Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
OP-230 ylijännitesuoja
OP-230 ylijännitesuoja
OP-230 ylijännitesuoja
OP-230 ylijännitesuoja

OP-230 ylijännitesuoja

193,81 €

193,81 €

Muutama jäljellä

Ma, 5 loka - ke, 7 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

Tyyppi 3 (entinen D). Kolminkertaisella häiriönpoistosuodattimella.

Käyttötarkoitus:

OP-230 on ammattimainen luokan III suojaus teollisuuskeskuksissa toimiville laitteille, jotka ovat erityisen herkkiä virransyöttöverkon ylijännitteille. Suunniteltu erityisesti monimutkaisille teollisuusautomaatiojärjestelmille, joissa käytetään aikareleitä, PLC-ohjaimia, yleismittareita, tietokoneita ja muita mikroprosessorilaitteita. Sopii myös käytettäväksi kotiasennuksissa tietokoneiden ja elektroniikan suojana.

Käyttö:

OP-230 toteuttaa kaksi suojausta:
Edistynyt ylijännitteenestojärjestelmä – tyyppi 3 (entinen luokka D), suojaa laitteita siinä piirissä, johon suoja on kytketty. Erityiset varistorit toimivat sekä tyypillisiä verkkovirran ylijännitteitä että vaarallisia epäsymmetrisiä ylijännitteitä vastaan, joita esiintyy usein samanaikaisesti symmetristen ylijännitteiden kanssa. OP-230 vaimentaa suuria ylijännitteitä poikkeuksellisen lyhyellä vasteajalla. Vuosien kokemuksemme elektronisten laitteiden suunnittelusta ja käytöstä ansiosta olemme luoneet tuotteen, jolla on korkeat tekniset parametrit. Kuuden varistorin käyttö, ei tyypillisen yhden tai kolmen, luo kaksinkertaisen suojaustason.

Kolminkertainen häiriösuodatin – erityisesti suunniteltu passiivinen kuristinjärjestelmä, joka poistaa suurelta osin radio- ja teollisuushäiriöt. Se on symmetrinen suodatin. Se estää samanaikaisesti sähköverkon häiriöt ja päinvastoin – käyttäjän laitteiden (mikroaaltouunit, tietokoneet, kytkentävirtalähteet jne.) häiriöiden pääsy verkkoon estetään. Suojasuodatin on nelinapainen piiri (nelinapainen piiri on piiri, jossa on neljä napaa – yksi napapari toimii tulona, toinen lähtönä), joka päästää tietyn taajuuskaistan jännitteet ja virrat läpi pienellä tai olemattomalla vaimennuksella, samalla vaimentaen tämän kaistan ulkopuolisia jännitteitä ja virtoja. Suodattimia käytetään pääasiassa elektroniikka- ja teholaitteissa. Virtalähteen ja vastaanottimen väliin sijoitettuna ne varmistavat, että vastaanotin vastaanottaa signaalin halutulla taajuusspektrillä.

Tekniset tiedot:

  • Standardinumero IEC 61643-1:2001
  • Suojausluokka III
  • Nimellisjännite 230V AC
  • Nimellisvirta 10A
  • Suurin jatkuva käyttöjännite 255V
  • Jännitteen suojaustaso L→N mitattuna <1KV
  • Laukaisuaika <25ns
  • Lisäsuojaus 10A gL/gG tai C10A
  • Järjestelmäinduktanssi 1mH raitaa kohden
  • Vuotovirta 0,5mA
  • Järjestelmäkapasitanssi L→N 880nF
  • Järjestelmäkapasitanssi L(N)→PE 2,2nF
  • Radiohäiriöiden vaimennus >85 dB
  • liitäntä: 2,5 mm² ruuviliittimet
  • käyttölämpötila: -25÷50 °C
  • mitat: 3 moduulia (52,5 mm)
  • paino: 170 g
  • kiinnitys: TH-35-kisko

Paino, kilo

0.177

Tuotenro

e232d50b-59a9-5fcb-a57e-200c0979e3ec

OP-230 ylijännitesuoja

193,81 €

193,81 €

Muutama jäljellä

Ma, 5 loka - ke, 7 loka

Kotiinkuljetus


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja