5,49 €
5,49 €
Pe, 23 loka - ti, 27 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja
Tuotteen kuvaus
Korotuspalat HomeSafetyn Vädringsbeslag Antique -tuuletusheloihin
Korotuspalat tai erikoislevyt tarvitaan usein asennettaessa Vädringsbeslag Antik -tuuletusheloja sisäänpäin aukeavaan ikkunaan. Tämä johtuu siitä, että ikkunakarmin paksuus ja etäisyys ikkunapuitteeseen voivat vaihdella. Ilman korotuspalasia itse varsi voi osoittaa huoneeseen päin sen sijaan, että se kulkisi ikkunapuitteen mukana, ja joskus heloja ei ehkä edes voi asentaa kunnolla. Yleensä eroa on noin 5-20 mm, jolloin sinun on ostettava vastaavat korotuspalat, jotta asennuksesta tulee siisti ja hyvä.
Joskus voi myös olla niin, että ikkunapuitteeseen ruuvattava osa ei ylety sinne asti, jolloin sinun on ostettava \"erikoishela\" pidentämään sitä osaa.
On myös tilanteita, jolloin korotuspalasia on käytettävä ulospäin aukeaviin tuuletusheloihin. Sitä voidaan tarvita, kun ikkunapuitteessa tai ikkunalaudassa on esimerkiksi stukkoja, jotka estävät tuuletushelan asentamisen haluttuun paikkaan.
Korotuspalat ja erikoishelat ovat saatavana hopean ja messingin värisinä. Korotuspalasia voidaan käyttää sekä ulospäin että sisäänpäin aukeaviin ikkunoihin, mutta erikoisheloja saa käyttää vain sisäänpäin aukeaviin ikkunoihin.
Korotuspalat ovat 5 mm tai 15 mm paksuja kappaleelta. Mittaa ikkunapuitteen paksuus laskeaksesi, kuinka monta korotuspalasta tarvitaan.
HUOM: Muista, että sinun on ostettava myös pidempiä puuruuveja, jos käytät korotuspalasia!
Asennus:
- Varmista erityisen huolellisesti, että ikkunaa ei voi avata enempää kuin enintään 10 cm asennuksen jälkeen!
Koko
15 mm mässing
Tuotenro
fbf0dd0c-1fd2-494f-87d9-c662aefef2d9
Tuotetiedot | |
|---|---|
EAN | 07350143741050 |
Valmistajan tuotenumero | S-02447 |
Asiakasarviot
Ellen G
kaksi vuotta sitten
5,49 €
5,49 €
Pe, 23 loka - ti, 27 loka
Turvallinen maksaminen
14 päivää avoin osto
Myyjä ja toimittaja