Yihua 852D+ juotinasema + vararauta 907A
103,58 €
103,58 €
Ke, 30 syys - pe, 2 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
✅ Uusi kuumailmajärjestelmä✅ Kaksi näyttöä
✅ Modernia elektroniikkaa sisällä
⚡ Teho 740W
✅ Nopea lämmitys
✅ Kuumailman lämpötilan säätö: 100 - 480°C
✅ Kärjen lämpötilan säätö: 200 - 480°C
✅ Tehon säätö puhallukselle
⚡ Luotettavassa Yihua 852D+ -juotosasemamallissa on käytetty monia hyviä ratkaisuja. 852D+ -asema on ennen kaikkea vertaansa vailla olevaa laatua, joka näkyy paljaalla silmällä.
⚡ Yleiskäyttöinen laite sekä vaativille että keskitason käyttäjille elektroniikan tuotannossa ja korjauksessa.
⚡ Se on varustettu uudella kuumailmapuhallusjärjestelmällä, joka tarjoaa enemmän joustavuutta ja puhallustehoa.
⚡ Silitysrauta on varustettu erityisillä silikonilangoilla, jotka kestävät korkeita lämpötiloja (jopa 300 °C). Tässä hintaluokassa tämä on luultavasti paras ratkaisu.
⚡ 907A-juotoskolvi, jonka huipputeho on erittäin korkea, 60 W, minkä ansiosta kärki voidaan lämmittää haluttuun lämpötilaan lyhyessä ajassa.
⚡ Se on myös varustettu turvalaitteella - ESD-turvallisella, joka suojaa sitä ylikuumenemiselta.
⚡ Juotoskolvin lämpötilaa voi säätää 200 °C:sta 480 °C:een ja siinä on vakautus eli asetetun lämpötilan ylläpitäminen juottamisen aikana.
✔️ Molemmat asemamoduulit, eli suutin ja kuumailmapuhallin, voivat toimia toisistaan riippumatta.
✔️ Asemassa on lisäksi automaattinen jäähdytysjärjestelmä, joka käynnistyy työn päätyttyä. Tämä pidentää tehokkaasti lämmityselementin käyttöikää.
✔️ 60 W:n tehon ja lämmitysnopeuden ansiosta kärkiasema soveltuu sekä lyijypohjaiseen että lyijyttömään juottamiseen.
✔️ Asemassa on tukeva metallikotelo.
✔️ Ilma puhalletaan ulos tuulettimella, mikä varmistaa pitkäaikaisen ja häiriöttömän toiminnan vakaalla puhallusvoimalla ja erittäin hiljaisen käynnin.
✔️ Aseman kahva on pieni ja mukava käyttää. Asema käyttää suosittuja kärkityyppejä, joten voit käyttää yhtä yli 30 kärkimallista.
✔️ Yihua 852D+ -juotosasema on varustettu tehokkaalla lämmityselementillä, joka takaa lämmittimen nopean lämmityksen ja kestävyyden.
✔️ Siinä on tasainen ilmavirran säätö ja lämpötila.
✔️ Asema on suunniteltu komponenttien, kuten SIC, QFP, PLCC, BGA, SMD jne., juottamiseen.
✔️ Tarkoitettu myös lämmitykseen, kutistesukkajen hehkutukseen, sulatukseen, liimojen liuottamiseen, maalien polttamiseen, lämmitykseen jne.
Ominaisuudet:
✅ 2-in-1 juotosasema: kärki ja kuumailma.
✅ Kuumailmasilitysrauta jäähdyttää lämmityselementin automaattisesti aseman sammuttamisen tai telineeseen asettamisen jälkeen.
✅ Koko laitetta ohjaa PID-säädin.
✅ Kaksi LED-näyttöä näyttävät asetetun lämpötilan juottamisen aikana asetus.
✅ Silitysrauta valmistettu ESD-turvallisella teknologialla
✅Tuuletinpuhallus
✅Kalibrointivaihtoehto
✅Sisältää kahvanpitimen ja sienen kärjen puhdistamiseen (liota sieni vedessä ennen käyttöä)
✅Asema mahdollistaa nopean lämmityksen asetettuun lämpötilaan
✅Huipputeho 60 W
✅Asemaan on saatavilla yli 80 erilaista kärkeä - 900 miljoonaa kärkeä
✅Keraaminen lämmitin metallikuorella, mikä vähentää lämmittimen rikkoutumisen todennäköisyyttä pudotettaessa
✅2 nuppia lämpötilan asettamiseen ja 1 nuppi ilmavirran asettamiseen
W Sarja sisältää:
1️⃣ Yihua 852D+ juotoskaapelin asema
2️⃣ Juotoskolvin teline ja sieni kärjen puhdistamiseen (sieni tulee kostuttaa ennen käyttöä)
3️⃣ 2 x 907A juotin tyypin I kärjellä
4️⃣ Kuumailmasilitysrauta
5️⃣ 3 suuttimen sarja, jotka näkyvät kuvissa
6️⃣ Virtajohto
Paino, kilo
3.5
Tuotenro
80e815f0-96cf-52f8-b09b-795415282e2b
Tekniset tiedot | |
|---|---|
Kunto | Uusi |
Mark | Muu|Yihua |
Malli | SET-B747-562AB |
Voima | 740 |
Maksimilämpötila | 500 |
Minimilämpötila | 100 |
Tyyppi | 2 yhdessä (kuuma ilma ja kärki) |
Virtalähde | verkko |
Syöttöjännite | 230 |
Yihua 852D+ juotinasema + vararauta 907A
103,58 €
103,58 €
Ke, 30 syys - pe, 2 loka
Kotiinkuljetus
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja