





Atlas Plus erittäin elastinen laattakiinnitys 25 kg muodonmuutoksia kestävä
51,87 €
51,87 €
To, 17 syys - ma, 21 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
ATLAS PLUS on joustava laattaliima, jolla on muodonmuutosominaisuuksia, luokka C2TE, ja joka on suunniteltu käytettäväksi erittäin vaikeissa olosuhteissa sekä sisällä että ulkona. Ihanteellinen erikokoisten ja -tyyppisten laattojen, kuten keraamisten, sementti- ja kivilaattojen, kiinnittämiseen.
Liima toimii hyvin alustoilla, jotka altistuvat vaihteleville lämpö- ja mekaanisille olosuhteille, kuten terasseilla, parvekkeilla, julkisivuilla, lattia- ja seinälämmityksillä, sekä vaikeilla pinnoilla, kuten OSB-levyillä tai vanhoilla laatoilla. ATLAS PLUS -liima kompensoi jännityksiä ja varmistaa pysyvän kiinnityksen suuren elastisuutensa ja erinomaisen tarttuvuutensa ansiosta.
Edut:
Korkea elastisuus: Kompensoi täydellisesti lämpö- ja mekaanisia rasituksia, ihanteellinen vaikeisiin olosuhteisiin.
Plastiikkainen koostumus: Mahdollistaa helpon levityksen ja liiman täydellisen mukautumisen alustaan.
Erinomainen korjattavuus: Mahdollistaa laattojen sijainnin korjaamisen liiman levittämisen jälkeen.
Korkea tarttuvuus: Varmistaa laattojen tukevan kiinnityksen erilaisiin alustoihin, mukaan lukien vaikeille pinnoille.
Pidennetty avoin aika: Mahdollistaa kätevän ja tarkan laatoituksen.
Rajoitettu pölyäminen: Vähentää levityksen vaivaa ja varmistaa siistin työn.
Laattojen asennus "ylhäältäpäin": Mahdollisuus asentaa laattoja olemassa oleville pinnoille. verhous, mikä lisää käyttömahdollisuuksia.
ATLAS PLUS -tuotteen KAKSOISKUITUTEKNOLOGIA tarjoaa seuraavat edut:
Lisääntynyt lujuus: Liiman lujuusparametrit ovat merkittävästi parantuneet, mikä varmistaa kestävyyden ja vakauden.
Parempi kuormituksenkesto: Parannettu kestävyys suurille käyttökuormille, iskuille ja tärinälle.
Turvallinen asennus eri lämpötiloissa: Liiman vakaa ja turvallinen käyttö suurilla lämpötilaeroilla.
Jännitysten kompensointi: Tehokas jännitysten kompensointi muodonmuutoksilla olevilla alustoilla, mikä estää kiinnitysongelmia.
Parannettu vedenpidätyskyky: Laastin kuidut pidättävät vettä paremmin, estäen sen nopean haihtumisen ja varmistaen tasaisen sitoutumisen.
Laatan "imemisen" vähentäminen: Vähentää veden imeytymistä laattaan, mikä vaikuttaa asennuksen laatuun.
Paremmat työparametrit: Parannettu liiman tasaisuus ja helppo levitys.
Laattojen stabiilius: Laattojen nopeampi stabiloituminen heti liimauksen jälkeen, mikä nopeuttaa työprosessia.
Parametrit:
Merkki: Atlas
Kapasiteetti: 25 kg
Levityskerroksen paksuus: 2 - 10 mm
Levityslämpötila: +1 °C - +25 °C
Käyttöaika: noin 4 tuntia
Saumaus: 16 / 24 tunnin kuluttua
Menekki 30 x 30 cm laatalle: alkaen 2,0 kg/m2
Levitys: Laattaliima
Paino, kilo
26
Tuotenro
c3751c2c-e15f-5e78-a95b-a174cffc0335
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Merkki / Valmistaja | ATLAS |
Valmistajan koodi / malli | AT 140880/ALL |
Laji / Tyyppi | Laattojen ja terrakottojen liimat |
Kapasiteetti / Pakkauksen paino | 25 kg |
Valmistusmateriaali | Keramiikka |
Mitat (L / K / S) | 30 x 30 cm |
Tuotteen kunto | Uusi |
Atlas Plus erittäin elastinen laattakiinnitys 25 kg muodonmuutoksia kestävä
51,87 €
51,87 €
To, 17 syys - ma, 21 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja