SOLVERX Deep H2O+ Syväkosteuttava Kasvojenpuhdistus- ja Meikinpoistovaahto - Kuivalle ja Kosteutuneelle Iholle 200 ml
29,01 €
29,01 €
To, 5 marras - ma, 9 marras
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
SOLVERX DeepH2O+ KASVOJEN PESU- JA MEIKINPOISTOVAAHTOA, 200 ml
Kuiva iho vaivaa monia ihmisiä; arvioiden mukaan tämä ongelma koskettaa noin 15–20 %:a väestöstä. Vaikuttaako se sinuun?
Iho menettää vettä päivittäin, ja tämän menetyksen voimakkuus riippuu monista tekijöistä, kuten ilmastoinnista, kuivista huoneista, saasteista, UV-säteilystä, alkoholista, väsymyksestä, stressistä... Ja tämä koskee meitä kaikkia. Krooninen kuivuus ja nestehukka sekä siihen liittyvä ihon kimmoisuuden menetys, mikrorypyt ja kireys vaikuttavat haitallisesti mukavuuteemme ja elämänlaatuumme. Siksi ihon kattava kosteutus on niin tärkeää. Ja sen kiinteyden ja elastisuuden parantamisesta huolehtiminen.
SOLVERX deepH2O+ -vaahto, jolla on ainutlaatuinen, kuohkea koostumus, puhdistaa ihon täydellisesti ja poistaa meikin kasvoilta ja silmistä. Vaahdon vaikuttavat aineosat kosteuttavat ihoa ja suojaavat sen hydrolipidikerrosta puhdistuksen aikana. Tämä puhdistus- ja meikinpoistovaahto jättää ihon perusteellisesti puhdistetuksi, pehmeäksi ja miellyttävän tuntuiseksi, ja valmistaa sen seuraaviin hoitovaiheisiin.
Tarvitaan:
- kuiva, kuivunut iho
- meikinpoisto
Tärkeimmät hyödyt:
- pitkäkestoinen kosteutus
- sileä ja kiinteä iho
- ihon perusteellinen puhdistus ja valmistelu seuraaviin hoitovaiheisiin
Hyaluronihappo: lisää ihon kiinteyttä, elastisuutta ja kimmoisuutta, estää veden haihtumista ja sitoo sitä aktiivisesti ihoon.
Kosteuttava kompleksi: (fruktoosi + natrium PCA + inositoli) estää veden haihtumista epidermiksestä, parantaa sarveiskerroksen elastisuutta, pehmentää ja silottaa ihoa, kosteuttaa aktiivisesti ja estää solulipidien hapettumista.
Vadelmansiemenöljy: vahvistaa hydrolipidisuojaa, varmistaa oikean kosteustason ja sillä on erittäin voimakas antioksidanttinen vaikutus. SOLVERX DeepH2O+ kasvojenpuhdistus- ja meikinpoistovaahto ainutlaatuisella ja pehmeällä koostumuksella puhdistaa ihon täydellisesti ja poistaa kasvo- ja silmämeikin. Kehitetty kuivalle, kuivuneelle iholle, joka kaipaa kiinteytystä.
Pääainesosat: hyaluronihappo, kosteuttava kompleksi, vadelmansiemenöljy, manteliöljy.
Käyttöohjeet:
Levitä osa vaahdosta märkiin käsiin ja pese kasvot ja silmät. Huuhtele lämpimällä vedellä. Levitä sitten SOLVERX DeepH2O+ -voide. Käytä vaahtoa aamuin illoin.
Ainesosat (INCI):
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Glycerin, Polysorbate 20, Rubus Idaeus Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hyaluronic Acid, Gluconolactone, Panthenol, Niacinamide, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Citric Acid, Betaine, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum
Koko
200 ML
Paino, kilo
0.21
Tuotenro
28653044-9901-58a5-a713-f1d568ba4631
SOLVERX Deep H2O+ Syväkosteuttava Kasvojenpuhdistus- ja Meikinpoistovaahto - Kuivalle ja Kosteutuneelle Iholle 200 ml
29,01 €
29,01 €
To, 5 marras - ma, 9 marras
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja