





Omenapuun savustettu lastut KL04 1 kg
22,56 €
22,56 €
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tuotteen laatu: ⭐⭐⭐⭐⭐
▶️ Omenapuu tuottaa erittäin mietoa savua, jolla on herkkä, hedelmäinen ja hieman makea maku. Omenapuulastuja voidaan käyttää siipikarjan savustamiseen – ne värjäävät nahan kauniisti tummanruskeaksi ja lisäävät kevyen maun.
Tarjoamamme puulastut ovat vapaita home- ja sieni-itiöistä sekä muista käsitellyssä puumassassa esiintyvistä mikro-organismeista. Pyrimme kaikin tavoin varmistamaan, että puulastumemme täyttävät korkeimmat standardit, minkä vuoksi kuivaamme ne noin 600 ºC:n lämpötilassa. Tämä antaa puulastuilla valmistetuille lihatuotteille ainutlaatuisen maun ja aromin. Takaamme tuotteidemme korkeimman laadun.
✔️ Tarjoamamme savulastujen ominaisuudet:
- kuiva - kosteuspitoisuus on vain 10 % (+/- 2 %),
- vapaa sienistä, homeista ja mikro-organismeista,
- puhdas, huolellisesti pölytty,
- huolellisesti lajiteltu.
✔️ Tarjoamamme savulastuilla on positiivisia arvosteluja seuraavilta tahoilta:
- Institute of Meat and Fat Industry,
- Institute of Hygiene,
- Institute of Health.
Savulastumme sopivat täydellisesti savustamiseen kaikentyyppisissä savustamoissa. Hakkeidemme monipuolisuus tekee niistä sopivia kaikentyyppisille savustamoille ja savunkehittimille (valitse vain sopiva fraktio).
✔️ Savutushakkeen käyttö:
Puuhaketta käytetään puun korvikkeena savustamisessa. Perinteisissä puulämmitteisissä savustamoissa puusta on ensin saatava suuri määrä hiiliä. Haketta ripotellaan hiilien päälle pieninä erinä, kunnes haluttu vaikutus saavutetaan. Lisää savua varten haketta voidaan kostuttaa.
Paino, kilo
1.0
Tuotenro
3c8fd6a3-c1ba-5ee1-b31c-63eba23b4faa
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Tuottaja | Jelux Puola |
Laukun koko | 280x2f55x360 DP |
Luokka | 04 |
Nettopaino | 1 kg |
Puulajit | omenapuu |
Rakeistus | 3–5 mm |
Omenapuun savustettu lastut KL04 1 kg
22,56 €
22,56 €
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja