Eau de Parfum
8021 tuotteet
Bond No. 9 Park Avenue South Eau de Parfum naisille 50 ml
336,11 €
perjantai, 7 elo
Jean P. Gaultier Scandal Absolu PAR W 80 ml
126,00 €
tiistai, 4 elo
Sarah Jessica Parker Lovely Sheer Eau de Parfum 100ml spray
665,00 €
tiistai, 4 elo- Estée Lauder
ESTEE LAUDER Bronze Goddes Nuit EDP 100ml
113,00 €
tiistai, 4 elo - Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense Pour Femme Edp Spray 50 ml
58,99 €
torstai, 6 elo Abercrombie & Fitch First Instinct Blue Woman Eau de Parfum 100 ml
50,95 €
maanantai, 10 eloBoucheron Pour Femme Edp 100ml
71,99 €
perjantai, 7 elo
Roberto Cavalli Serpentine Eau De Parfum Spray 100ml
121,00 €
tiistai, 4 elo
-3 %Jean-Louis Scherrer Scherrer One Love Femme Edp 100ml Spray
68,00 €
Aiempi alin hinta
70,00 €
tiistai, 4 elo
Thierry Mugler Angel edp 15ml (uudelleentäytettävä)
51,95 €
maanantai, 10 elo
Paco RabannePaco Rabanne Olympea Edp 80ml
140,99 €
maanantai, 10 elo
Karl Lagerfeld Fleur D'Iris Eau De Parfum Spray 100ml
74,00 €
tiistai, 4 eloParis Hilton Paris Hilton Edp 100ml
43,99 €
perjantai, 7 elo
Giorgio ArmaniGiorgio Armani My Way Parfum Eau de Parfum 30ml Spray
2 093,00 €
tiistai, 4 elo
-3 %Thierry Mugler Angel Edp Spray Refillable 15 ml
36,99 €
Aiempi alin hinta
37,99 €
torstai, 6 eloAvon_ Rare Pearls Eau de Parfum_ 50ml EDP
26,45 €
tiistai, 4 elo
Estée LauderEstee Lauder Youth Dew For Women Eau De Perfume Spray 65ml
49,00 €
tiistai, 4 elo
Houbigant Essence Rare Eau De Parfum Extreme 100 ml (nainen)
444,00 €
maanantai, 10 elo
Flavia Senorita Eau De Parfum 100 ml (nainen)
45,95 €
maanantai, 10 elo
DiorJOY BY DIOR INTENSE eau de parfum spray 90 ml
197,00 €
tiistai, 4 elo
Dermacol - Magnolia & Passion Fruit - Eau De Parfum - 50ml
28,95 €
maanantai, 10 elo
Zarkoperfume MOLéCULE No.8 100 ml Naisten
91,38 €
keskiviikko, 5 elo- Paco Rabanne
Paco Rabanne Ladies Million Gold Eau De Parfum 90ml
107,00 €
maanantai, 10 elo 
Alvarez Gómez Luxury Ebony Orchid Bombonera Edp Spray 100ml
40,00 €
tiistai, 4 eloSaint Laurent hajuvesisetti läpinäkyvä 90 ml
84,26 €
torstai, 6 elo
Elie Saab Girl Of Now Forever Eau de Parfum 50ml Spray
1 319,00 €
tiistai, 4 elo
Sarah Jessica Parker Lovely Edp Spray - Nainen - 30 ml
27,95 €
maanantai, 10 elo- -1 %
Avon - Little Black Dress Eau de Parfum 100ml
43,64 €
Aiempi alin hinta
43,89 €
tiistai, 4 elo Mauboussin Promise Me for Her Eau de Parfum 90 ml
66,82 €
perjantai, 7 elo
JIMMY CHOO FEVER eau de parfum spray 60 ml
95,00 €
tiistai, 4 elo
NOMADE eau de parfum spray 75 ml
176,00 €
tiistai, 4 elo
Franck Olivier Mademoiselle Floral Eau De Parfum 100 ml (nainen)
62,95 €
maanantai, 10 elo
KENZO Jungle 100 ml Naisten
84,58 €
torstai, 6 elo
Guerlain Les Absolus D'orient Epices Exquises 125 ml Naisten
105,09 €
torstai, 6 elo
Assala Prime Royal Jasmine Eau De Parfum 100 ml (unisex)
47,95 €
maanantai, 10 elo
-7 %Antonio Banderas Her Secret Desire et 80 Vp
43,00 €
Aiempi alin hinta
46,00 €
tiistai, 4 elo- Hugo Boss
Hugo Boss Boss Alive Absolu EdP 30ml
64,00 €
perjantai, 31 heinä 
Aubusson Romance Collection Cannes Red Carpet Eau de Parfum 100ml spray
480,00 €
tiistai, 4 elo
Burberry London 50 ml Naisten
42,64 €
keskiviikko, 5 elo
Tous LoveMe Eau De Parfum Spray 90ml Set 3 Pieces
121,00 €
tiistai, 4 elo
Whatever It Takes Pink Eau de Parfum 100ml Spray
421,00 €
tiistai, 4 elo
Sarah Jessica Parker Stash Unspoken Gift Set 10ml EDP Rollerball + Bag
438,00 €
tiistai, 4 elo
Hugo BossHugo Boss The Scent For Her edp 30ml
55,95 €
maanantai, 10 elo
Michael KorsMichael Kors Pour Femme Absolu Eau De Parfum Spray 50ml
112,00 €
tiistai, 4 elo
-4 %Acqua di ParmaAcqua Di Parma Camelia Edp 180ml
176,00 €
Aiempi alin hinta
184,00 €
perjantai, 31 heinä
Boucheron Place Vendome Edp 100ml
44,45 €
maanantai, 3 elo
Jil Sander No 4 edp 30ml
27,95 €
maanantai, 10 elo
-15 %Mancera vaaleanpunainen Prestigium Manceran mukaan Mancera
88,00 €
Aiempi alin hinta
103,00 €
maanantai, 10 elo
Usein kysyttyä (UKK)
Eau de Parfum sisältää 15 ja 20 prosenttia hajuvesiöljyä, mikä luo syvän ja monimutkaisen tuoksun, joka kehittyy huippu-, sydän- ja pohjanoteissa useiden tuntien ajan. Korkea pitoisuus pitää tuoksun 6 ja 8 tunnin välillä ilman täydentämistä.
Naisten Eau de Parfum -hajuvedet löytyvät monista tuoksutyypeistä. Kukkainen tuoksu sisältää ruusua, jasmiinia ja pioneja. Itämainen tuoksu sisältää vaniljaa, ambraa ja muskia. Puinen tuoksu sisältää santelipuuta, setriä ja patchoulia. Raikkaissa tuoksuissa yhdistyvät sitrus ja vihreät tai vesisävyt.
Ajattele vastaanottajan persoonallisuutta ja tyyliä. Romanttiset ja feminiiniset henkilöt arvostavat usein kukkaisia EDP-tuoksuja. Modernille ja itsenäiselle naiselle sopivat puiset tai nahkaiset sävyt. Valitse tunnettua merkkiä kuten Chanel, Dior tai Lancôme arvostettuna klassikkona.
Säilytä Eau de Parfum viileässä ja pimeässä, mielellään alkuperäispakkauksessa. Vältä kylpyhuonetta, jossa lämpö ja kosteus heikentävät hajuvettä. Suora auringonvalo hajottaa tuoksumolekyylit ja lyhentää säilyvyysaikaa. Avaamaton pullo säilyy useita vuosia, avattu säilyy parhaiten kolmen ja viiden vuoden kuluessa.
Eau de Parfum sopii erinomaisesti erityistilaisuuksiin kuten illallisille, juhliin ja romanttisille illoille, mutta sitä voi käyttää myös päivittäin valitsemalla kevyen kukkaisen tai raikkaan tuoksun. Intensiivisemmät itämaiset tai muskiset EDP-tuoksut sopivat paremmin iltoihin sekä syksyyn ja talveen.