Yihua 8786D-I 2-in-1 juotosasema
98,48 €
98,48 €
Pe, 16 loka - ti, 20 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Yihua 8786D-I 2-in-1 juotosasema on loistava valinta. Laite yhdistää juotoskärjen ja kuumailmalämmittimen toiminnot, joten SMD-komponenttien kokoaminen ja purkaminen on helppoa. Digitaalinen näyttö, tarkka lämpötilan säätö ja kestävä rakenne takaavat käyttömukavuuden ja -turvallisuuden. Se on täydellinen ratkaisu paitsi ammattilaisille, myös tee-se-itse- ja elektroniikkaharrastajille.
❇️ Tuotteen ominaisuudet:
✅ 2-in-1-toiminto yhdistää kärkijuottimen kuumailmapuhaltimeen, joten voit nopeasti vaihtaa erityyppisten tehtävien välillä ilman kahta erillistä laitetta, mikä säästää merkittävästi tilaa ja aikaa.
✅ Älykäs lämpötilan säätö digitaalisella näytöllä tarjoaa täyden hallinnan juotos- ja juotteenirrotusprosessi, mikä tarkoittaa suurempaa tarkkuutta ja turvallisuutta herkkien komponenttien kanssa työskenneltäessä.
✅ PID-tekniikka mahdollistaa välittömän reagoinnin lämpötilan muutoksiin ja pitää sen vakiona, mikä takaa jokaisen elementin vakaan ja tasaisen lämmityksen.
✅ Automaattinen unitoiminto ja automaattinen jäähdytys pidentävät laitteen ja komponenttien käyttöikää ja varmistavat turvallisen käytön myös pitkäaikaisessa käytössä.
✅ Kompakti ja tukeva rakenne mukavalla kahvalla ja selkeällä ohjauspaneelilla tekevät 2-in-1-juotosasemasta poikkeuksellisen mukavan jokapäiväisessä käytössä, jopa työpajaolosuhteissa.
✅ Asemassa on kuumailmajäähdytysjärjestelmä (viilennyspainike / HOT), jota voidaan käyttää juoksukkeen jakamiseen piirilevylle tai sen kuivaamiseen vaurioiden estämiseksi.
✅ Yihua 8786D-I -aseman 2 selkeää näyttöä tekevät työstä sujuvaa paljon helpompaa, sillä se näyttää sekä juottimen että kuumailmaraudan todellisen lämpötilan.
❇️ Tekniset tiedot:
Juotosasema:
- Jännite:220/110V
- Suurin virrankulutus:750W +/- 10%
- Näyttö: LED
HOT AIR-juotin
- Jännite:220/110V
- Suurin virrankulutus:750W +/- 10%
- Kuuman ilman lämpötilan säätö:100-480 °C
- Lämpötilan vakaus:+/- 2°C
- Ilman virtaus:jopa 120 l/min
Juotin kärki
- Kärjen lämpötilan säätö:200-480°C
- Lämpötilan vakaus:+/- 2°C
- Juotin teho:50 W +/- 10%
❇️ Sisältyy:
- Yihua 8786D-I Kuumailmajuotosasema
- Kuumailmajuotosraudan jalusta
- Virtajohto
- Kärkijuotosraudan jalusta puhdistussienellä
- 907G kärkijuotosrauta asennetulla kärjellä
- Pyöreä suutin, halkaisija 4,4 mm 1130
- Pyöreä suutin, halkaisija 7 mm 1196
- Pyöreä suutin, halkaisija 9 mm 1197
- Neliönmuotoinen suutin 12x12 mm 1313
✅ Nopea lämmitys ja käyttövalmis
Keraamisen lämmittimen ansiosta 2-in-1-juotosasema saavuttaa asetetun lämpötilan nopeasti, mikä säästää aikaasi. Laite on heti käyttövalmis sekä juottimen että kuumailmapuhaltimen kanssa. Tämä on valtava etu nopeissa korjauksissa tai sarjajuottamisessa. Sinun ei tarvitse odottaa - voit toimia välittömästi. Työstä tulee sujuvaa ja tehokasta.
✅ Automaattiset suojaustoiminnot
Yihua 8786D-I varmistaa työturvallisuuden ja kestävyyden automaattisen jäähdytystoiminnon ja lepotilan ansiosta. Käytön jälkeen laite viilentää itsensä, mikä suojaa lämmitintä ja pidentää sen käyttöikää. Valmiustila vähentää energiankulutusta, kun asemaa ei käytetä. Nämä ominaisuudet takaavat pitkäaikaisen ja turvallisen käytön. Ne osoittautuvat hyödyllisiksi sekä kotiverstaassa että huoltotöissä.
✅ Vakaus ja korkealaatuinen työstö
Yihua 8786D-I:n tukeva kotelo varmistaa turvallisen asennon työtasolla ja kestävyyden mekaanisille vaurioille. Kaikki säätimet on sijoitettu intuitiivisesti, mikä helpottaa jokapäiväistä käyttöä. Muotoilu on mukautettu intensiiviseen käyttöön jopa vaikeissa verstasolosuhteissa. Tämä on laite, johon voit luottaa kokemustasostasi riippumatta. Se tarjoaa mukavuutta, tarkkuutta ja kestävyyttä – kaikki samassa laitteessa.
✅ Intuitiivinen käyttö ja ergonomia
LED-näytön ja mukavien nuppien avulla voit asettaa lämpötilan ja ilmavirran nopeasti. Kevyet kahvat sopivat mukavasti käteen, estäen väsymisen pitkäaikaisessakin käytössä. Joustavat letkut helpottavat laitteen ohjaamista ilman rajoituksia. Aseman käyttö on intuitiivista – kaikki on sormiesi ulottuvilla. Tämä kätevyys on ratkaisevan tärkeää jokapäiväisessä työssä.
✅ Vaihdettavat kärjet ja laaja valikoima käyttötarkoituksia
Asema on yhteensopiva useiden kärkien kanssa, joten voit mukauttaa sen tiettyyn työtyyppiisi. Voit helposti vaihtaa puhallussuuttimia ja juotoskärkiä, mikä lisää laitteen käyttömahdollisuuksia. Yksinkertaisista korjauksista tarkkaan SMD-työhön – voit tehdä kaiken yhdellä laitteella. Tämä joustavuus on hyödyllistä kaikilla kehitystasoilla. Yksi asema, monta mahdollisuutta.
Paino, kilo
2.3
Tuotenro
d44cb409-b5b2-53c8-b234-64db48b744f8
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Kunto | Uusi |
Mark | Techrebal |
Malli | ACF1-36178 |
Voima | 740 |
Maksimilämpötila | 480 |
Minimilämpötila | 100 |
Tyyppi | 2 yhdessä (kuuma ilma + kärki) |
Virtalähde | verkko |
Syöttöjännite | 230 |
Yihua 8786D-I 2-in-1 juotosasema
98,48 €
98,48 €
Pe, 16 loka - ti, 20 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja