Pyörivä pneumaattinen sylinteri 90 asteen kulmakiinnitys kulmapuristus ilmakääntötyökalu ACK25-90L
30,99 €
30,99 €
To, 27 elo - pe, 28 elo
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tervetuloa kauppaamme!
Tämä on kaksitoiminen pyörivä kiinnityskulmapuristussylinteri, jonka sisähalkaisija on 25 mm. Se tarjoaa luotettavan suorituskyvyn erilaisiin kiinnitys- ja puristussovelluksiin. Tämän pyörivän pneumaattisen sylinterin suurin käyttöpaine voi olla 1,0 MPa, mikä takaa vahvan ja tasaisen toiminnan. Suuren nopeuden ansiosta suurin käyttönopeus voi olla 200 mm sekunnissa, mikä parantaa työn tehokkuutta. Valmistettu korkealaatuisesta alumiiniseoksesta, tämä sylinteri on kestävämpi ja pitkäikäisempi, kulutusta ja korroosiota kestävä. Sen kompakti muoto mahdollistaa 90 asteen pyörimisen, mikä on kätevää, nopeaa ja työtä säästävää käytössä.
Kunto: 100 % uusi
Tuotetyyppi: Pyörivä pneumaattinen sylinteri
Väri: Kuten kuvissa näkyy
Materiaali: Alumiiniseos
Sisähalkaisija: Noin 25 mm / 0,98 tuumaa
Männänvarren ulkohalkaisija: Noin 14 mm / 0,6 tuumaa
Toimintatyyppi: Yhdistetty toimintatyyppi
Työväliaine: Ilma (suodatettu yli 40 μm:n suodattimella)
Käyttöpainealue: 0,15-1,0 MPa (22~145 psi)
Taattu paineenkesto: 1,5 MPa (215 psi)
Käyttölämpötila: -20 - 80 celsiusastetta
Käyttönopeusalue: 50-200 mm/s
Liikeradan toleranssi: 1,0
Pyörimiskulman toleranssialue: ±1,5 astetta
Puskurityyppi: Ei mitään
Putken halkaisija: M5x0,8
Asennus ja käyttö
1. Kun sylinteri kiinnittää työkappaleen, se on tehtävä kiinnitysliikkeen sisällä, eikä kiinnitystoimintoa saa suorittaa pyörimisliikkeen aikana.
2. Kiinnitystason on oltava kohtisuorassa sylinterin akseliin nähden. Kun työkappale on kiinnitetty, älä siirrä työkappaletta.
3. Ennen sylinterin putkitusta putkessa olevat roskat on poistettava, jotta roskat eivät pääse sylinteriin.
4. Sylinterissä käytettävä väliaine on suodatettava yli 40 μm:n suodatinelementillä ennen käyttöä.
5. Kun sylinteri irrotetaan eikä sitä käytetä pitkään aikaan, kiinnitä huomiota pinnan ruosteenestoon, lisää pölysuojatulpat imu- ja poistoaukkoihin ja levitä ruosteenestoöljyä männänvarren päähän.
Paketti sisältää:
1 x pyörivä pneumaattinen sylinteri
Tyytyväisyys: Asiakkaamme ovat meille ensisijaisia. Jos löydät tuoteongelmia tavaroiden vastaanottamisen jälkeen, kuten vaurioita tai virheellisen määrän tavaroita, ota välittömästi yhteyttä myyjään. Pyrimme parhaamme mukaan tarjoamaan sinulle tyydyttävän jälkimyyntipalvelun.
Tuotenro
0012888e-2e25-53cb-8e28-be78870a1272
Pyörivä pneumaattinen sylinteri 90 asteen kulmakiinnitys kulmapuristus ilmakääntötyökalu ACK25-90L
30,99 €
30,99 €
To, 27 elo - pe, 28 elo
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja