


Vedenpuhdistustabletit JAVEL 40 kpl.
52,95 €
52,95 €
Ke, 21 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
2 x Javel Aqua -tablettia vedenpuhdistukseen - 20 kpl. (BU JATB20)
Sarja sisältää 2 x laatikon, jossa on 20 tablettia. Yhteensä 40 Javel Aqua -tablettia.
Liukoiset klooritabletit tuntemattoman tai epäilyttävän alkuperän omaavan veden käsittelyyn. Ne poistavat vedestä mikro-organismeja, jotka aiheuttavat maha-suolikanavan häiriöitä.
Tabletit ovat tehokkaita, kevyitä, helppoja kuljettaa ja niillä on pitkä säilyvyysaika. Ne ovat välttämättömiä turistimatkoilla, tutkimusmatkoilla trooppisiin maihin tai harjoittelulla äärimmäisissä olosuhteissa.
Veden käsittelemiseksi pudota 1 tabletti 1 litraan vettä ja odota 30 minuuttia. Jos toisaalta vedessä epäillään amebaa (Entamoeba histolytica), liuota 2 tablettia 1 litraan vettä ja odota 60 minuuttia.
WHO suosittelee vaikuttavaa ainetta NaDCC:tä juomaveden laatua koskevissa ohjeissaan.
Tuote on määritelty eurooppalaisten EN-standardien (12931, 12933) mukaisesti kemialliseksi aineeksi veden puhdistamiseen epidemiologisissa hätätilanteissa (kolera, lavantauti, punatauti, suolistosairaudet).
Pakkaus sisältää 20 tablettia x 2
Tekniset tiedot
Määrä: 20 tablettia x 2
Vaikuttava aine: Vedetön natriumdikloori-isosyanuraatti
Käyttötarkoitus: Juomaveden, hedelmien ja vihannesten huuhteluveden desinfiointi, hampaiden harjaus jne.
Valmistaja: Javel
Tuotenro
309478c4-3933-5ec5-8a64-b84766f0e542
Tuotetiedot | |
|---|---|
Valmistajan tuotenumero | JAVEL-40-001 |
Vedenpuhdistustabletit JAVEL 40 kpl.
52,95 €
52,95 €
Ke, 21 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja