





Savustuslastut kirsikka KL04 1kg
22,19 €
22,19 €
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Tarjoamamme puulastut ovat vapaita homeesta ja sieni-itiöistä sekä muista käsitellyssä puumassassa esiintyvistä mikro-organismeista. Pyrimme kaikin tavoin varmistamaan, että puulastut täyttävät korkeimmat standardit, minkä vuoksi ne kuivataan noin 600 ºC:n lämpötilassa. Tämä antaa puulastuillamme valmistetulle lihalle ainutlaatuisen maun ja aromin. Takaamme tuotteidemme korkeimman laadun.
Kirsikka - tämäntyyppinen luumarja antaa lihalle hedelmäisen aromin, jossa on ripaus katkeruutta. Sitä käytetään useimmiten savustettujen makean veden kalojen maun parantamiseen.
Puulastujen ominaisuudet:
Kuiva - kosteuspitoisuus on vain 10 % (+/- 2 %), vapaa sienistä, homeesta ja mikro-organismeista, puhdas, huolellisesti pölytty ja lajiteltu. Saatavilla olevat savustuslastut ovat saaneet positiivisia arvosteluja liha- ja rasvateollisuusinstituutilta, kansalliselta hygieniainstituutilta ja kansalliselta terveysinstituutilta. Savustuslastut sopivat täydellisesti savustamiseen kaikentyyppisissä savustamoissa. Hakkeidemme monipuolisuus tekee niistä sopivia kaikentyyppisille savustamoille ja savunkehittimille (valitse vain sopiva fraktio).
Savuhakkeen käyttö:
Haketta käytetään puun korvikkeena savustamisessa. Perinteisissä puulämmitteisissä savustamoissa on ensin hankittava suuri määrä hiiliä. Haketta ripotellaan hiilien päälle pieninä erinä, kunnes haluttu vaikutus saavutetaan. Lisää savua varten haketta voidaan kostuttaa.
Paino, kilo
1.0
Tuotenro
e66c2761-5fc1-5f4b-9fe5-1ed8c6db05f8
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Tuottaja | Jelux Puola |
Puu | kirsikka |
Luokka / Ryhmä | 04 |
Alkuperämaa | Puola |
Laukun koko | 280x2f55x360 DP |
Paino2 | 1 kg |
Savustuslastut kirsikka KL04 1kg
22,19 €
22,19 €
Ma, 26 loka - ke, 28 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja