Pattex 50ml vahva ja joustava kontaktiliima
20,16 €
20,16 €
Ma, 12 loka - ke, 14 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Pattex Universal Classic -kontaktiliima on suunniteltu puumateriaalien pysyvään liimaamiseen koristeellisiin muovipaneeleihin ja laminaatteihin. Pattex Universal Classicia voidaan käyttää myös äänieristys- ja akustiikkapaneelien (ei polystyreenin), sopivien muovilaattojen ja erilaisten seinäpäällysteiden (paitsi pehmeän PVC-U:n ja keinonahan) asennukseen. Sitä käytetään myös viiluliuskojen liimaamiseen reunoihin ja kaarteisiin pintoihin. Massiivipuuelementtien ja vanerin reunojen tiivistäminen kosteutta ja sään vaikutuksia vastaan.
Pakkaus:
- 50 ml tuubi
- 300 ml purkki
- 800 ml purkki
- 5 l purkki
Mahdolliset käyttökohteet:
- Kumi
- Puu
- Puupohjaiset materiaalit
- Laminaatit
- Nahka
- Korkki
- Huopa
- Kova PVC-U
- Pehmeät vaahtomuovit
- Metalli
Säilytys:
Jopa 24 kuukautta käyttöpäivästä
Säilytä tiiviisti suljetussa alkuperäispakkauksessa huoneenlämmössä. Pidä pakkaus tiiviisti suljettuna myös lyhyiden työskentelytaukojen aikana liuottimen haihtumisen estämiseksi. Vältä alle +5 °C:n ja yli +50 °C:n lämpötiloja.
Ei vaadi lämmitettyä ajoneuvoa kuljetuksen aikana. Lämpötilan lasku -10 °C:seen on sallittu enintään 3 päiväksi. Jos materiaalia on varastoitu alle +5 °C:n lämpötilassa tai se on ollut jäässä, liima tulee totuttaa hitaasti noin +20 °C:n lämpötilaan. Tämä ei vaikuta millään tavalla sen toiminta- ja teknisiin parametreihin.
Paino, kilo
0
Tuotenro
0dd23379-0d59-5773-a8dc-510cf6d1a9ee
Pattex 50ml vahva ja joustava kontaktiliima
20,16 €
20,16 €
Ma, 12 loka - ke, 14 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja