SUOMALAINEN XYLITOLI Koivusokeri 100% DANISCO 200g
20,11 €
20,11 €
To, 17 syys - ma, 21 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tarjoamme laajan valikoiman terveellisiä, luonnollisia tuotteita, kuten kylmäpuristettuja öljyjä, aromaattisia mausteita, makeita hunajia ja kuivattuja hedelmiä.
Olemme kylmäpuristettujen Naturini-öljyjen valmistaja, joten kun ostat meiltä, saat korkealaatuisimman, 100 % luonnollisen ja GMO-vapaan tuotteen.
Parasta laatua, 100 % luonnollinen
Ainesosat: 100 % suomalaista koivusokeria
Ksylitoli on orgaaninen kemiallinen yhdiste polyhydroksialkoholien ryhmästä, jolla on makea maku. Sitä käytetään elintarviketeollisuudessa makeutusaineena, pääasiassa purukumissa ja karkeissa, sen kariesta ehkäisevien ominaisuuksien vuoksi.
Sitä suositellaan myös diabeetikoille, koska se metaboloituu vähäisellä insuliinilla. Sen glykeeminen indeksi (GI: 8) on monta kertaa alhaisempi kuin glukoosin (GI: 100) tai sakkaroosin (GI: 70). Yhdysvaltain elintarvike- ja lääkevirasto (FDA) on tunnustanut ksylitolin aineeksi, joka ei aiheuta hampaiden reikiintymistä.
Immuniteetin vahvistamiseksi suosittelemme myös kylmäpuristettuja Naturini-öljyjämme, joita on saatavilla muissa huutokaupoissa.
Säilytys:Säilytä kuivassa ja pimeässä paikassa, poissa pienten lasten ulottuvilta.
Alkuperämaa: Suomi
Viimeinen käyttöpäivä:Kaikilla tuotteillamme on voimassa oleva viimeinen käyttöpäivä ja ne tulevat säännöllisistä toimituksista.
Jokaisessa tuotteessa on etiketti, joka kertoo viimeisen käyttöpäivän, alkuperämaan ja ainesosat.
Allergeenitiedot:
Kasvi käyttää: sinappia, pähkinöitä ja seesaminsiemeniä.
Ominaisuudet:
- Alkuperäinen, valmistettu SUOMESSA koivutuote
- Glykeeminen indeksi 7 - eli 14 kertaa vähemmän kuin sokerissa - turvallinen diabeetikoille
- Keskimäärin 75 % vähemmän hiilihydraatteja kuin sokerissa
- 38 % vähemmän kaloreita kuin sokerissa
Käyttö keittiössä:
- Ihanteellinen lisä kakkuihin, juomiin ja hilloihin
- 1 tl ksylitolia vastaa 1 tl valkoista sokeria
- Tuote ei sovellu hiivakakkujen leivontaan (hiiva ei käytä ksylitolia).
- Ei karamellisoidu.
Varotoimet:Henkilöiden, jotka eivät ole aiemmin käyttäneet ksylitolia, tulisi aloittaa sen käyttö 1-3 teelusikallisella päivässä. Muuten tuote voi aiheuttaa laksatiivisen vaikutuksen. Kun keho tottuu siihen, kulutusta voidaan lisätä - JEFCA (Maailman terveysjärjestön elin) ei ole asettanut ksylitolin saannin ylärajaa.
Ei saa antaa alle 3-vuotiaille lapsille.
HUOM: Ei saa antaa eläimille, koska se aiheuttaa suuren määrän insuliinin eritystä.
Ravintoarvo: 100 g
- Ravintoarvo: 100 g
- Energia-arvo: 1000 kJ / 240 kcal
- Rasvaa, josta: 0 g
- - rasvahappoja. Tyydyttynyttä: 0 g
- Hiilihydraatteja, mukaan lukien: 99,8 g
- - Sokereita: 0,2 g
- - Polyoleja: 98,5 g
- Kuitua: 0 g
- Proteiinia: 0 g
- Suolaa: 0,01 g
Tuote on pakattu "doypack"-tyyppiseen vetoketjulliseen pakkaukseen, joka säilyttää tuotteen tuoreena pitkään, sillä pakkaus voidaan avata ja sulkea toistuvasti. Pakkaus itsessään on kestävä – tärkeää kuljetuksen aikana.
- erittäin hyvä mekaaninen lujuus,
- tukeva, uudelleenkäytettävä vetoketjusuljenta,
- korkeat suojaominaisuudet, jotka suojaavat tuotteita ulkoisilta tekijöiltä,
- luettava etiketti, jossa on viimeinen käyttöpäivämäärä, paino, eränumero ja tuotteen alkuperämaa.
Varmistamme turvallisen kuljetuksen, jotta saat korkealaatuista tuotetta ja edistämme samalla ZERO WASTE -mallia.
NATURININ tuotantolaitos on merkitty Kansallisen terveystarkastuksen virallisen valvonnan alaisten laitosten rekisteriin.
Kutsumme sinut noutamaan tilauksesi henkilökohtaisesti Poznańin keskustasta tai Kościan.
Paino, kilo
0.21
Tuotenro
db4a04ec-493e-5722-8a02-720825a766b6
SUOMALAINEN XYLITOLI Koivusokeri 100% DANISCO 200g
20,11 €
20,11 €
To, 17 syys - ma, 21 syys
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja