Maustettu jauhettu kahvipatukka, pähkinäsuklaa-karamelli, 200 g Green Touch
26,94 €
26,94 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tämän kahvin pohjana on 100 % Arabica-papuja maailman parhailta kahvialueilta, kuten Paranasta Brasiliassa, Juninista Perussa, Montecillosista Hondurasissa ja Bugisusta Ugandassa.
Kahvin tyyppi: jauhettu
Kahvia pähkinäpatukan maulla
Tutustu Green Touchin 100 % Arabica-kahvin ainutlaatuiseen makuun ja pähkinäpatukan aromiin! Tämä ainutlaatuinen koostumus yhdistää suklaan, karamellin ja paahdettujen pähkinöiden rikkauden luoden makujen harmonian, joka tyydyttää jokaisen maun. Arabica-papujen intensiivisen aromin ja makeiden herkkujen vivahteiden täydellinen sekoitus vie sinut makeuden ja syvän nautinnon maailmaan.
Jokainen kuppi tätä kahvia on täydellinen tapa lisätä energiaa ja parantaa mielialaa koko päivän. Se sopii täydellisesti sekä aamuherätykseksi että ihanaksi tauoksi arjen kiireistä. Vihreä kosketus - nauti ansaitsemastasi hetkestä!
Ainesosat: kahvi (100 % Arabica) 98 %, aromi 2 %.
paino: 200 g
- kahvin tyyppi:jauhettu
- tyyppi Pakkaus: Painettu alumiininen doypack
Keskikokoinen paahtokorostaa täydellistä tasapainoaintensiteetin (3/5),alhaisen happamuuden (2/5), keskimakeuden (3/5) ja miellyttävän katkeruuden (3/5) välillä luoden harmonisen kokonaisuuden.
Nauti aromista, joka vie sinut ainutlaatuisten makujen maailmaan ja tekeepäivittäisestä kahvinjuontirituaalistasi entistäkin erityisemmän.
Aromikoostumuksemme takaavat vain korkealaatuisten ja turvallisten öljyjen käytön.
100 % Arabica-sekoitus, maustettujen kahviemme sydän
- Alkuperämaa:Brasilia, Peru, Honduras, Uganda
- Alueet:Parana, Junin, Montecillos, Bugisu
- Viljelykorkeus:800–1350 m merenpinnan yläpuolella
- Käsittelymenetelmä: Märkä / Luonnollinen
Peruskahviprofiili:
- 3/5Maun intensiteetti
- 3/5Makeus
- 2/5Happamuus
- 3/5Katkeruus
- 3/5Paahtoaste
Täydellinen sekoitus maustetuille kahveille
Esittelemme sensaatiomaisen sarjan maustettuja kahveja, jotka ovat monien vuosien työn ja kokemuksen tulosta. Kahvit valmistetaan ainutlaatuisella koostumuksella todistetusti toimivasta 100 % Arabicasta.
Tämä hienostunut sekoitus on erinomainen pohja erilaisille kahveille. Brasilialaiset pavut antavat pohjaksi harmoniaa ja mietoa vivahdetta. Kokonaisuutta täydentävät pavut esimerkiksi Perusta, Hondurasista ja Ugandasta, mikä luo hienostuneen koostumuksen, jossa on alhainen happamuus, keskivahvuus ja tasapainoinen makeuden ja katkeruuden maku.
Intohimolla valmistettua kahvia.
Suositellut valmistusmenetelmät maustetulle kahville:
Käyttö automaattisissa kahvinkeittimissä
Maustettuja kahveja voidaan valmistaa automaattisissa kahvinkeittimissä, mutta on tärkeää, että aromi imeytyy kokonaan ja papujen pinta on matta. Ole kuitenkin varovainen, sillä aromit voivat kertyä kahvinkeittimeen, mikä voi johtaa jauhimen terän tukkeutumiseen tai jopa sen vaurioitumiseen.
Tästä syystä maustettujen kahvien usein tapahtuvaa käyttöä automaattisissa kahvinkeittimissä ei suositella.
Alumiininen doypack-pakkaus
- valmistettu paksusta alumiinista ja päällystetty kiiltävällä painetulla kerroksella
- ainutlaatuisella painatuksella koristeellisella elementtejä
- pakkauksessa on narusuljin, johon pääsee käsiksi hitsatun yläosan rikkomisen jälkeen
- ammattimainen korkean suojatehon pakkaus
Mitat
- korkeus ~230 mm
- leveys ~130 mm
- syvyys ~70 mm
Paino, kilo
0.33
Tuotenro
f26e37fa-8978-57a1-b351-4043ba6e8b19
Tekniset tiedot | |
|---|---|
valmistajan_nimi | Vihreä kosketus |
Kunto | Uusi |
Mark | Vihreä kosketus |
Kauppanimi | Pähkinäpatukan makuinen kahvi |
Paino2 | 200 |
Pakkauskoko (g) | 200 grammaa |
Kahvin tyyppi | Arabica |
Tyyppi | maustettu musta kahvi |
Alkuperämaa | Brasilia|Honduras|Peru|Uganda |
Maustettu jauhettu kahvipatukka, pähkinäsuklaa-karamelli, 200 g Green Touch
26,94 €
26,94 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja