Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
ŚNIEŻKA Tahrat ja raidat Akryylimaali seinille ja katoille 1l

ŚNIEŻKA Tahrat ja raidat Akryylimaali seinille ja katoille 1l

34,88 €

34,88 €

Muutama jäljellä

Ma, 19 loka - ke, 21 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

ŚNIEŻKA Akryylimaali seinille ja katoille 1 l
  • Eristää kaikki tahrat ja lian
  • Erinomainen peittokyky
  • Erittäin hyvä tarttuvuus alustaan
  • Suojaa lisäksi homeen kasvulta

Tarkoitettu asuin- ja julkisten rakennusten seinien ja kattojen maalaamiseen ja kunnostukseen, jotka on valmistettu sementti-kalkkikipsistä, betonista, kipsistä, kipsilevyistä jne. Ominaisuuksiensa ansiosta sitä suositellaan erityisesti veden, noen, nikotiinin, öljyn ja muiden rasvojen aiheuttamien tahrojen peittämiseen. Sitä voidaan käyttää pohjamaalina (eristävänä ja vahvistavana alustana) tai pintamaalina (suojaavana ja koristeellisena).

Alustan valmistelu:

  • Maalattavan alustan tulee olla kestävä, kuiva ja pölytön.
  • Tuoreet sementti-kalkkirappaukset voidaan maalata kuukauden kuluttua niiden levittämisestä.
  • Karkeat sementti-kalkkirappaukset on suositeltavaa tasoittaa kitillä, esim. ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ -kitillä.
  • Alustan epätasaisuudet on suositeltavaa tasoittaa valmiilla ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ -kitillä. Halkeamat ja raot tulee täyttää valmiilla ACRYL PUTZ FLEX -kitillä tai suurempien epätasaisuuksien tapauksessa ACRYL-PUTZ® ST10 START -irtokittiaineella ja maalata MAGNAT Grunt- tai Śnieżka Grunt -pohjamaalilla.
  • Kuivat vesitahrat, nokitahrat – poista alustaan ​​tarttumattomat hiukkaset, rasva- ja nikotiinitahrat – maalaa suoraan.
  • Homeen ja sienen saastuttamat alueet tulee puhdistaa mekaanisesti ja desinfioida sienimyrkkykyllästyksellä, muistaen poistaa sienen aiheuttaja.
  • Tuotteen valmistus
  • Sekoita maali huolellisesti ennen käyttöä.

Ei saa sekoittaa kalkin tai muiden vesiohenteisten tuotteiden (emulsiomaalien) kanssa.

  • Maalaus
  • Maalaus tulee suorittaa alustan ja ympäristön lämpötilan ollessa +5 °C ja +25 °C välillä.

Pohjamaalina - ensimmäisen kerroksen maalausta varten ohenna tuotetta enintään 10 % aromaattittomalla ohenteella.

  • Levitä toinen pintakerros kaupallisesti saatavilla olevalla maalilla noin 4 tunnin kuluttua +20 °C:ssa. Alhainen ympäristön lämpötila ja korkea ilmankosteus pidentävät kuivumisaikaa, joten on suositeltavaa levittää toinen kerros seuraavana päivänä.
  • Petsejä maalattaessa maali levitetään kuten uusille pinnoille, minkä jälkeen koko pinta voidaan maalata emulsiomaalilla.
  • Maalaa siveltimellä, telalla tai ilmattomalla ruiskulla.
  • Puhdista maalaustyökalut aromaattittomalla ohenteella.
  • Riittokyky:
  • jopa 9 m²/l yhdellä kerroksella.

Kerrosten lukumäärä:2

Levitysmenetelmä:sivellin tai tela tai ilmaton ruisku

Tuotenro

3b746b60-7e68-5156-aec3-8f974954d0dc

ŚNIEŻKA Tahrat ja raidat Akryylimaali seinille ja katoille 1l

34,88 €

34,88 €

Muutama jäljellä

Ma, 19 loka - ke, 21 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja