Talviteen siirappi metsämarjat talvimaustettu karpas glögi 250 ml
26,37 €
26,37 €
To, 17 syys - ma, 21 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Oma resepti. Pastöroitu tuote. Ilman keinotekoisia väriaineita ja säilöntäaineita.
Lämmin, aromaattinen ja ainutlaatuinen – näin maistuu Winter Spiced Glogg Green Touch, eli siirappi, joka on inspiroitu skandinavisesta juomasta glögistä. Tehty mustaherukan, sitruunan ja mausteiden pohjalle, on ihanteellinen yhdistelmä makeutta, syvyyttä ja tuoreutta.
Sisältää ruokosokeria, kanelia, kardemommaa ja neilikoita, mikä tekee jo pullon avattua voimakkaan tuoksun talvijuhlien. Ihanteellinen kuumaan tee, lämmintä viiniä, punssia, sekä jälkiruokia ja kakkukastikkeita.
Tämä tuote on tehty ajatellen kylmiä iltoja – luonnollinen, aromaattinen ja lämmittävä jokaisella kulauksella.
Ainesosat: ruokosokeri 40%, vesi 30%, mustaherukkamehu, sitruunamehu, kaneli, neilikka, kardemomma
Ravintoarvot 100 g tuotetta kohden:
- Energiarvo: 735 kJ / 173 kcal
- Rasva: 0 g – josta tyydyttyneet rasvahapot: 0 g
- Hiilihydraatit: 41 g – josta sokerit: 39 g
- Kuitu: 2,5 g
- Proteiini: 0,7 g
- Suola: 0,09 g
Nettomäärä: 250 ml
Säilytys: Säilytä huoneenlämmössä ja varjossa. Avattua säilytä jääkaapissa.
Skandinaavinen innoitus talviversiossa
Winter Spice Glogg on siirappi, joka on inspiroitu perinteisestä skandinavisesta juomasta glögistä, joka on lämmittänyt vuosisatoja pitkissä, kylmissä illoissa. Sen ainutlaatuinen maku on yhdistelmä mustaherukkaa, sitruunaa ja mausteita, jotka luovat ainutlaatuisen aromien harmonian.
Fantastinen koostumus – vain luonnollisia ainesosia
Siirappi valmistuu Green Touchin omasta reseptistä ruokosokerista, hedelmämehuista ja mausteista. Tämän ansiosta se erottuu:
- intensiivisellä, syvällä maulla,
- miellyttävällä, mausteisella aromilla,
- luonnollisella makeudella ilman keinotekoisia lisäaineita.
Ihanteellinen talvi-iltoihin ja lahjoihin
Lisää se tee, lämmintä viiniä, kaakao tai jälkiruokia antaaksesi niille juhlapyyhkeen. Ja sen elegantti pakkaus tekee siitä erinomaisen myös lahja aromattisten, talvisten makujen rakastajille.
Talvitea Earl Grey Green Touchin ja Winter Spice Glogg -siirapin kanssa
Syksy-talvikausi on aika, kun kuppi kuumaa teetä voi olla parhain päivän toveri. Tämä versio viehättää aromilla mustan lehtiteen Earl Grey Green Touch ja makean-mausteisella maulla Winter Spice Glogg -siirapilla. Ihanteellinen pitkiin, kylmiin iltoihin.
Ainesosat:
- 1 tl lehtiteetä Earl Grey Green Touch
- 2 sl Winter Spice Glogg Green Touch -siirapia
- 1/4 omenaa, pilkottua pieneksi kuutioksi
- 2 viipale appelsiinia
- 2 viipale sitruunaa
- muutama neilikka
- vähän kanelia tai kardemommaa
- 300 ml kuumaa vettä (noin 95°C)
- valinnaisesti: tl hunajaa
Valmistus:
Tulos:
Aromaattinen, lämmittävä tee syvällä, hedelmäisellä-mausteisella maulla. Bergamotti Earl Grey Green Touchistä yhdistyy kauniisti mustaherukan, sitruunan ja mausteilla Winter Spice Glogg -siirapista. Tämä on juoma, joka tuoksuu talvelle ja maistuu kodin lämmöltä.
Earl Grey Green Touch -teen saat meidän kaupastamme – se on korkealaatuinen musta lehtitee voimakkaalla bergamotin aromilla, erinomainen pohja talvijuomiin ja makuyhdistelmiin.
Paino, kilo
0.8
Tuotenro
4046c2ac-fb73-5bef-a369-5a267516764b
Talviteen siirappi metsämarjat talvimaustettu karpas glögi 250 ml
26,37 €
26,37 €
To, 17 syys - ma, 21 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja