Liimaa styrokselle x 12 kpl 850 g POLYNOR 60 SEKUNTIA vahva, nopeasti kuivuva
228,11 €
228,11 €
Ke, 14 loka - pe, 16 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
POLYNOR-polystyreeniliimasarja
POLYNOR-tuotemerkillä on kaksi polyuretaaniliimojen sarjaa EPS:lle, XPS:lle ja PIR-polystyreenille.
? POLYNOR 60 SECONDS – ensimmäinen liimaus noin 60 sekunnin kuluttua – ihanteellinen kaikkialla, missä nopea asennusnopeus on tärkeää.
? POLYNOR FIXO – ensimmäinen kovettuminen noin 3–6 minuuttia – antaa enemmän aikaa lautojen asennukseen ja asennon korjaamiseen ennen asennusta.
Tässä huutokaupassa ostat: POLYNOR 60 SEKUNTIA.
⭐ NOPEASTI KUIVUVA VAAHTOLIIMA STYROPAKSELILLE
Tunnetun POLYNOR-tuotemerkin ammattimainen polyuretaaniliima takaa eristyslevyjen nopean asennuksen. Ainutlaatuisen koostumuksensa ansiosta tuote saavuttaa alustavan tarttuvuuden jo 60 sekunnissa, mikä nopeuttaa eristystöitä merkittävästi. Ihanteellinen EPS- ja XPS-polystyreenin liimaamiseen, se varmistaa erittäin korkean liimauslujuuden ja tarkan levityksen pistoolilla.
✨ TÄRKEIMMÄT EDUT
Säästä aikaa ja rahaa koostumuksella, joka nopeuttaa eristystöitä ja varmistaa samalla vahvan ja kestävän kiinnityksen.
✅ Pikaliimaus mahdollistaa jatkokäsittelyn lyhyen ajan kuluttua.
✅ Yksi purkki riittää liimaamaan jopa 40 metriä virtaa materiaalia.
✅ Mahdollisuus työskennellä laajalla lämpötila-alueella, -5°C:sta +30°C.
✅ Matalapaineinen koostumus estää liimattujen levyjen muodonmuutoksen.
⭐ ERISTYSLEVYJEN NOPEA ASENNUS
POLYNOR 60 SECONDS -koostumuksen ansiosta liima saavuttaa alustavan tarttumisen vain minuutissa. Tämä mullistava ratkaisu nopeuttaa rakennustöitä merkittävästi. Liima on käyttövalmis heti purkin ravistamisen jälkeen, joten perinteisten laastien sekoittamista ei tarvita. Tuotteen matalapaineominaisuudet takaavat, että eristyslevyt pysyvät paikoillaan ilman, että ne työntyvät ulos, mikä varmistaa täysin sileän julkisivupinnan.
⭐ KÄYTTÖKOHTEET
Insola-vaahtoliimalle on ominaista erinomainen tarttuvuus suosituimpiin rakennusmateriaaleihin, joten se on universaali ratkaisu millä tahansa rakennustyömaalla.☑️ Polystyreenilevyjen EPS (valkoinen ja grafiitti) liimaus.
☑️ Polystyreenilevyjen XPS asennus.
☑️ PIR-, PF-levyjen ja kovien mineraalilevyjen kiinnitys villaa.
☑️ Liimaa alustoille, kuten: betoni, kevytbetoni, keramiikka, puu, OSB, metalli.
⚙️ TEKNISET PARAMETRIT
- Merkki: POLYNOR
- Tyyppi: yleisliima
- Tilavuus: 750 ml
- Purkin paino: 850 g
- Tehokkuus: jopa 40 m
- Tarttuvuusaika: 1-2 min
- Käsittelyaika (leikkaus): 28 min
- Täysi kovettuminen: 24 h
- Levityslämpötila: -5°C - +30°C
- Lämmönkestävyys kovettumisen jälkeen: -60°C - +110°C
- Lämmönjohtavuuskerroin: λ = 0,034 W/mK
- Vaatimustenmukaisuustodistukset: REACH
Usein kysytyt kysymykset (FAQ)
✅ Mihin tätä liimaa käytetään varten?
Tämä on ammattimainen polyuretaaniliima, joka on suunniteltu ensisijaisesti polystyreenilevyjen (EPS, XPS) ja muiden eristemateriaalien nopeaan asennukseen erilaisille rakennusalustoille.
✅ Kuinka nopeasti voin jatkaa työskentelyä levyjen liimauksen jälkeen?
Nopean kovettuvuuden ansiosta alkutartunta saavutetaan jo 60 sekunnissa ja täysi, vahva sidos 5 minuutissa, minkä ansiosta voit siirtyä nopeasti seuraaviin työvaiheisiin, kuten tappien asennukseen.
✅ Tarvitsenko levitykseen pistoolin?
Kyllä, liima on suunniteltu levitettäväksi tavallisella polyuretaanivaahtopistoolilla. Ase ei kuulu tähän tarjoukseen.
Paino, kilo
9
Tuotenro
bca39c71-0832-5b32-a367-680aba5be50b
Liimaa styrokselle x 12 kpl 850 g POLYNOR 60 SEKUNTIA vahva, nopeasti kuivuva
228,11 €
228,11 €
Ke, 14 loka - pe, 16 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja