












Rexel ShredMax 600M automaattinen paperisilppuri, P5
2 577,92 €
2 577,92 €
Ma, 12 loka - ke, 14 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Mikroleikkaava silppuri hyödyntää edistyksellistä, patentoitua teknologiaa tasaisen ja luotettavan silppuamisen varmistamiseksi. Bin Rotation Technology (BRT) pyörittää silppusäiliötä käytön aikana, jolloin silppu jakautuu tasaisesti ja säiliön kapasiteetti hyödynnetään tehokkaasti. Flat Cut -tekniikka tuottaa pienempää ja turvallisempaa P5-tason silppua sekä mahdollistaa hiljaisemman ja pehmeämmän käyntiäänen.
Suljettu Centre Feed -syöttö ohjaa paperin leikkureihin muutaman arkin kerrallaan, mikä vähentää tukoksia ja mahdollistaa niittien ja paperiliittimien automaattisen käsittelyn. Käytön aikana syttyvä LED-valo kertoo selkeästi, milloin silppuri on toiminnassa.Pienempiä määriä varten käsinsyöttöaukko silppuaa jopa 10 arkkia kerrallaan. Jumituksenestotekniikka ja jopa 120 minuutin yhtäjaksoinen käyntiaika takaavat sujuvan työskentelyn myös pidemmissä silppuamissessioissa. PIN-lukittava säiliö lisää turvallisuutta ja mielenrauhaa, koska luukkua ei voi avata silppuamisen aikana.
50 litran silppusäiliöön mahtuu jopa 600 arkkia silputtuna, ja LED-merkkivalot helpottavat laitteen tilan ja säiliön täyttöasteen seurantaa. Pyöreä rakenne mahdollistaa siistin ja vaivattoman tyhjennyksen. Rexel ShredMax AutoFeed+ 600 P5 tarjoaa aidosti automaattisen silppuamiskokemuksen, lataa, sulje ja poistu. Maailman johtava AutoFeed-paperisilppuribrändi Rexel tuo käyttöösi silppuriteknologian tulevaisuuden.
Laitteen koko elinkaaren aikainen hiilijalanjälki on laskettu kasvihuonekaasuprotokollan mukaisesti, ja hiilidioksidipäästöt ovat 3,8 % pienemmät verrattuna vuonna 2020 julkaistuun Optimum AutoFeed+ 600 P5 -malliin kompaktimman rakenteen ja vähäisemmän materiaalinkäytön ansiosta.
Väri
Musta
Äänitaso (dB)
55
Paino
29
Tuotenro
dcbb7b85-8f09-52c1-8e36-4735b54f759c
Ominaisuudet | |
|---|---|
Silppuaa paperiliittimet | Kyllä |
Silppuamiskoko | 2 x 5 mm |
Silppuamistyyppi | Mikroleikkaava |
Lukkiutumaton mekanismi | Kyllä |
Säiliön tilavuus | 600 arkkia |
Säiliön tilavuus | 50 L |
Melutaso | 55 dB |
Ohjaustyyppi | Kosketus |
Katseluikkuna | Kyllä |
Työskentelyleveys | 22,5 cm |
Castor-pyörät | Kyllä |
Silppuamiskapasiteetti | 300 arkkia |
Suojaustaso (paperi) | P-5 |
Työskentelykierros | 120 min |
Silppuaa niitit | Kyllä |
Automaattinen pysäytys tukostilanteessa | Kyllä |
Käänteinen | Kyllä |
Silppuaa paperin | Kyllä |
Silppuaa luottokortit | Kyllä |
Tuotteen väri | Musta |
Leikkuutyyppi | Mikroleikkaus |
Sisäänmenoaukon leveys | 22,5 cm |
Median paino | 80 g/m² |
Kori täysi -ilmaisin | Kyllä |
Virranhallinta | |
Virrankulutus | 490 W |
Paino ja mitat | |
Tuotteen leveys | 498 mm |
Tuotteen syvyys | 539 mm |
Tuotteen korkeus | 989 mm |
Paino | 29 kg |
Pakkaustiedot | |
Pakkauksen leveys | 600 mm |
Pakkauksen syvyys | 1040 mm |
Pakkauksen korkeus | 560 mm |
Pakkauksen paino | 35 kg |
Muut ominaisuudet | |
Takuuaika | 2 vuosi/vuosia |
Alkuperämaa | Kiina |
Kestävyys | |
Vaatimustenmukaisuustodistukset | GS mark, CE, TÜV mark |
Rexel ShredMax 600M automaattinen paperisilppuri, P5
2 577,92 €
2 577,92 €
Ma, 12 loka - ke, 14 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja