50 kpl lasipurkkeja ATENA 225 ml + korkea kansi FI66 hillokynttilöille ja hunajalle
53,58 €
53,58 €
Ke, 17 kesä - pe, 19 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
50 kpl ATENA-lasipurkkeja 225 ml + korkea kansi FI66 hillolle, kynttilöille, hunajalle
50 kpl ATENA-purkkeja, tilavuus 225 ml
225 ml:n ATENA-purkki on pieni purkki säilykkeille, kuten hillolle, hillolle, majoneesille, hedelmä- ja vihannessoseille tai hunajalle. Paksun kannen ansiosta hillosi säilyvät tuoreina pidempään ja niiden avaaminen on paljon helpompaa! Paksu lasi tekee purkeista kestäviä vaurioita ja korkeita lämpötiloja vastaan!
Tekniset tiedot:
- Nimi: ATENA
- Kokonaistilavuus: 225 ml
- Korkeus 80 mm
- Halkaisija 70 mm
- Korkeat kannet fi 66
- Kierteen halkaisija: 66 mm
ATENA 225 ml:n purkkia käytetään useimmiten muun muassa pienten hillojen, säilykkeiden, vihannes- ja hedelmäsoseiden sekä hienojen pikkelssien ja muiden vihannesten säilytykseen.
Purkki on suunniteltu tiiviiksi kierrelukitussulkimeksi ja siinä on kätevä 66 mm:n halkaisijan omaava korkki. Korkeiden 66 mm:n halkaisijan omaavien kansien käyttö tarjoaa lisäsuojaa tiiviyden menetystä vastaan ja samalla helpottaa avaamista. Kannet ovat saatavilla mustana tai punaisena. ATENA-purkin valmistusmateriaalina käytetty erittäin luja lasi mahdollistaa sen toistuvan steriloinnin ja pastöroinnin korkeissa lämpötiloissa. Lasi on myös halkeilematon, joten sitä on helppo kuljettaa ja varastoida.
ATENA sopii erinomaisesti myös jälkiruokien valmistukseen purkeissa erittäin esteettisen ulkonäkönsä ja yksityiskohtien huomioimisen ansiosta. Yksinkertainen ja esteettinen muotoilu tekee siitä paitsi erinomaisen lasipakkauksen ruoalle myös tyylikkään koriste-elementin. Jos pidät yksinkertaisesta ja modernista tyylistä, pieni ATENA-purkki on paras valinta.
- MUSTA
- KULTA
Ilmoita kannen väri oston jälkeen.
Jos tietoja ei anneta, korkki valitaan satunnaisesti.
ATENA-lasipurkki, jonka tilavuus on 225 ml ja jossa on korkea kansi FI66, on monipuolinen tuote, jota käytetään monissa eri tilanteissa. Tässä on esimerkkejä sen mahdollisista käyttötarkoituksista:
Hillot ja säilykkeet :
Täydellinen kotitekoisten hillojen, säilykkeiden ja marmeladien säilytykseen. Purkki varmistaa ilmatiiviin tiivisteen, jonka ansiosta tuotteet säilyvät pidempään menettämättä tuoreutta.
Kynttilät :
Sitä voidaan käyttää eleganttina kynttiläastiana. Lasipurkki, jossa on korkea kansi, ei ainoastaan suojaa kynttilää pölyltä, vaan lisää myös esteettistä ulkonäköä.
Hunaja:
Täydellinen hunajan säilytykseen, joten sitä on helppo säilyttää ja tarjoilla. Tiivis tiiviste suojaa hunajaa kosteudelta ja saastumiselta.
Mausteet ja yrtit:
Voit säilyttää siinä erityyppisiä mausteita ja kuivattuja yrttejä. Lasipurkit eivät reagoi kemiallisesti sisällön kanssa, mikä on tärkeää mausteiden aromin ja maun säilyttämisen kannalta.
Kotikosmetiikka:
Täydellinen kotitekoisen kosmetiikan, kuten voiteiden, balsamien tai kuorintojen, säilytykseen. Lasiastia ei reagoi kosmetiikan kanssa, mikä on tärkeää niiden ominaisuuksien säilyttämisen kannalta.
Tuotenäytteet:
Voidaan käyttää erilaisten tuotteiden, sekä elintarvikkeiden että kosmetiikan, näytteiden säilyttämiseen mainostarkoituksiin.
Koristeet ja tuoksut:
Sopii pienten esineiden, kuten nappien, helmien, lankojen jne., säilyttämiseen. Se voi toimia myös osana kodin sisustusta, esimerkiksi täytettynä kuivakukilla tai värillisellä hiekalla.
ATENA 225 ml:n purkki korkealla kannella FI66 on käytännöllinen ja esteettinen ratkaisu, joka löytää käyttöä missä tahansa keittiössä, kylpyhuoneessa tai harrastestudiossa.
Koko
80 x 70 mm
Tilavuus, millilitra
225
Paino, kilo
20.0
Tuotenro
9015ee34-b8ee-5309-91a5-e95b67872675
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Kapasiteetti | 500 |
50 kpl lasipurkkeja ATENA 225 ml + korkea kansi FI66 hillokynttilöille ja hunajalle
53,58 €
53,58 €
Ke, 17 kesä - pe, 19 kesä
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Samanlaisia myydyimpiä
Lymfakiertoa Aktivoiva Kasvoharja - Kasvojen Hoitoharja Ilman Kantta, Kasvohierontaan ja Lymfaterapiaan
8,69 €
Aiempi alin hinta
14,09 €
Aurinkolasit silmälasien päällä – Polarisoidut Suncovers UV400, vaaleanpunaiset peilisilmälasit, läpinäkyvän vaaleanpunainen kehys
13,99 €
Avatar Fire and Ash Blu-ray
21,90 €
3-pack ersättningsblad för Philips OneBlade
18,99 €
Aiempi alin hinta
19,99 €
Korvatyynyt Bose QC35 I/II, QC25, QC15, QC 2 AE 2, AE 2i, AE 2w, SoundTrue, SoundLink Black
8,99 €

SCART–HDMI-sovitin 1080P HD -videoäänisignaalin skaalainmuunnin
9,00 €

ClimaSet 2 R134a-tölkkiä + kaapeli
54,90 €

Wii HDMI-adapteri, 1080p Full-HD Nintendo
7,00 €
Beck Box 14 (53-54) (2 DVD)
25,72 €
RCA AV - HDMI-muunnin / -sovitin 1080P Universal Musta
9,00 €
Suosituksia sinulle

42V 2A pikalaturi akulle – Sopii sähköpotkulautoihin ja sähköpyöriin
13,00 €

Yleiskaukosäädin Samsung Smart TV:lle
6,90 €

Laturi Kärcher-ikkunanpesurille
9,00 €

Garmin Kellojen Laturi Pikalaturi Universal 1 kpl
6,90 €

iPhone-laturi Apple 11/12/13/14 USB-C-virtasovitin 20WPD+2m kaapeli
8,00 €
Aiempi alin hinta
15,99 €
Retkipatja SUV Tesla Model Y -malliin (2021–2025) Itsetäyttyvä Langaton Pumppu valolla
89,99 €
Aiempi alin hinta
149,99 €

Suihkukynnys / Vesieste – Itsekiinnittyvä silikonilista Pidä kylpyhuoneesi kuivana ja turvallisena 2m
12,00 €

Koiratrimmeri / Tassutrimmeri - Trimmeri Tassuille
19,99 €

VASAGLE datorbord, L-format hörnskrivbord, 138 x 138 x 76 cm, spelbord, svart med träfibrer
86,00 €

Korvatyynyt Sony WH-1000XM3 Kuulokkeisiin
10,99 €