Ilmainen toimitus yli 29 €
Ilmainen toimitus yli 29 €
Asiakaspalvelu
Shibori (Kirja / Nidottu)
-2 %

Shibori (Kirja / Nidottu)

24,31 €

24,31 €

Aiempi alin hinta

24,79 €

Muutama jäljellä

Ke, 21 loka - ti, 27 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja


Tuotteen kuvaus

Shiborin avulla voit värjätä upeita kuvioita helposti ja ympäristöystävällisesti. Tarvitset vain neulan ja langan, värijauhetta ja etikkaa.

Kirjailija ja tekstiilisuunnittelija Eva Davidsson näyttää, kuinka ompelemalla ja sitomalla voit luoda erilaisia muotoja ja kuvioita kankaaseen ja lankaan. Valitsemalla materiaaleja, kuten villaa, silkkiä ja polyamidia, kemikaaleja ei tarvita, ja värjäyksen voi tehdä kotona ongelmitta. Villalla ja polyamidilla on lisäksi se etu, että ne voidaan shiborin avulla muuttaa muotoaan ja saada jännittävä pintastruktuuri.

Shiborin avulla voit värjätä joko valmiita vaatteita tai kangasta ja lankaa ja sen jälkeen ommella tai neuloa omia vaatteita ja asusteita. Vihkossa on kuvauksia erilaisista kuvioista, perusohjeita värjäykseen ja myös kuvauksia joistakin itse ommeltavista vaatteista.

MUUTA:
Mediatyyppi: Kirja
Sidosasu: Nidottu
Kirjailija: Eva Davidsson
Valokuvaaja: Thomas Harrysson, Anna Molander
Kustantaja: Hemslöjdens Förlag
Kieli: Ruotsi
Sivumäärä: 47 sivua
Painos: 1
Mitat (lxkxs): 170x245x5 mm
Paino: 150 grammaa
Kuvitettu: Kyllä
Sarja: Hemslöjdens teknikhäften

Viivakoodi: 9789187471155
SKU: 716704

Tuotenro

318e23d4-7dcb-5619-81de-9ab8774bf42d

Shibori (Kirja / Nidottu)

24,31 €

24,31 €

Aiempi alin hinta

24,79 €

Muutama jäljellä

Ke, 21 loka - ti, 27 loka


Turvallinen maksaminen

14 päivää avoin osto


Myyjä ja toimittaja