MANN-FILTER W 811/80 öljynsuodatin sopii Kubota Landini New Holland Antonio Carraro (W81180)
162,78 €
162,78 €
Ke, 21 loka - pe, 23 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Öljynsuodatin Kubota Landini New Holland Antonio Carraro MANN-FILTER W 811/80 (W81180)
Tarkka suojaus ja tehokas suodatus – MANN-FILTER-laatua Alkuperäinen spin-on-öljynsuodatin MANN-FILTER W 811/80 (luettelonumero W81180) maailman johtavalta suodatusalan yritykseltä – Mann & Hummel. Suunniteltu erityisesti seuraavien merkkien kompakteihin, maatalous-, hedelmätarhatraktoreihin ja rakennuskoneisiin: Kubota, Landini, New Holland, Antonio Carraro, Case IH, McCormick ja Valpadana. Pidättää tehokkaasti kerrostumat, hiilikertymät ja metallihiukkaset koosta 21 µm alkaen ja suojaa moottoria ennenaikaiselta kulumiselta.
Kyllästetty selluloosa, takaiskuventtiili ja ohitusventtiili Kyllästetty selluloosasuodatinelementti takaa erinomaisen puhdistustehon ilman painehäviöitä öljylinjassa. Suodatin on varustettu:
Takaisinventtiili (1 takaiskuventtiili): pitää öljyn suodattimessa moottorin sammuttamisen jälkeen, estäen kuivakäynnistyksen ja suojaten laakereita ja kampiakselia.
Ohitusventtiili: jonka avautumispaine on 1 bar, mikä takaa keskeytymättömän öljynvirtauksen kylmäkäynnistyksen tai voimakkaan likaantumisen aikana. patruuna.
Metrinen kierre M20x1.5 ja kompaktit mitat Suodattimessa on metrinen kierre M20x1.5, pituus (korkeus) 75 mm ja ulkohalkaisija 80 mm. Ulkohalkaisijaltaan 65 mm (sisähalkaisija 57 mm) oleva kumitiiviste varmistaa täydellisen tiiviyden ja helpon asennuksen ahtaisiin työskentelytiloihin.
Laaja käyttöalue – sopii traktoreihin ja koneisiin:
Kubota:
Erittäin laaja käyttöalue maatalous- ja hedelmätarhatraktoreissa sekä minikaivinkoneissa (lähes 60 mallia)
Landini:
Maatalous- ja hedelmätarhatraktorit (mukaan lukien Mistral-sarja, Rex)
New Holland:
Pienet traktorit ja kunnallis-/rakennuskoneet
Antonio Carraro:
Erikois- ja hedelmätarhatraktorit
Case IH, McCormick, Valpadana
Tärkeimmät ominaisuudet ja tekniset tiedot:
Merkki / Valmistaja: MANN-FILTER (Mann & Hummel)
Tyyppi / Laji: pyöritettävä öljynsuodatin
Materiaalisuodatus: kyllästetty selluloosa
Suodatusaste: nimellinen – 21 µm
Ohitusventtiili: Kyllä (avauspaine 1,0 bar)
Takaisinventtiili: Kyllä (1 venttiili)
Suurin käyttöpaine: 0,6 bar
Kiinnityskierre: M20x1.5 (metrinen)
Kokonaismitat: pituus (korkeus) 75 mm, ulkohalkaisija 80 mm, sisähalkaisija 57 mm
Tiivisteen mitat: ulkohalkaisija 65 mm, sisähalkaisija 57 mm
Luettelonumero / OE: W 811/80 / W81180
Myyntiyksikkö: 1 kpl
Kunto: upouusi, alkuperäinen tuote, valmistajan takuulla
Paino, kilo
0.342
Tuotenro
ac482f55-5710-5f1c-a761-d2b929dedc9e
MANN-FILTER W 811/80 öljynsuodatin sopii Kubota Landini New Holland Antonio Carraro (W81180)
162,78 €
162,78 €
Ke, 21 loka - pe, 23 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja