CX80 ELECTRICX Muovirasva sähköliitäntöihin 500g
33,13 €
33,13 €
Muutama jäljellä
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
CX-80 ELECTRICX VOITELU 500 g
Plastinen rasva, joka perustuu organofiiliseen bentoniittiin ja synteettisiin öljyihin. Suunniteltu kaikenlaisten korkeissa lämpötiloissa ja kevyen mekaanisen kuormituksen alaisina toimivien koneiden voiteluun. ELECTRICX sopii sovelluksiin, joissa vaaditaan hyvää sähkönjohtavuutta.
Tämä rasva on tarkoitettu kaikenlaisten korkeissa lämpötiloissa toimivien, mekaanisesti kuormittamattomien koneiden voiteluun. Käyttölämpötila-alue -40 - +150 °C. Se sopii myös sovelluksiin, jotka vaativat hyvää sähkönjohtavuutta.
OMINAISUUDET:
- Nykyaikaisen koostumuksensa ansiosta sillä on erinomainen hapettumisenkestävyys jopa kuparin ja sen seosten läsnä ollessa;
- Sille on ominaista erittäin hyvä koheesio, jonka ansiosta öljy erottuu rasvasta hyvin pieninä määrinä jopa korkeissa lämpötiloissa;
- Tehokas pakkaslämpötiloissa.
KÄYTTÖKOHTEET:
- Suojaa liittimiä, maadoitusliitäntöjä ja hitsauskaapeleita korroosiolta ja hapettumiselta.
- Moottorin staattoreiden voitelu ilman kommutaattorin rasvautumisen riskiä.
- Kaikkien sähkökontaktien voitelu purkamisen helpottamiseksi.
- Jännitteisten koteloiden sisällä olevien mekaanisten elementtien voitelu.
- Auton pyyhkijäjärjestelmien voitelu.
Paino, kilo
0.1
Tuotenro
9e88ab6e-8bb9-5bea-9c96-3037527010aa
CX80 ELECTRICX Muovirasva sähköliitäntöihin 500g
33,13 €
33,13 €
Muutama jäljellä
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja