Silkki PLA 3D‑tulostinfilamentti - 1,75 mm kela - 5 kg - Pituus 343 m - Korkea kiilto - Tyhjiöpakattu - Musta
142,99 €
142,99 €
Ke, 30 syys - ma, 5 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Silk-PLA-filamentti, mustaKorkealaatuinen Silk-PLA mustassa sävyssä tuottaa tyylikkään, silkkikiiltävän pinnan ja pienen kutistuman. Erinomainen koriste-esineisiin, taiteeseen ja suunnitteluprototyyppeihin; toimii luotettavasti tavallisissa FDM 3D-tulostimissa.
Tärkeimmät hyödyt
- Silkkimäinen kiilto syvän mustana
- Korkea sitkeys verrattuna perus-PLA:han
- Pieni kutistuma mittatarkkoihin osiin
- Helppo tulostaa 200–230 ℃
- Ympäristöystävällinen ja biohajoava
Silkkimäinen kiiltoMusta Silk-PLA antaa esineille näyttävän, lähes kiillotetun ilmeen, joka korostaa yksityiskohtia ilman vaivalloista jälkikäsittelyä.
Korkea sitkeysMateriaali on selvästi lujempaa kuin tavallinen PLA, joten ohuet seinämät ja hienot yksityiskohdat kestävät paremmin käsittelyä.
Pieni kutistumaVähäinen muodonmuutos jäähtyessä varmistaa tarkat mitat ja siistit istuvuudet – sopii hyvin toiminnallisiin prototyyppeihin.
Helppo tulostaaSuositeltu suutinlämpö 200–230 ℃ ja peti 40–60 ℃. Nopeus 30–60 mm/s tuottaa tasaisia tuloksia useimmilla FDM-laitteilla.
YmpäristöystävällinenPLA on biohajoava ja myrkytön, joten se sopii kotiin, kouluun ja toimistoon.
Pakkauksen sisältö
- 1 × Silk-PLA-kela, väri: Musta
Tekniset tiedot
- Materiaali: PLA (silkkiefekti)
- Väri: Musta
- Pituus: n. 343 m
- Suositeltu suutin: 200–230 ℃
- Lämmitettävä alusta: 40–60 ℃
- Tulostusnopeus: 30–60 mm/s
- Muoto: Kiinteä, kelalla
- Säilyvyys: enintään 2 vuotta kuivassa ja viileässä
- Yhteensopiva FDM-tulostimien kanssa, jotka tukevat PLA:ta
Tuotenro
38ab5f8e-cd4a-5b16-b8ff-49a3a56bc4e4
Silkki PLA 3D‑tulostinfilamentti - 1,75 mm kela - 5 kg - Pituus 343 m - Korkea kiilto - Tyhjiöpakattu - Musta
142,99 €
142,99 €
Ke, 30 syys - ma, 5 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja