Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Peto (Kirja / Pokkari)
-2 %

Peto (Kirja / Pokkari)

16,14 €

16,14 €

Aiempi alin hinta

16,46 €

Muutama jäljellä

Ti, 3 marras - ma, 9 marras


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

YLI 800 000 MYYTYÄ KIRJAA RUOTSISSA!

Kirkkoherra löydetään kuolleena kotoaan, ammuttuna päähän. Hänen rinnallaan on Raamattu, josta on avattu Ilmestyskirjan sivu: \"Jolla on ymmärrys, se laskekoon pedon luvun, sillä se on ihmisen luku, ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi.\"

Turhautuneena ja järkyttyneenä uhrin tytär Isabelle alkaa kaivaa isänsä menneisyyttä puhdistaakseen itsensä poliisin epäilyistä. Kuka hän oikeastaan oli? Ja kuka on nuori nainen, joka on vakoillut vanhempiensa kotia öisin?

Fatima Wallinder ja hänen tiiminsä Vakavien rikosten yksikössä tuskin ehtivät aloittaa tutkintaa, kun toinen pappismurha samankaltaisella viestillä tapahtuu. Pelko leviää Göteborgissa. Kuka on pappien murhaamisen takana? Kun Fatima Wallinder alkaa aavistaa totuutta, Isabelle on jo hengenvaarassa.

Peto on itsenäinen jatko-osa teoksille Den sista vilan (2017), Fruktans hus (2018), Upprättelsen (2019) ja Osynligt offer (2021).

MATS AHLSTEDT vietti ensimmäiset elinvuotensa pappilassa Jämtlannissa. Sen jälkeen muutto vei Göteborgiin, missä hänen isänsä työskenteli vankilapappina. Suoritettuaan fil. kand. -tutkinnon ruotsin kielessä kirjallisuustieteen suuntautumisella Göteborgin yliopistossa Mats Ahlstedtista tuli toimittaja. Nykyään hän omistautuu yksinomaan kirjailijanuralleen ja hänellä on uskollinen lukijakunta. Hänen dekkareitaan leimaa vahva yhteiskunnallinen paatos.

\"Se on hullu jännitystarina uskomattoman nopealla sivunkääntötempolla, joka on todella vaikuttava.\"
- Kustboktanten

\"Jännittävä tarina, josta tulee helposti nopea sivunkääntäjä. Juoni on mukaansatempaava uskottavine hahmoineen ja ympäristöineen, jotka vievät meidät sekä pimeyteen että valoon. Dekkari, jota et saa missata!\"
- Colourfulandcreativedesign

\"Mats Ahlstedt kirjoittaa nopeasti, tehokkaasti ja jännittävästi tunnelmallisine ympäristökuvauksineen, herkkine henkilökuvauksineen ja mielenkiintoisine juonineen. Hän on yksinkertaisesti kehittynyt kansainvälisen tason lukemisen arvoiseksi rikoskirjailijaksi.\"
- Henric Ahlgren, BTJ, teoksesta Upprättelsen

MUUTA:
Mediatyyppi: Kirja
Sidosasu: Pokkari
Kirjailija: Mats Ahlstedt
Kustantaja: Bokfabriken
Kieli: Ruotsi
Sivumäärä: 320 sivua
Mitat (lxkxs): 110x180x19 mm
Paino: 168 grammaa
Kuvitettu: Ei
Sarja: Fatima Wallinder 13

Viivakoodi: 9789180312912
SKU: 784685

Väri

Monivärinen

Tuotenro

12f3e74c-4f55-5011-9de2-e7207da0f705

Ominaisuudet

Lajityyppi

Trillerit

Kieli

Ruotsi

Kirjoittaja

Mats Ahlstedt

Malli

Paperikirja

Kustantaja

Bokfabriken

Julkaisupäivä

14/03/2024

Julkaisuvuosi

2024

Kuvittaja

Miroslav Sokcic

Kirjan kansityyppi

Kovakantinen

Kirjansidontatyyppi

Kovakantisen kirjan sidonta

Suositusikä

Aikuinen

Ehdotettu sukupuoli

Ei sukupuolirajoitusta

Julkaisupaikka

LT-Litauen

Tuotteen väri

Monivärinen

Pakkaustiedot

Pakettien määrä

1

Pakkauksen sisältö

CD sisältyy

Ei

Toimittajan tiedot

Vaatii kokoamisen

Ei

Tarvitsee patterit

Ei

Muut ominaisuudet

Sisältää ruokaa tai juomaa

Ei

Vuosi

2024

Vyöpidike

Ei

Äänenvoimakkuuden säätö

Ei

Wi-Fi

Ei

Herätyskello

Ei

Peto (Kirja / Pokkari)

16,14 €

16,14 €

Aiempi alin hinta

16,46 €

Muutama jäljellä

Ti, 3 marras - ma, 9 marras


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja