Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Eau de Parfum TERRE D'HERMÈS EAU INTENSE VÉTIVER parfyymi suihke 100 ml

Eau de Parfum TERRE D'HERMÈS EAU INTENSE VÉTIVER parfyymi suihke 100 ml

121,00 €

121,00 €

Muutama jäljellä

Ti, 29 syys - ma, 5 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

UUDEN MAAPALLON SYNTY
Ihmiskunta kääntyy kohti tutkimatonta maata. Vuonna 2018 Christine Nagel suuntaa katseensa Terre d'Hermès -tuoksuun ja antaa elämän Terre d'Hermès Eau Intense Vétiverille. Se on uusi säihkeä värähtely, joka paljastaa maan uudistuneen voiman.
TUOKSUN AROMIT
Terre d'Hermès Eau Intense Vétiver esittelee syvää ja puista rikkautta, yhdistäen vetiverin jalouden bergamotin raikkauteen ja Sichuan-pippurin potkuun.
PAKKAUS
Pullo on ruskean sävyinen, joka muistuttaa auringon hyväilemää nahkaa. Perspektiivissä se lepää intensiivisellä oranssilla pohjalla. Ylhäältä katsottuna, kirkastunut hohde taittuu sen metallipinnoilta.
HERMÈS-TALOYHTEISÖN LEIMA
Kun Terre d'Hermès Eau Intense Vétiver -pullo otetaan käteen, se paljastaa lukemattomia yksityiskohtia: allekirjoitusnaula, liukuva korkki sumuttimen aktivoimiseksi ja muita. Suunnitellut Philippe Mouquet, se saa inspiraationsa matkustuspullosta, joka on esillä Emile Hermès -museossa. Vetiver, maan peruspilari sen alkuajoista lähtien, nousee hallitsevaksi nuotiksi tässä luomuksessa. Maan alkuperäinen harmonia, joka on sekä puista että mineraalista, kehittyy kohti puista ja kasvi- rikkautta.

Tuotenro

3a2fa48e-d074-5003-bda5-e717fad82719

Ominaisuudet

Volyymi

100 ml

Soveltuvuus

Miesten

Annostelijan tyyppi

Ruisku

Ainesosat

Alcohol, Aqua (Water), Parfum (Fragrance), Limonene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, BHT, Ethylhexyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Citral, Linalool, Evernia Prunastri (Oakmoss) Extract, Geraniol, Isoeugenol, Benzyl Benzoate, Farnesol, CI 47005 (Yellow 10), CI 60730 (Ext Violet 2), CI 14700 (Red 4).

Pullotyyppi

Ei uudelleentäytettävä pullo

Pakkaustiedot

Lukumäärä per pakkaus

1 kpl

Eau de Parfum TERRE D'HERMÈS EAU INTENSE VÉTIVER parfyymi suihke 100 ml

121,00 €

121,00 €

Muutama jäljellä

Ti, 29 syys - ma, 5 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja