Tarpeeksi hyvä (kirja / tanskalainen pehmeäkantinen)
22,94 €
22,94 €
To, 25 kesä - ke, 1 heinä
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Vanderbeken kirjat ovat itsenäisiä lyhytromaaneja, joilla on tiettyjä yhteisiä piirteitä. Keskipisteessä on aina perhe, joka on paennut idästä länteen ennen muurin murtumista, mikä antaa mielenkiintoisen sisäpiiriläisen-ulkopuolisen näkökulman esitykseen. Uusi kirja on kieroutunut tarina äidiksi tulemisesta, äitiyden sokkeloista, siitä kuinka suuri onni voi olla myös hulluin asia, mitä voi ylipäätään tapahtua. Esikoiskirjassa – Simpukkaillallinen – tarkastellaan valtaa väärinkäyttävää isää, kun taas Tarpeeksi hyvä käsittelee äidiksi tulemisen vaaroja ja tuskia.
Lehdistön kommentteja Simpukkaillallisesta:
\"Tämä on sellainen kirja, joka ei kerro meille, miten meidän pitäisi ajatella, vaan käynnistää omat ajatuksemme.\" The Guardian
\"Näemme tässä jotain, josta tulee nykyaikainen eurooppalainen klassikko.\" Sunday Times
\"Olen täysin samaa mieltä Sunday Timesin kanssa: Näemme tässä jotain, josta tulee nykyaikainen eurooppalainen klassikko.\" Tommy Sundin, Västerbottens-Kuriren
Arvosana 5/5. Magnus Nilsson, Bibliotekstjänst
\"Leikkisä, pureva ja vivahteikas proosa,\" Amanda Svensson, Helsingborgs Dagblad
\"Se pitää lukijan varpaillaan ensimmäisestä rivistä lähtien.\" Elisabeth Brännström, Tidningen Kulturen
\"Tehokas, vaikuttava, mielenkiintoinen, erittäin hyvä. Ja hauska!\" Camilla Carnmo, Eskilstuna-Kuriren \"Jelinek-sukua oleva huumori ja herkkä sanantarkkuus Ulrika Jannert Kallenbergin ruotsinkielisessä tulkinnassa.\" Sigrid Combüchen, Svenska Dagbladet
\"Toivottavasti lisää Vanderbekeä ruotsalaisille!\" Anneli Jordahl, Aftonbladet
Moninkertaisesti palkittu saksalainen kirjailija Birgit Vanderbeke sai välittömän läpimurron Simpukkaillallisella, josta hänelle myönnettiin muun muassa arvostettu Ingeborg Bachmann -palkinto. Tässä on itsenäinen jatko-osa Tarpeeksi hyvä (Gut genug) ensimmäistä kertaa ruotsiksi, Ulrika Jannert Kallenbergin kääntämänä.
Birgit Vanderbeken Tarpeeksi hyvä. ISBN 978-91-7742-558-8. Pehmeäkantinen, läpät, korkealaatuinen paperi, ommellut arkit, 112 sivua.
MUUTA:
Mediatyyppi: Kirja
Sidosasu: Tanskalainen pehmeäkantinen
Kirjailija: Birgit Vanderbeke
Kääntäjä: Ulrika Jannert Kallenberg
Kustantaja: Bakhåll
Kieli: Ruotsi
Sivumäärä: 104 sivua
Kuvitettu: Ei
Viivakoodi: 9789177425588
SKU: 866309
Tuotenro
57b36cac-46fd-5546-9888-0cb8d050e9d8
Tarpeeksi hyvä (kirja / tanskalainen pehmeäkantinen)
22,94 €
22,94 €
To, 25 kesä - ke, 1 heinä
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Samanlaisia myydyimpiä
Lymfakiertoa Aktivoiva Kasvoharja - Kasvojen Hoitoharja Ilman Kantta, Kasvohierontaan ja Lymfaterapiaan
8,69 €
Aiempi alin hinta
14,09 €
Korvatyynyt Bose QC35 I/II, QC25, QC15, QC 2 AE 2, AE 2i, AE 2w, SoundTrue, SoundLink Black
8,99 €

Wii HDMI-adapteri, 1080p Full-HD Nintendo
7,00 €

Laturi Kärcher-ikkunanpesurille
9,00 €
RCA AV - HDMI-muunnin / -sovitin 1080P Universal Musta
9,00 €
Beck Box 14 (53-54) (2 DVD)
25,72 €

ClimaSet 2 R134a-tölkkiä + kaapeli
54,90 €
Shelter (Blu-ray)
25,72 €

Kärcher SE 3 Compact Home *EU
167,70 €
Expanderi jalkatuella – Harjoitusnauha
13,99 €
Suosituksia sinulle

Kotijumppa Sofian kanssa - Osa 2 (3 DVD)
21,09 €

Yleiskaukosäädin Samsung Smart TV:lle
6,90 €

SCART–HDMI-sovitin 1080P HD -videoäänisignaalin skaalainmuunnin
9,00 €

42V 2A pikalaturi akulle – Sopii sähköpotkulautoihin ja sähköpyöriin
13,00 €

Garmin Kellojen Laturi Pikalaturi Universal 1 kpl
6,90 €
Tehokas kynsileikkuri paksuille varpaankynsille
11,99 €
Aiempi alin hinta
14,99 €
Lenkki 22 mm kellon rannekkeelle 10 kpl Black
6,89 €

PS3 langaton ohjain
13,00 €

Kattokoukku - Harjakoukku - Tikkaat - Yleiskäyttöinen - 44x90 cm - Alumiini
75,64 €

VASAGLE datorbord, L-format hörnskrivbord, 138 x 138 x 76 cm, spelbord, svart med träfibrer
86,00 €