätelaitteilla ole pääsyä virtalähteeseen, varsinkin kun ne on asennettu ulos.

RATKAISU ILMAN TINKKIMISTÄ - TODELLA EDULLISEN POE-BUDJETTI: 150 W:n kytkimessä on yhteensä 18 porttia, mukaan lukien 16 PoE (Fast Ethernet) -porttia ja 2 Uplink (Combo Gigabit) -porttia. Huolellinen suunnittelu ja komponenttien laatuun panostaminen tarjoavat käyttäjälle jopa 150 W kokonaistehoa päätelaitteille, mikä tarkoittaa, että voit samanaikaisesti liittää: 10 IEEE 802.3af -laitetta (enintään 15 W porttia kohden) tai 5 IEEE 802.3at -laitetta (enintään 30 W porttia kohden). Loput 2 porttia (Uplink) on tarkoitettu dataliikenteen vaihtamiseen 16 PoE-portin ja ulkoisten laitteiden välillä. Tämä on erityisen hyödyllistä valvonta-/ohjausjärjestelmissä, koska se mahdollistaa kameratallenteiden lataamisen DVR:ään ja samanaikaisesti suoratoiston jakamisen edelleen (toisen portin kautta), esimerkiksi paikallisverkossa tai Internetissä.

ÄLYKÄS POE-PORTIN IRROTUSTOIMINTO Ei ole aina selvää, miten kytkin reagoi, kun käytettävissä oleva PoE-budjetti ylittyy. Mahdollisuuksia on useita: budjetin ylittävä portti irrotetaan tai satunnainen tai äskettäin kytketty portti irrotetaan. Jälkimmäisessä tapauksessa, mikä on niiden järjestys sähkökatkon jälkeen ja sitten, kun kaikki laitteet on kytketty kytkimeen samanaikaisesti? Lanberg on esitellyt RS-sarjan kytkimissään innovatiivisen ratkaisun, joka yksinkertaisen käyttönsä ansiosta poistaa kaikki epäilykset porttien toimintamekaniikasta. Kun PoE-budjetti ylittyy (esim. porttiin 1 kytketyn laitteen toimesta), kytkin alkaa irrottaa PoE-portteja alkaen suurimmasta numerosta, kunnes kokonaiskuorma ylittää käytettävissä olevan budjetin, samalla kun jäljellä olevien porttien toiminta säilyy. Irrotetut laitteet pysyvät tässä tilassa, kunnes PoE-kuormitus laskee. Tämä ominaisuus on suunniteltu ensisijaisesti vaativiin sovelluksiin, jotka korostavat turvallisuutta ja toiminnan jatkuvuutta, ja joissa joidenkin laitteiden on toimittava jatkuvasti tilanteesta riippumatta. Tällaisissa tapauksissa Lanberg-kytkimet mahdollistavat kriittisten laitteiden suojaamisen kytkemällä ne pienimmän numeron omaaviin portteihin.

LAAJENNETTU TILA JOPA 250 METRIIN VLANILLA Standardin mukaiset kytkimet mahdollistavat laitteiden toiminnan jopa 100 metrin etäisyydellä yhdellä kaapelisegmentillä. Joskus kuitenkin käy ilmi, että laajojen runkoverkkojen ja monimutkaisten ympäristöjen vuoksi kaapelointia ja verkkoja suunniteltaessa tarvitaan standardia pidemmälle meneviä räätälöityjä ratkaisuja. Tämä on yleinen ongelma valvontaratkaisuissa, ja se johtuu useimmiten jakelulaitteen ja päätelaitteen välisistä liian suurista etäisyyksistä. Lanberg-kytkimet mahdollistavat tiedonsiirron (enintään 10 Mb/s) ja PoE-virransyötön jopa 250 metriin yhdellä kaapelisegmentillä, ja PoE-portit voidaan erottaa toisistaan (VLAN). Kytke kytkin kotelon "PoE Extend 250m" -asentoon varmistaaksesi toiminnan pidemmällä etäisyydellä ja porttien 1-16 erillisyyden. Tämä ratkaisu otettiin käyttöön valvonta-, IP- ja pääsynhallintajärjestelmiä ajatellen, erityisesti jos päätelaitteet sijaitsevat ulkona ilman mahdollisuutta asentaa lisää verkon jakelupisteitä.

6 kV YLIJÄNNITESUOJA Itse kytkin ja siihen liitetyt laitteet altistuvat toistuvasti erilaisille uhkille, mukaan lukien virtapurkaukset, jotka voivat kulkea sekä virta- että verkkokaapeleissa. Lanberg on varustanut kytkimen integroidulla salamasuojausjärjestelmällä, joka takaa 6 kV:n suojauksen kaikille porteille ja vähentää tehokkaasti niiden vaurioita äkillisten jännitepiikkien vuoksi. Normaaliolosuhteissa verkon toiminta jatkuu keskeytyksettä, kytkin toimii ilman keskeytyksiä ja käyttäjä saa sekä laitteen että infrastruktuurin turvallisuuden.

MUKANA KIINNITYSSARJA - KORVAKKEET 19" KAAPPEILLE. RS-sarjan kytkimille on ominaista paitsi työn laatu, helppokäyttöisyys ja toimivuus, myös täydentävät kiinnitys- ja lisävarusteet aina kun mahdollista. Lanberg on esitellyt täydellisen lisävarustesarjan kytkimien monipuoliseen asennukseen. RSFE-16P-2C-150 sisältää kiinnityskorvakkeet 19" kaapeille ja sarjan kiinnitysruuveja (paitsi M6). Tämä mahdollistaa laajemman valikoiman käyttökohteita ja suuremman asennuksen joustavuuden RS-sarjan kytkimille.

Väri

Musta

Paino

1.9

Tuotenro

459b434b-ca06-5f6d-ac75-c658cc494c3d

Hallintaominaisuudet

Kytkin tyyppi

Hallitsematon

Liitettävyys

Basic kytkentä RJ-45 Ethernet-porttien määrä

18

Peruskytkentä RJ-45 Ethernet-porttien tyyppi

Gigabit Ethernet (10/100/1000)

Gigabit Ethernet -portteja

18

SFP -moduulipaikkojen määrä

2

Valokuituliitin

SFP

Verkko

Verkkostandardit

IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x

Ethernet kaapelointiteknologia

10BASE-T, 100BASE-TX

Datasiirto

Kytkentäkapasiteetti

1 Gbit/s

MAC-osoitetaulukko

16000 entries

Suunnittelu

Telineasennus

Kyllä

Pinottava

Kyllä

Kotelo

1U

Tuotteen väri

Musta

Kotelon materiaali

Metalli

LED-merkkivalot

Kyllä

International Protection (IP)-koodi

IP20

Virranhallinta

Voimanlähde

AC

Virtalähde mukana

Kyllä

AC-syöttöjännite

100 - 240 V

AC-syöttötaajuus

50 - 60 Hz

Virrankulutus

150 W

Power over Ethernet (PoE)

Power over Ethernet -tuki

Kyllä

Power over Ethernet (PoE) -virta per portti

30 W

Power over Ethernet (PoE) arvioitu kokonaismäärä

150 W

Ympäristöolosuhteet

Käyttölämpötila (T-T)

5 - 55 °C

Käytön suhteellinen kosteus (H-H)

0 - 80%

Paino ja mitat

Tuotteen leveys

320 mm

Tuotteen syvyys

208 mm

Tuotteen korkeus

45 mm

Paino

1,9 kg

Pakkauksen sisältö

Sisältää johdot

AC

Telineasennussarja

Kyllä

Sertifikaatit

Sertifiointi

CE, RoHS

Lanberg kytkinräkki 19" 16x 100MB POE /2x yhdistelmä

132,22 €

132,22 €

Muutama jäljellä

Pe, 16 loka - ti, 20 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja