Sähköinen Torsen-differentiaalin lukitus - Suzuki Vitara, Samurai, Jimny JB74 - ETS208FR
1 187,39 €
1 187,39 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Suositeltava öljy lukolle:
- 75W90 kohtalaisissa ilmastovyöhykkeissä
- 85W140 käytettäville lukolle kuumassa ilmastossa
- 80W90 käytettäville lukolle kylmässä ilmastossa
Ensimmäinen öljynvaihto 1500 km:n jälkeen
Seuraava 20 000 km:n välein tai useammin, jos ajoneuvo toimii vaikeissa olosuhteissa tai on olemassa riski, että vesi pääsee vetopyöriin.
Pääasialliset etuudet diferensiaalilukkien käytöstä
• Lisätty vetovoima: Diferensiaalilukot mahdollistavat paremman ajovoiman hyödyntämisen jakamalla voiman tasaisesti pyöriin, mikä mahdollistaa paremman vetovoiman vaikeassa maastossa.
• Parannettu hallinta: Diferensiaalilukon lukitsemisen ansiosta kuljettaja saa suuremman hallinnan ajoneuvosta, mikä on erityisen tärkeää äärimmäisissä maasto-olosuhteissa ja parantaa matkustajien turvallisuutta.
• Komponenttien suojelu: Parantamalla vetovoimaa ja hallintaa, diferensiaalilukot voivat myös vähentää muiden ajoneuvon voimansiirtolaitteiden kulumista, mikä johtaa pidempään käyttöikään ja säästöihin pitkällä aikavälillä.
Riippumatta maastoauton mallista, suunnittelemme diferensiaalilukot maksimaalisen tehokkuuden ja kestävyyden mielessä, ne toimivat ralliolosuhteissa, joissa luotettavuus on avainasemassa. Tämän ansiosta tarjoamme asiakkaillemme luotettavuuden ja kestävyyden jopa vaikeimmissa maasto-olosuhteissa. Yhtiömme panostaa valtavasti tutkimukseen ja kehitykseen, jotta voimme tarjota asiakkaillemme tuotteita, jotka täyttävät korkeimmat laatu- ja teknologiatason vaatimukset.
Sähköinen 100 % diferensiaalilukko Torsen-mekanismilla - korvaa RD208-diferensiaalin.
Kun lukko on vapautettu, Torsen-mekanismi toimii auttaen lisäämään vetovoimaa, kun taas kun lukko kytketään, saamme täydellisen lukon diferensiaalilukolle ja puoliakseleille yhdessä voimansiirron kanssa 100 %:sti.
Käytettäväksi etu- ja taka-akseleilla.
Sopii autoihin:
- Suzuki Jimny - taka-akseli (levypyöry kiinnitetty 10 ruuvilla),
- Suzuki Vitara - etu-akseli,
- Suzuki Grand Vitara - etu-akseli,
- Suzuki Samurai - taka-akseli,
- Suzuki Samurai - etu-akseli vahvistetuilla Trail Gear-puoliakseleilla (puoliakselit 26 uralla).
Puoliakselin halkaisija: 27.4 mm
Splinien määrä: 26
Paino, kilo
9.0
Tuotenro
0602ff38-653d-5d8b-967f-95ac6d070a1b
Sähköinen Torsen-differentiaalin lukitus - Suzuki Vitara, Samurai, Jimny JB74 - ETS208FR
1 187,39 €
1 187,39 €
Ke, 16 syys - pe, 18 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja