Puinen kaiverrusvasara 400 g pyöreä halkaisija Ø 70 mm STUBAI
171,69 €
171,69 €
Pe, 23 loka - ti, 27 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Puinen veistovasara 400g Ø70mm pyökki Stubain veistotalttoihin
Stubain puinen veistovasara 400g on suunniteltu tarkkaan työskentelyyn veisto- ja puusepäntaltoilla. Se on valmistettu kovasta pyökistä, mikä takaa riittävän kestävyyden ja hyvän tasapainon puusepän- tai kuvanveistotyöpajassa työskenneltäessä.
Halkaisijaltaan 70 mm oleva pää mahdollistaa iskuvoiman tasaisen siirtymisen, mikä helpottaa työkalun hallintaa ja vähentää taltan vaurioitumisriskiä. Ergomoninen, pyöreä pään muoto mahdollistaa mukavan iskemisen eri kulmista, mikä on tärkeää tarkassa työssä.
Työkalua käytetään ammattimaisessa puunveistossa, puusepäntyössä ja käsitöissä, joissa iskuvoiman hallinta ja taltan ohjauksen vakaus ovat välttämättömiä. Luonnonpuusta valmistettu rakenne vaimentaa tärinää hyvin ja varmistaa käyttömukavuuden pidemmänkin työskentelyn aikana.
Käyttökohde
- veisto- ja kuvanveistotyöt
- yhteistyö puutalttojen kanssa
- tarkkuutta vaativat puusepäntyöt
- käsityöpajat ja taidestudiot
Tuotteen ominaisuudet
- Tyyppi: puinen veistovasara
- Materiaali: pyökkipuu
- Paino: 400 g
- Pään halkaisija: 70 mm
- Pään muoto: pyöreä
- Käyttötarkoitus:veisto- ja puusepäntöihin
- Rakenne: yhtenäinen, puinen
- Valmistajan koodi: 5068
- EAN: 9002793505688
- Merkki: Stubai
Koko
70 MM
Paino, kilo
0
Tuotenro
e45481e9-0e85-5287-bf0e-e71798dee00c
Puinen kaiverrusvasara 400 g pyöreä halkaisija Ø 70 mm STUBAI
171,69 €
171,69 €
Pe, 23 loka - ti, 27 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja