
SHEABUTTER Hoitoemulsio herkälle ja allergiselle iholle 2 ml
19,65 €
19,65 €
Pe, 2 loka - ti, 6 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Hellävarainen, tuoksuneutraali sheavoihin ja manteliöljyyn perustuva emulsio, kevyempi versio SHEABUTTER-kermasta.
Kosteuttaa ja tasoittaa jättäen ihon pehmeäksi ja joustavaksi. Se rauhoittaa tulehtuneita, ärtyneitä ihoalueita ja suojaa sitä kuivumiselta.
SHEABUTTER-sarja on täysin vapaa aineista, jotka voisivat ärsyttää allergisille reaktioille alttiita ihoa. Ainesosien määrä on minimoitu ja ne ovat mahdollisimman hellävaraisia.
Käyttöohjeet:
AAMULLA: Levitä puhdistuksen jälkeen SHEABUTTER Toner -voidetta virkistämään ihoa ja antamaan sille virkistävää hoitoa. On parasta taputella väriainetta perusteellisesti verenkierron stimuloimiseksi. Taputtele sitten varovasti pieni määrä SHEABUTTER-voidetta hieman kostealle iholle. Jos haluat kevyemmän voiteen, levitä herneen kokoinen määrä voidetta kämmenelle yhdessä pienen määrän SHEABUTTER-emulsiota.
ILLASSA: Puhdista iho vain SHEABUTTER Cleansing Milkillä, joka rakentaa ihon lipidikerroksia uudelleen ja antaa riittävän suojan yön aikana. Yö on aikaa, jolloin ihomme pitäisi hengittää vapaasti ja levätä. Luonnollisen hien ja aineenvaihdunnan kuona-aineiden tulee päästä ulos vapaasti. Tämä hoito varmistaa, että iho pysyy terveenä ja palauttaa luonnollisen tasapainonsa.
Kapasiteetti:2 ml
Ainesosat:vesi, makea manteliöljy°, karitevoi*, kaakaovoi°, damaskin ruusuvesi°, seljanmarjauute°, setyylialkoholi, setearyylialkoholi ja natriumsetearyylisulfaatti, kulta, hopea, sheavoiuute*.
INCI-kokoonpano: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil°, Butyrospermum Parkii Butter*, Theobroma Cacao Seed Butter°, Rosa Damascena Flower Water°, Sambucus Nigra Extract°, setyylialkoholi, setearyylialkoholi ja natriumcetearyylisulfaatti, kulta, buttermuttermutrakti, butiros.
° Demeter-viljelystä peräisin olevia ainesosia
* luomuviljelystä peräisin olevia ainesosia
100 % ainesosistatulevat luonnollisista raaka-aineista.66-90 % kasviperäisistä ainesosista tuleebiodynaamisesta maataloudestasertifioinutDemeter; muut kasviperäiset ainesosat ovat raaka-aineitaluomuviljelystä .
Tuotteen sertifioima:
Lisätiedot:
- Sertifioitu biodynaaminen kosmetiikka (DEMETER).
- Vegaaninen tuote.
Valmistaja: Martina Gebhardt LuonnonkosmetiikkaGmbH, Saksa
Tuotenro
3845907e-c018-5f6d-b0da-983024299005
SHEABUTTER Hoitoemulsio herkälle ja allergiselle iholle 2 ml
19,65 €
19,65 €
Pe, 2 loka - ti, 6 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja